Golf 7 Hangi Far U / J Led far

@Furkan96 

Taiwan ürünlerinde buğulanma ve sıvı garantisi yok, 

İyi bir aydınlatma için 800.00 TL civarında bir ampul masrafı yapman gerekiyor, 

https://www.osram.com/ecat/LEDriving headlight for VW Golf VII-LED headlights-Cars-Automotive Lighting/com/en/GPS01_3113435/PP_EUROPE_Europe_eCat/ZMP_4058294/

Bu üründen forumda iki kişi aldık ve kullanıyoruz, 2 yıl garantili (IP69K) sıvı geçirmezlik sertifikalı, aydınlatma konusunda orijinal fara yakın, görüntü olarak ta çok şık duruyor. 

Burada da uygulaması yapılmış araç var, hakan1979 hocam gerekli testleri yapmış ve gerekli bilgileri vermiştir.

Tavsiyem Taiwan malı almamanız yönünde,  

Valla ben photon Milestone taktım hoş gibi tabi daha iyi ürünler vardir...

@Culture33 ben de sizin gibi düşnüyorum ama kararsız kaldım bu tarz bi ampul almakta.Acaba siz aldınız mı? memnun msunuz? herkes far konusunda muzdarip ya da değiştirme istekliymiş bu da ilginç iyiki böyle bi konu açmışım :)

@Culture33 ben de sizin gibi düşnüyorum ama kararsız kaldım bu tarz bi ampul almakta.Acaba siz aldınız mı? memnun msunuz? herkes far konusunda muzdarip ya da değiştirme istekliymiş bu da ilginç iyiki böyle bi konu açmışım :)
ben bu tarz işlere hiç girmedim, ampül vs almadım ama alanların bi çoğu memnun değil, farda görsellik olarak tamam güzel vs ama kullanışlı mı? değil. ampül karşıdan gelenin gözünü çok fena alıyor ama önünüzü göremiyorsunuz, farları değişseniz de aynı, + farın bir tanesi kırıldı veya farklı bişey oldu, yedeği yok, mecburen bir takım daha alacaksınız.

beyaz ampül olup çakma diye sırıtacağına, sarı olsun orijinal olsun. şahsen orjinalden yanayım. 

@Culture33 ben de orjinalden yanayım.halojen farların aydınlatmasından pek memnun değilim.O yüzden alternatif çözümler bulmaya çalşıyorum.Bunlardan biri de far değişimi ama ne kadar memnun olurum bilemiyorum.Ya da paraya kıyıp sıfır ya da çıkma far bulup takmak..

@Culture33 ben de orjinalden yanayım.halojen farların aydınlatmasından pek memnun değilim.O yüzden alternatif çözümler bulmaya çalşıyorum.Bunlardan biri de far değişimi ama ne kadar memnun olurum bilemiyorum.Ya da paraya kıyıp sıfır ya da çıkma far bulup takmak..
far temizlettirip, ampulleri 50W'dan daha güçlü bir ampulle değişmek te bir çözüm. bu arada far ayarınız nasıl? 

@Culture33 farların içi dışı temiz.forumdaki bir arkadaşımız Philips X-Treme Vision H7 Otomobil Far Ampulü (12972XV+S2) önereceğim fakat bu ne tam beyaz, ne tam klasik tam sarı. demiş.sizce nasıl olur?.farların ayarları daha yeni yapıldı aralık2019 da yetkili serviste genel bakımları yapıldı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 farların içi dışı temiz.forumdaki bir arkadaşımız Philips X-Treme Vision H7 Otomobil Far Ampulü (12972XV+S2) önereceğim fakat bu ne tam beyaz, ne tam klasik tam sarı. demiş.sizce nasıl olur?.farların ayarları daha yeni yapıldı aralık2019 da yetkili serviste genel bakımları yapıldı.
dediğiniz renk gün ışığı renginde gibi. sanırım golf 7,5 larda helojenlerde  kullanılıyor sanki. güzel duruyor göz de almıyor.

@Culture33 selam,açıklamada verdiğin Philips X-Treme Vision H7 Otomobil Far Ampulü (12972XV+S2) bu ürünün videolarını izledim baya güzel anlatıyor.Parantez içinde yazdığınn numaralar nedir acaba?.bir de hangi site/satıcıdan almalıyım?

@Culture33 selam,açıklamada verdiğin Philips X-Treme Vision H7 Otomobil Far Ampulü (12972XV+S2) bu ürünün videolarını izledim baya güzel anlatıyor.Parantez içinde yazdığınn numaralar nedir acaba?.bir de hangi site/satıcıdan almalıyım?
o numaraları tam olarak ne anlama geldiğini bilemiyorum ama ışık gücü ile ilgili imalatçının versiyon kodlaması olabilir diye düşünüyorum. yani o kodlar olmayanını almayın derim. genelde trendyol daha güvenilir gelir bana.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 anladım link verebiliri misin? bir de bunlar arıza ışığı yakar mı ?tesisata herhangi bir zararı olur mu? en çok kafama takılan konu da bu..biyeri güzel yapalım derken durduk yere masraf çıkmasın başımıza.!

@Culture33 cevap geldi uyarısı geldi ama mesajını göremedim?
Trendyol daha güvenilir gibime geliyor diye yazmıştım. (yaklaşık olarak) ama netten aynı kodları parantez içindeki kodlar dahil yazın uygun gördüğünüz yerde  de alabilirsiniz.

Üstadlar fikirleriniz için çok teşekkür ederim . Anladığım kadarıyla en iyisi osram’dan almak. Peki arka stopları taiwan malı olarak alırsam sıkıntı çıkar mı ? 

Geri
Üst Alt