Volkswagen'de kriz büyüyor..

Tr ile ilgili birşey görmedim..kapı gibi doğuş var.. Bizde para verirse kimse almaz zam yapmaları lazım daha çok satış için
emoji41.png
golf fiyatı 50bin olsun adım gibi eminim satışı yarı yarıya düşer..
Eğer fiyat dediğiniz gibi olursa diğer firmalar tıpkı Chevrolet gibi tek tek çekilir Türkiye pazarından, Tofaş ve Reno dahil... :)  

Güvenlik ve Kaliteyi Kalite Güvence testleri belirler çünkü, Fiyat değil... 21.YY'da tüm sektörlerde hedef; verimliliği arttırarak, güven ve kaliteye düşük maliyetle ulaşabilmektir.

Saygılar...

Şunu keşke bizim ülkede de uygulasalarda keyfimiz yerimize gelse. VW ayıbını kapatıyor desek, markaya olan güven tekrar kazanılsa.

Şunu keşke bizim ülkede de uygulasalarda keyfimiz yerimize gelse. VW ayıbını kapatıyor desek, markaya olan güven tekrar kazanılsa.
Bizde sıkıntı yok hocam. Suan euro 5 motorlu araçları geri cagiriyorlar mi bilmuyorum. Haberde yazan 6 aydır hicbir islem yapılmadığı iade edilen araca. Ayibini kapatsa iade isi cikmazdi. Vw yonlendirmistir fakat bayi cagirmamis da olabilir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dh Ta kan gövdeyi götürür:) şimdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yok Polo 98 bin olurmu onun kavgası var :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

bazı yorumları okuyunca üzüldüm bir alman vatandaşının sizin gibi markayı koruyacağını sanmam alman vatandaşını geçtim marka çalışanları bile yüzünü kaldırıpta bu kadar sahip çıkmaz. Yapılan usulsuzluktur arkadaşlar bunun savunulacak bir yanı yoktur  AMA... diye bişi yoktur.

@Orhan bu yazdığınızda dediğim gibi ama lı bir msj. Dediğiniz gibi ezikse zaten ciddiye alınmamalı. Umarım VW bundan sonraki süreçte Türkiyede zaten sıkıntı yok malum amaları çok bir milletiz :)  ama dünyada sarsılan prestijini toparlamak için çok daha iyi ürünler çıkartır bizde bundan faydalanırız.

57809851c03c0e306488a0f2.jpg

DİZEL araçların egzoz emisyon değerleriyle oynadığı gerekçesiyle ABD’de yaklaşık 15 milyar dolar ceza ödeyecek olan otomobil devi Volkswagen’e bir şok da Almanya’dan.

Süddeutsche Zeitung, NDR ve WDR’in bildirdiğine göre, Braunschweig Savcılığı VW hakkında idari para cezası verilmesi amacıyla soruşturma yürütüyor. Soruşturmayla Volkwagen’in emisyon skandalı nedeniyle elde ettiği haksız kazancı ceza olarak ödeyebileceği belirtiliyor.

Süddeutsche Zeitung, NDR ve WDR’e açıklama yapan Braunschweig Başsavcısı Klaus Ziehe, soruşturmanın biri yasalara aykırılık nedeniyle para cezası, diğeri de dünyaçapında 11 milyon manipüle edilmiş aracın satışından elde edilen haksız kazancın iadesi olmak üzere iki yönlü yürütüldüğünü doğruladı.

Soruşturma sonucunda VW’nin yasalara aykırı davrandığı tesbit edilirse, sağlanan ekonomik avantajın İdari Suçlar Kanunu’nun 17 Bölüm/4 gereğince geri alınması söz konusu. Braunschweig Savcılığı’nın VW’ye açıklama yapması için süre tanıdığı öğrenildi.

Siemens ve MAN şirketlerinin dünya çapında rüşvet verdiğinin ortaya çıkmasıyla, söz konusu yasa maddesi uyarınca ceza aldıklarına dikkat çekiliyor. Münih Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda Siemens yaklaşık 600 milyon, MAN ise 150 milyon Euro para cezası ödemek zorunda kalmıştı.

Kaynak: Hurriyet

Bu konuyla ilgili bir makale okumuştum,Amerika'nın gerçek cezayı kesmek istediği Wolkswagen de büyük hisse sahibi Arap sermayesiymiş.

-Volkswagen, Alman Bild gazetesinin geçen hafta gündeme getirdiği, Audi'lerin otomatik vites kutusuna saklanmış olan emisyon hile yazılımı iddiasını kabul etti.-

Büyüksün VW, yine bizi şaşırtmadın..

Geri
Üst Alt