Golf 7 Hangi Far U / J Led far

okadar yorum var ama alıp kullananlardan pek tavsiye linki yok. kullanan arkadaşlar tavsiye linklerinizi bekliyoruz.

Selam Ustadlar,

1.2 Comforline beyaz araca led ampul takacaktım mercek olmaması nedeni ile aydınlatma performansı istediğimi yakalayamayağım ve karşıdan gelenden küfür yememek  için led far mı alsam diye düşünüyorum.

U far ve J far var hangisini almak daha iyi olur ikiside birbirine yakın fiyatlar.

Kayar farlar muaynede sorun olur mu ?

2.el yada sıfır bütceme uygun bulursam almayı düşünüyorum.

Siz olsanız aydınlatma performansı ve görsel olarak hangisini seçerdiniz

Örnek iki ilan ;

J tipi

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-vw-golf-7-yeni-j-dizayn-far-591930154/detay/

U tipi

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-vw-golf-7-mk7-r-cift-u-far-kayan-led-sinyal-696036844/detay
ben derim ki bırakın orijinal kalsın, hem yol aydınlanır, hem küfür yemezsiniz. araç şu anki durumda iyi aydınlatmıyorsa ampülleri güçlendirin derim.

ben derim ki bırakın orijinal kalsın, hem yol aydınlanır, hem küfür yemezsiniz. araç şu anki durumda iyi aydınlatmıyorsa ampülleri güçlendirin derim.
Paraya kıyamadım Photon led  set ampul taktım şimdilik idare ediyorum :)

Karşıdan hiç sellektörde yemedim ama kışın yağmurda performans beklemiyorum çok aktif kullanmıyorum aracı

1. önceliğim motosiklet benim için :)

@Culture33 

aynı fikirdeyim. farları değiştirmek için 2,5-3 k bütçe ayırmak istemiyen benim gibi arkadaşlara ampül tavsiyesinde bulunursanız seviniriz.

xenon mu led mi şapkalımı yoksa merceklimi okudukça kafam karıştı. çünki uygulama yapmayınca sadece kağıt üzerinden okuyunca anlam kazanmıyor olay.

u yada j led almak yerine amerikan far dedikleri aydınlatmaya uygun, ayrıca kısa ve uzunların akşam olunca daha verimli aydınlatan kaliteli ampül tavsiyelerinizi bekliyorum.

beyaz ışık gözümü rahatsız ediyor(hatta kadran aydınlatması beyaz olduğundan en kısıkta kullanırum) lakin sarı ışık zarar vermiyor.

mümkünse sarı ışık da tavsiye vermek isteyen arkadaşların fikirlerini almak isterim.

@maviplanet eğer aracınızda replika da olsa mercekli farınız yoksa, xenon ampul kesinlikle kullanmamalısınız. Beyaz şahinden farkınız kalmaz.

En iyi aydınlatmayı orijinal tek u led highline far uygulamasından alırsınız, onun da ciddi maliyeti olur. 

Replika çift u led farlar da şans işi, benim aldığım gayet kaliteli çıkmıştı. (taiwan üretimi) iyi bir replikaya kaliteli bir xenon set(ampul-balast-d2s ampul dönüştürücü) ile gayet başarılı bir aydınlatma yakalayabilirsiniz. Ampul olarak osram, general electric, hella gibi ürünlerin xenon ampullerini tercih edebilirsiniz. 

Led ampuller derya deniz, çok ucuza da var çok pahalıya da. ben en kalitelilerden philips ve osram kullandım ama xenon kadar memnun kalmadım açıkçası. 

Sözün özü, nolursa olsun eğer mercekli bir far almayacaksanız aracın üstündeki halojen farları kullanmanız en doğrusu. Halojen fara takılan beyaz ampullerin istediğiniz beyaz görüntüyü verme imkanları yok. Osram nightberaker, philips diamond vision gibi ürünler sadece göstermeliktir. 

@Culture33 

aynı fikirdeyim. farları değiştirmek için 2,5-3 k bütçe ayırmak istemiyen benim gibi arkadaşlara ampül tavsiyesinde bulunursanız seviniriz.

xenon mu led mi şapkalımı yoksa merceklimi okudukça kafam karıştı. çünki uygulama yapmayınca sadece kağıt üzerinden okuyunca anlam kazanmıyor olay.

u yada j led almak yerine amerikan far dedikleri aydınlatmaya uygun, ayrıca kısa ve uzunların akşam olunca daha verimli aydınlatan kaliteli ampül tavsiyelerinizi bekliyorum.

beyaz ışık gözümü rahatsız ediyor(hatta kadran aydınlatması beyaz olduğundan en kısıkta kullanırum) lakin sarı ışık zarar vermiyor.

mümkünse sarı ışık da tavsiye vermek isteyen arkadaşların fikirlerini almak isterim.
Dikkat ederseniz beyaz ışık ev ampullerinde bile göz yoruyor. benim evin bütün ampulleri sarı renktedir.

