26.000 Hasar Kayıtlı Golf Alınır mı?

@mbonat Serviste mekanik onarım yaptırılır en azından parçaların orjinal olduğundan kuşkunuz olmaz amma ve lakin kaporta boya meselesi bence sanatkarların yapabileceği birşeydir ve ustasına yaptırılmalı, bir arkadaşım vardı tamponu boyansa arabayı değiştirirdi, o kadar titizdi şimdi memlekette araba alıcılarının hemen hemen hepsi böyle marşpiyeli mantarlara surtup boyatsan araba pert muamelesi görüyor değil serviste almanya'ya fabrikaya gönderip orda boyatsan yine birşey değişmez.
Serviste sanata ihtiyaç yok değişiyorsun parçayı sıfırı boyanıyor eskisi gibi oluyor. Sanatla uğraşıp bir göcük için sıfır parça parası alıyorlar. Düzelince Sıfırından daha mı iyi oluyor bu parça 😂

tarcanlar oto ekspertiz kocaeli buraya götür aracı expertiz yaptır, içine siniyorsa al.

@yusuf Servise parçanın astarla geldiğini ve orda boyandığını biliyorsunuz sanıyorum, önceki araçlarımdan birininin serviste bir kısmını boyattigimda gördüğüm sonuç 7-8 yaşında bir çocuğa yağlıboya fırçası verseniz emin olun daha güzel boyardı dalga dalga boyanmış bir kısım ile karşılaştım, servis yetkilisi; garanti var tekrar boyayalım dedi, bence dışarda bir atölye ile anlaşın sizin bu sanat eserinize bakıldığında burada aracımı daha fazla rezil edemem dedim, aracını serviste boyatıp rezil etmek isteyenlerin tercihine de saygı duyarım.

@yusuf Servise parçanın astarla geldiğini ve orda boyandığını biliyorsunuz sanıyorum, önceki araçlarımdan birininin serviste bir kısmını boyattigimda gördüğüm sonuç 7-8 yaşında bir çocuğa yağlıboya fırçası verseniz emin olun daha güzel boyardı dalga dalga boyanmış bir kısım ile karşılaştım, servis yetkilisi; garanti var tekrar boyayalım dedi, bence dışarda bir atölye ile anlaşın sizin bu sanat eserinize bakıldığında burada aracımı daha fazla rezil edemem dedim, aracını serviste boyatıp rezil etmek isteyenlerin tercihine de saygı duyarım.
Buyrunuz efendim serviste boyanan bagaj kapağım ve tampon. 

64423049-0521-4A3B-926B-690FC67E7030.jpeg

Servis kusursuz diyemem ama karşımda muhatap var. Hatasını kabul edecek biri var. Bmw de arka çamurluğu dışarda boyamıştım. 2-3 ay sonra uç kısmından atma olmaya başladı. Yapan yere gittiğimde hatayı kabul etmediler ve rutuş teklif ettiler. Yetkili de bu olmaz. 

Hocam yetkili serviste yapılan 26000 lira çok önemli bir tutar değil hasar için hele ki aracın fiyatı makul ise ancak 132000 km ve dsg olduğu için ben girmezdim. Yine de Allah gönlünüze göre versin.

@yusuf Yusuf hocam aracınız çok güzel. Allah kaza bela vermesin de. Birkaç soru sorabilir miyim araç ile alakalı acaba? Ya da özelden mi sorayım hocam? Konuyu kirletmemek adına yani.

hayırlı sahurlar hocam naçizane fikrim aciliyetiniz yoksa bekleyin satarken sorun oluyor benim aracıma park halinde arka sol çamurluktan polis aracı vurmus 4 bin hasar kaydı oluştu 😑 ilana koydum inanın insanlar yüzünden satmaktan vazgectim alıcılar da haklı aklına binbir türlü şey geliyor ama inanın bana satmaya kalktığında bin pişman olursunuz

@mbonat Serviste mekanik onarım yaptırılır en azından parçaların orjinal olduğundan kuşkunuz olmaz amma ve lakin sizinde belirttiğiniz uzere kaporta boya meselesi bence sanatkarların yapabileceği birşeydir ve ustasına yaptırılmalı, bir arkadaşım vardı tamponu boyansa arabayı değiştirirdi, o kadar titizdi şimdi memlekette araba alıcılarının hemen hemen hepsi böyle marşpiyeli mantarlara surtup boyatsan araba pert muamelesi görüyor değil serviste almanya'ya fabrikaya gönderip orda boyatsan yine birşey değişmez, 
Aslında bunun sebebi basit . Ülkede herkes çakal herkes galerici herkes birbirine birşey itelemeye çalışıyor. Diyelim siz otoparktan çıkarken çamurluğu sürttünüz . Servise veya bir yere yaptırmaya gittiniz . Dediler ki değişicek kaskom var kaskodan yaptırırım dediniz . Çamurluğunuz küçük bir kaza sonucu değişti . Diğer bir araçta çamurluk kısmından darbe aldı çamurluk değişti iki araçta aynı kefeye konuluyor. 

Onun için benim fikrim şu şekilde : Bir parça düzgünce onarılabiliyorsa , onarılmalı yoksa değişmeli . 

@mbonat hocam yetkilide fotoğrafları olan ve kayıt altında bagajı çamurluğu kaputu vs değişen aracı ben düşünmeden alırım. Tabi bu alırken benim fikrim. Ben servise benim bagajı değişin dedim dinlemediler. Değişseler eminim daha güzel olurdu. Sonuçta 2 vidası olan bir parça bunların hepsi. Bunun yüzünden hasar kaydı olsa ne olmasa ne. Araç alıp satarken karşımıza bilinçli insan çıksın inşallah :)
Hocam sizin fikirlerine saygı duyuyorum . Fakat ülkenin %90 nı tampon değişse araba ölü muamelesi yapıyor . Değişim fikrindede özellikle bagaj için tek soru işaretim şu : Bagajın iç tesisatını düzgünce  aktarabilcekler mi .

Umarım hepimizin önüne bilinçli alıcılar çıkar . 

hayırlı sahurlar hocam naçizane fikrim aciliyetiniz yoksa bekleyin satarken sorun oluyor benim aracıma park halinde arka sol çamurluktan polis aracı vurmus 4 bin hasar kaydı oluştu 😑 ilana koydum inanın insanlar yüzünden satmaktan vazgectim alıcılar da haklı aklına binbir türlü şey geliyor ama inanın bana satmaya kalktığında bin pişman olursunuz
Sorun tam olarak bu 😊 Buda yaşanmış kanıtı @yusuf 

@yusuf Yusuf hocam aracınız çok güzel. Allah kaza bela vermesin de. Birkaç soru sorabilir miyim araç ile alakalı acaba? Ya da özelden mi sorayım hocam? Konuyu kirletmemek adına yani.
Özelden sorabilirsiniz hocam konudan alakasız ise. Ya da ana konu üzerinden de sorabilirsiniz cevaplarım başkasına da faydalı olacaksa.

@rasistaken

Hocam merhaba. 

Bence nerde yapıldığından daha çok nasıl yapıldığı önemli. İşini düzgün yapan birisi yaptıysa problem olmamalı. Yanınıza işin ehli birisini de alarak veya öyle bir tanıdığınız yoksa da otorapor tarzında bir ekspertiz firmasına giderek size km veya zaman konusunda garanti veren sigorta poliçesi düzenleyerek verebilecek bir ekspertiz firmasına aracı göstermeniz faydanıza olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt