Volkswagen'de kriz büyüyor..

"Almanya, dizel emisyonları yasalara uygun bir hale getirmesi için Volkswagen'e 7 Ekim'e kadar süre tanıdı. Volkswagen daha önce yaklaşık 11 milyon aracın egzoz emisyon testlerinde hile yapan bir yazılım içerdiğini belirtmiş, bu araçların 5 milyon adedinin VW, 2.1 milyon adedinin Audi, 1.2 milyonunun Skoda markaları altında satıldığını, 1.8 milyon adedinin iste hafif ticari araç olduğunu belirtmişti."

Hocalar [emoji3] şimdik bu Amerika denen ülke 2008-2014 Yılları arasında üretilen motorun emisyon değerlerini 2015 yılında mı ortaya çıkarmış ? Amerika emisyon değerlerine en katı ülkelerden birisi, yıllardır kontrol etmemişler de şimdi mi akıllarına gelmiş ? Kanaatim Almanya üzerine oynanan global bir oyun, bence sebepleri; Almanya dünyanın teknoloji lideri her kolda, 2. Dünya savaşında diğer ülkelerin kuyruk acısı, dünyada en çok otomobil satan ülke ve sorunu ortaya koyan Amerika ? Sizce bu işin içinde bir çapanoğlu yok mudur? Amerika başkanı geçen küresel ısınma ile ilgili bir sempozyumda bizzat kendisi Dünya'da en fazla sera gazını atmosfere salan ülke biziz dedi, Amerika'da TR'deki gibi 1.2 TSi binen varmı acaba 2.0' dan aşa araba yoktur tüketim çılgınlığı hat safada. Yine sözü getireceğim yer belli 2008-2014 model arasındaki motorlar yaw kardeşim bu zamana kadar neredeydiniz oynadığınız oyunun adı ne ? Ve VW itirafı be kardeşim siz ki kocaaa vw  nasıl böyle bir aptallık yaparsınız?

Sonuç olarak vw bence iflas etmez bir şekilde sorunu ortadan kaldıracaktır. Bizim ülkemiz gibi 1 değil 2 hiç değil 3 hiç ama hiç değil bana göre 4. Dünya ülkesinde insanlar bu durumu hiç tınlamayacaklardır [emoji19]. Bence 2. Dünya savaşı'nda 1 ayda denizaltı yapabilen bir ülke bu sorunla kolay bir şekilde başedebilecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete diyip hayirlisi olmasini temenni ediyorum

vw işi çok zor. 11 milyon araçı çağırdılar diyelim, neresini düzeltecekler? Benim araç bu araçlardan biri, yazılımı kaldırıp göndereceklerse çözüm değil, araçta 5 kat fazla salınım yapmayı alenen yapacak. motoru istenen emisyon değerlerine çekmeye çalışsalar beygiri, performansı etkilenebilir, o da çekebilirlerse... motoru değişseler ben kabul eder miyim? hayır. arabayı geri alsınlar bence :) aldığım fiyattan vermem, TLnin değeri mi kaldı :)

Doğuşa gitmek istiyorum aslında, ne diyorlar bu konuda, ellerine gelen bir bilgi var mı acaba? Bu olay tüm dünyada insanların dizel araca bakışını değiştirecek birşey. ülkeler vw satışını yasaklamaya başladılar var mı böyle bir utanç.

Bu olayın tek iyi yönü vw için kapora verip 2-3  ay araç bekleyenler için rutin zamların durması olacak..... diğer firmalar  HELAL  emisyon sertifikalı araçlar sattığından zamlara devam edecekler

Bir anlamda vw fiyatları geride kalacağından makas genişleyip  indirim olmuş gibi düşünülebilir.....

Volkswagenle ilgili whatsapp grubuna üyeyim bugün böyle bir yazı paylaştı birisi bende sizlerle paylaşıyım;

LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN

Egzoz gazı!

Hemen yanı başımızda binlerce çocuk bombalar altında can veriyor. Ateşten kaçarak yollara düşenler de umudu ararken boğulup gidiyor. Ama bunlar kimsenin umurunda değil. Dünya sadece izliyor. Afrika ve Ortadoğu ateş topuna dönmüşken, sokaklarda her gün yüzlerce masum insan hayatını kaybederken kimsenin "GIK" ı bile çıkmıyor.

PKK ve IŞİD gibi vahşi örgütlere destek yağarken ve kirlenen dünya ortadayken son bir haftadır EGZOZ'u tartışmaya başladık...

Atom bombasını kullanırken kılı kıpırdamayanlar şimdi EGZOZ gazına kafayı takmışlardı!

Neler oluyordu? Volkswagen skandalı niçin patladı? Ne hesaplar yapılıyordu?

Alman devi bir haftada yüzde 50 değer kaybederken kimler kazanıyordu!

Yılda ortalama 200 milyar dolar ciro yapan bir şirketle herkes DANS edebilir miydi? Böyle güç herkeste bulunabilir miydi?

Dünyayı sarsan VW skandalı Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, MAN, VW Ticari ve Scania gibi markaları da etkiliyordu! Çünkü hepsinin sahibi VW'ydi! Ve şimdi büyük sıkıntı içindeki VW birkaç ay önce, içinde Lancia, Alfa Romeo, Abarth, Jeep Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati gibi pekçok ünlü markayı barındıran FIAT'ı almak istedi! Dünyanın en büyüğü olmak için hamle yaptı yani!

Ama ALMANLAR'ın karşısında bir güç vardı!

