Golf korkutmaya başladı 😂

@bf417 dardan genişten her türlü dalıyor millet viraja, astra j yi sattığımdan beri golf ile yanaşırken bile korkuyorum arkası önü kopacak diye.

O kadar para verip bu golfü alıyoruz tamam parası iyi ama bu durum türkiye için geçerli trafikte unutmamamız gereken şey bu araçlar süper sport araçlar değil almanyada 20 30 birime satılan arabalar aynı segmentteki araçlarla kıyaslamamız çok doğal (focus,astra...) fakat kıyasladığımız araçların da konfor malzeme kalitesi tasarım vs pek çok eksi yönü var zaten, viraj seven arkadaşlara tavsiyem önce kendi can güvenliğiniz sonra da başkaları için lütfen yüksek süratlerde bu tarz şeylere başvurmayın adrenalin tutkunuzu pistlerde deneyebilirsiniz, şöyle bir m serisi fena olmazdı😀😀

@bf417 Simdi bu Pejonun vidalalri gevsemiidir gevsememismidir hizi kactir kacla donuyordur 180 midir?Resim İstanbul Park ta cekilmis biz normal yolda viraj kassak arka tekeri kaldirabilirmiyiz arka teker kalkınca mi arac iyi yol tutmus olur?Kafam da deli sorular😁🤗

Konuyu açan arkadaşa ve tüm üyelere naçizane küçük bir mesaj bırakıp kaçacağım. İlla da o hızlarda viraja girecekseniz arabada yalnız olduğunuzdan emin olun, başkalarının canına kast etmeyin. Ya da piste gidin ve kimsenin canı yanmasın.

Herkese kazasız belasız sürüşler ve iyi bayramlar...

@fanajal Arka tekerlerden birinin kalkması torsiyon süspansiyonda problem oluşturur, zaten bağımsız süspansiyon bunun için var, lastik yerle temas ettigi sürece kontrol edilebilsin diye, golf çok iyi yol tutuyor dersem yalan olur birkaç defa yol tutuşu iyi olmadığı için ciddi kazalara sebebiyet veriyordu az kalsın ama supersport bir araç kullanmayınca buna pek takılmamak lazım.

resimdeki araç sağ viraja girerken sol apex noktasında girip viraj içindeki sağ apex e sonra da sol çıkış apex e uğramalıydı. 

bu değindiğim çizgi yarış çizgisidir

wrc dahil çoğu motorsporlarında bu kaide vardır. 

videonun öncesini göremiyoruz ama aracın viraj içindeki konumundan dolayı direk ortadan dalmış gibi görünüyor

resimdeki araç sağ viraja girerken sol apex noktasında girip viraj içindeki sağ apex e sonra da sol çıkış apex e uğramalıydı. 

bu değindiğim çizgi yarış çizgisidir

wrc dahil çoğu motorsporlarında bu kaide vardır. 

videonun öncesini göremiyoruz ama aracın viraj içindeki konumundan dolayı direk ortadan dalmış gibi görünüyor
Videonun öncesini izlerseniz çizgiyi tutturduğunu görürsünüz . Ekran görüntüsünü arabanın arkası gelirken almış arkadaş.

Videonun öncesini izlerseniz çizgiyi tutturduğunu görürsünüz . Ekran görüntüsünü arabanın arkası gelirken almış arkadaş.
evet. 

durum buysa bir fransız dan özellikle virajda pek beklentiye girmemek lazım 😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golfünü satıp ford alamayan için michelin pilot sport 4 sert yay artı 1.4 tsi focus kıvamına yaklaşır diye düşünüyorum yanlayanlara öneriler.👍😀

Okurken yuzum bembeyaz oldu arkadaslar ulkemizin yol sartlari belli bunlar nasil hizlar sinirin otobanlarda 120km oldugu yerde kendinize yazik etmeyin hali hazirda tenekeye biniyoruz sonucta saygilar

"Kendimi, ailemi, masum insanları, kısaca benimle aynı yolu paylaşmak zorunda olan herkesi tehlikeye atmak, Allah muhafaza onlara zarar vermek istiyorum" diyen bir üye için çözüm arayanlar var.

Nasihat vermek benim haddim değil ama çözüm adına cevap verilmesini de kabullenemiyorum. 

Ver parasını git pistte ne istiyorsan yap kendi başına!

Geri
Üst Alt