Araç için diyecek olursak marka olarak bir şey diyemeyeceğim, ama aracınızdaki ampul 50-55 W civarı olmalı. bunu aynı marka veya muadilini 100 w olarak alırsanız daha net bir aydınlatma sağlayacağına eminim. ancak şöyle bir durum söz konusu ampulü taktığınız soket kalitesiz ise sokete zarar verebilme olasılığı vardır ( VW'lerde soket kalitesi oldukça iyidir) size Philips X-Treme Vision H7 Otomobil Far Ampulü (12972XV+S2) önereceğim fakat bu ne tam beyaz, ne tam klasik tam sarı.

Paraya kıyamadım Photon led  set ampul taktım şimdilik idare ediyorum :)

Karşıdan hiç sellektörde yemedim ama kışın yağmurda performans beklemiyorum çok aktif kullanmıyorum aracı

1. önceliğim motosiklet benim için :)
hayırlı olsun diyelim :D  

@Holigan araba ilk alındığı haliyle comfort paket. mercekli far da yok.

mercekli far sanırım 2500-3000 tl civarı. yanılıyorsam lütfen düzeltin. şuan bütçem o kadara pek uygun değil.

https://urun.n11.com/xenon-far/golf-7-aparat-gerektirmeyen-csp-simsek-etkili-led-xenon-8400-lm-P361550178

bu tarz ürünleri orjinal fara takınca randıman vermez mi diyorsunuz.

Culture33 ilk arabam şahin idi far ışıtmasından pek memnun değildim, usta dediki arabaya bi aparat takacağım ondan sonra ampulu yükselteceğiz dedi ve aparatı yapıp yüksel watt ampul taktık sonrasında kısa ile giderken bildiğin uzak gibi aydınlatıyordu. karşıdakileri çok rahatsız ediyordu orasıda malesef ayrı bir konu.

şimdi 100 lük ampül alırsam devrelere zarar vermiyelimde sonrasınra.

tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

@Holigan araba ilk alındığı haliyle comfort paket. mercekli far da yok.

mercekli far sanırım 2500-3000 tl civarı. yanılıyorsam lütfen düzeltin. şuan bütçem o kadara pek uygun değil.

https://urun.n11.com/xenon-far/golf-7-aparat-gerektirmeyen-csp-simsek-etkili-led-xenon-8400-lm-P361550178

bu tarz ürünleri orjinal fara takınca randıman vermez mi diyorsunuz.

Culture33 ilk arabam şahin idi far ışıtmasından pek memnun değildim, usta dediki arabaya bi aparat takacağım ondan sonra ampulu yükselteceğiz dedi ve aparatı yapıp yüksel watt ampul taktık sonrasında kısa ile giderken bildiğin uzak gibi aydınlatıyordu. karşıdakileri çok rahatsız ediyordu orasıda malesef ayrı bir konu.

şimdi 100 lük ampül alırsam devrelere zarar vermiyelimde sonrasınra.

tüm tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
rica ederim. elimizden geldiğince, bilgimizin yettiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

işini bilen birisine soket kontrolü yapmak gerekiyor bence.

Linkdeki ürünü almayı düşündüm ama 2014 comfortline olmuyormuş

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-golf-7-7.5-uyumlu-j-led-far-takimi-2017-sonrasi-kayar-sinyal-736636411/detay/

o0PVUj.jpg

o0PusI.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üstadlar merhabalar ;

2015 Golf 7 comfortline aracıma j led far ve kayan led stoplardan takmaya karar verdim. Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Taiwan malı ürünlerde bir sıkıntı olur mu?

2) j led far  için en iyi marka uzun kısa ampul markası hangileridir ? 

Üstadlar merhabalar ;

2015 Golf 7 comfortline aracıma j led far ve kayan led stoplardan takmaya karar verdim. Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Taiwan malı ürünlerde bir sıkıntı olur mu?

2) j led far  için en iyi marka uzun kısa ampul markası hangileridir ? 
orjinal kadar bir aydınlatma beklemeyin kesinlikle

Geri
Üst Alt