ROTSCHİLT AİLESİ

Çoğu kişi Rotschıld ailesinin adını bile bilmez..Bu ailenin adı ne Forbes dergisinin düzenlediği ''Yılın Zenginleri'' bölümünde yer alır nede dünya jet-sosyetesinin partilerinde adları eçer..Ancak birçok ülkenin diplomatı bu ailenin adını duydukları zaman beş dakika durmak zorundadır.

Çünkü bu aile dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya bu yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri neticesinde bugünkü şeklini almıştır..

Çoğu kişi dünyada hiçbir ailenin böylesine bir gücü elinde tutabileceğine inanamaz..Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini anlayamaz..

Öncelikle şunu belirtmeliyimki aile derken üç-beş kişilik çekirdek bir aileden bahsetmiyorum..Roschild ailesinin bugün 1000-1500 civarında ferdi olduğu bilinmektedir.Bu aile ferdlerlerinin herbiri dünyanın gelişmiş olan yada gelişecek olan ekonomilerine sahip olan ülkelerinde çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır.

Dünyada olan her siyasi ve eknomik olan gelişmeyi İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir..

ALINTIDIR

burakca dedi:
Volkswagenle ilgili whatsapp grubuna üyeyim bugün böyle bir yazı paylaştı birisi bende sizlerle paylaşıyım;

LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUN

Egzoz gazı!

Hemen yanı başımızda binlerce çocuk bombalar altında can veriyor. Ateşten kaçarak yollara düşenler de umudu ararken boğulup gidiyor. Ama bunlar kimsenin umurunda değil. Dünya sadece izliyor. Afrika ve Ortadoğu ateş topuna dönmüşken, sokaklarda her gün yüzlerce masum insan hayatını kaybederken kimsenin "GIK" ı bile çıkmıyor.

PKK ve IŞİD gibi vahşi örgütlere destek yağarken ve kirlenen dünya ortadayken son bir haftadır EGZOZ'u tartışmaya başladık...

Atom bombasını kullanırken kılı kıpırdamayanlar şimdi EGZOZ gazına kafayı takmışlardı!

Neler oluyordu? Volkswagen skandalı niçin patladı? Ne hesaplar yapılıyordu?

Alman devi bir haftada yüzde 50 değer kaybederken kimler kazanıyordu!

Yılda ortalama 200 milyar dolar ciro yapan bir şirketle herkes DANS edebilir miydi? Böyle güç herkeste bulunabilir miydi?

Dünyayı sarsan VW skandalı Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, Ducati, MAN, VW Ticari ve Scania gibi markaları da etkiliyordu! Çünkü hepsinin sahibi VW'ydi! Ve şimdi büyük sıkıntı içindeki VW birkaç ay önce, içinde Lancia, Alfa Romeo, Abarth, Jeep Chrysler, Dodge, Ferrari, Maserati gibi pekçok ünlü markayı barındıran FIAT'ı almak istedi! Dünyanın en büyüğü olmak için hamle yaptı yani!

Ama ALMANLAR'ın karşısında bir güç vardı!

ROTSCHİLT AİLESİ

Çoğu kişi Rotschıld ailesinin adını bile bilmez..Bu ailenin adı ne Forbes dergisinin düzenlediği ''Yılın Zenginleri'' bölümünde yer alır nede dünya jet-sosyetesinin partilerinde adları eçer..Ancak birçok ülkenin diplomatı bu ailenin adını duydukları zaman beş dakika durmak zorundadır.

Çünkü bu aile dünya tarihi sahnesinde 1590 yılından beri vardır ve dünya bu yahudi ailesinin çok gizli faaliyetleri neticesinde bugünkü şeklini almıştır..

Çoğu kişi dünyada hiçbir ailenin böylesine bir gücü elinde tutabileceğine inanamaz..Çünkü bir ailenin böylesine siyasi ve ekonomik bir gücü nasıl elde ettiğini anlayamaz..

Öncelikle şunu belirtmeliyimki aile derken üç-beş kişilik çekirdek bir aileden bahsetmiyorum..Roschild ailesinin bugün 1000-1500 civarında ferdi olduğu bilinmektedir.Bu aile ferdlerlerinin herbiri dünyanın gelişmiş olan yada gelişecek olan ekonomilerine sahip olan ülkelerinde çok derin faaliyetler sürdürmek üzere dağılmışlardır.

Dünyada olan her siyasi ve eknomik olan gelişmeyi İsrail devletinin çıkarlarına uygun düşecek şekilde düzenlemek en kutsal görevleridir..

ALINTIDIR
Ne aile imiş, petrolde onlar , tohumda onlar otomobilde onlar. Tehmin ediyorum bu kadar etkin olduklarını kendileri bilmiyor lakin son 3-4 pargraf her yerde aynı şekilde yazmakta üstü başka şekilde . Ah biz Türkler , bu arada volvo da var ise ford da vadır işin içinde , halen aynı motor kullanmaktalar sanırım. O halde dünyadanbinecek araç kalmayacak.

Hiçbir şey VW'nin yazılımla hile yaptığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef.. @burakca

Evet maalesef öle vw hile ypmış sonuçta aileyi google'dan araştırdım ben bile inanır gibi oldum vikipedi onedio'da baya bilgiler var.

Diğer firmalarda benzer durumların açığa çıkması VW yi nötr e yaklaştırır aksi taktirde bu sadece VW ye yapışır kalırsa hiç te ucuz yırtamaz VW...

Hiç bir firma sütten çıkmış ak kaşık değildir,yasaların,toplumların,kültürlerin en ufak açıklarından çekinmeden beslenirler...Ama ortaya çıktığında da sonuçlarına katlanırsın...

Geri
Üst Alt