Volkswagen'de kriz büyüyor..

Orhan Hoca dedi:
Hocam Mercedeste böyle bir durum olacağını hiç düşünmezdim. Bir videodan izlediğime göre olay şöyle gerçekleşiyor; Mercedes dizel otomobillere filtre takıyor ki emisyon düşük çıksın, sonra VW de aynı filtreden takıyor daha sonra VW için "Mercedesin teknolojisini kullanıyor" diye düşünceler ortaya çıkıyor, VW ise bu şekilde olmasını kabullenemeyerek "Yeni bir teknoloji geliştirdik, filtreye ihtiyacımız kalmadı, artık Mercedesin teknolojisini kullanmıyoruz" a getiriyor. Bu yeni teknoloji ise bildiğimiz araçların teste girdiğini anlayıp anormal olan emisyon değerlerini aracın gücünü kısıtlayarak normalmiş gibi göstermesi...

Eğer bu haber gerçek çıkarsa takip ettiğim youtube kanallarını tekrar gözden geçirmem gerekecek.. :)

Bahsini ettiğim video:

Habere göre ABD ile VW arasında mahkemeye gitmeme karşılığında 5000$ araç başı ödeme yapacakları söyleniyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Türkiye için bir artısı yok sanırım bu bahsetmiş olduğunuz durumun @erkanze hocam değil mi ?

@Orhan Hoca aslında bu vw deki skandal türkiyede pek etki yaratmadı ben hiç görmedim adamlar sahtekarlık yapıyo almayalım diyen beğenen hoşuna giden alıp geçiyor. bu başlığı atan editörün vw le kötü bi anısı var heralde yada başka bi x firmayla bağlantısı :)

Tr için hiç sıkıntı yok sanırım, bugün vw de idim, hatta müşterilerin kullandığı pc de bizim forumu açık bırakıp geldim ana konuda foto var :)

Gelecek tüm benzinli tiguanlar satılmış sadece 2 adet 2.0 dizel araç vardı onlar da önümde satıldı, abi biraz kaparo deniyor, adam 15-20 bin yeter mi diyor :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@Orhan Hoca 

ne olursa olsun bence bu zararın az olmasında türkiyede çok satılmasının hiç bir ilgisi yok çünkü vw dünyanın heryerinde satılan bir marka vede grubun sadece vw markası yokki seat skoda gibi markalarda var adamlar hertürlü yerden zaten paralarını kazanıyorlar biraz önce ODD den satış rakamlarına baktım

vw türkiyede ocak-mart arası 23.975 tane araç satmış  seat=2.798, skoda =4.790 tane ne olursa olsun halkımızın vw e güveni tam açık ara türkiyede birinciler satışta

enson haber bu 23.975 kişiye hakaret etmiş durumda 

Orhan Hoca dedi:
Şahsen ben rahatsız oldum ve forumumuz adına Ensonhaber.com a bir mesaj gönderdim. Attığım mesaj linkini de bilgi olarak gönderdim.Dönüş olursa yayınlarım. :'(

Golftutkusu.com adminiyim. haber başlığınızı rencide edici bulduk. Kekler ne demek bunu açıklar mısınız? marka sevenlerini aşalayıcı bu üslüp kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. gerekli uyarıların yapılarak gereğinin yapılmasını talep ederiz.

http://www.golftutkusu.com/topic/801-volkswagende-kriz-büyüyor/?do=findComment&comment=51995
Vw yaptigi ayri konu onun hakkinda yorum yapilabilir. Asil mesele, Turkiye gibi bir ulkede alternatifler arasindan vw begenen ve KENDI kazanciyla bu araclari alan insanlara "kek" demektir ve hakarettir. Dava açılabilir forum adina veyahut bireysel.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orhan Hoca dedi:
vv_6597.jpg

http://www.ensonhaber.com/volkswagen-2015te-41-milyar-euro-zarar-etti-2016-04-22.html

Normalde o site siyasi desteği ile hükümete yakın, Doğuş da, neden böyle haber yapmaya başladıkları ilginç geldi bana da.

Siyaseti kenara bırakırsak, Türkiye de başka hiçbir markaya olmayan bir nefret ve eleştiri VW ye var. Bu şekilde düşünenlerin bazıları da bir zamanlar VW kullanmış olanlar. Oysa satış adetlerinde VW nin açık ara ezici bir üstünlüğü var (kötü ST ve SS hizmetlerine rağmen).

Bence VW, Mercedes BMW dışında onlar kadar pahalı olmayan en iyi imalatçı. Hatta Audi gibi bu iki deve kafa tutmaya çalışan bir markası da var. Diğer tüm imalatçılardan teknik olarak önde. O nedenle de özellikle yeriliyor kanaatindeyim.

2014 yılında 14 Milyar Euro ile Dünya tarihindeki Otomotiv firmaları arasında gelmiş geçmiş en yüksek ARGE harcamasını yaptılar!

Tüm sınıflarda en doğru ürünlere sahip olduklarını iddia ettiklerini arkadaşımdan duydum mesela. O nedenle biz diğer firmalar gibi krizden etkilenmeyiz diyorlarmış. Ben de katılıyorum :) Benim param olsa Mercedes, o kadar yok ise, yine bütçemin karşılayabildiği VW grubundan başka bir taşıt alırım.

Tüm bu olumlu yanları Türkiyede, olumsuz temsilcisine rağmen, VW yi 1 numara yapmaya fazlası ile yetiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
O yazı da açık olarak bir siparişlik bir tetikçilik durumu var. Tepki ben de vereceğim o kadar.

Ancak asıl olay yukarıda sıraladığım sebeplerden VW ye imrenilmesi. Bu da herşeyi açıklıyor zaten Das Auto :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Orhan Hoca dedi:
imrenilmeyecek gibi değil ki.  özellikle GOLF özelinde fıtratıma başka araç uymuyor desem abartı olmaz gerçekten. s=s15 emisyon umrumda bile değil.
Golften sonra premium markalar haric hepsi masal/roman/hikaye.

Golf standartları sınıfının üstünde.

Her yeni arac çıktığında olmusmu bu sefer diyerek bnm sahip oldugum aracla kiyaslarlarsa

O araclari hic gozum gorur mu?

Bu durumda da baska soze gerek kalır mı?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunun özeti vw kaka çocuk abd malları iyi çocuk sabahtan akşama 1.2&1.4&1.6tdı yollarda gezse 4.0 ve üstü aracın marşı kadar (abartı oldu biraz?) emisyon çıkmaz kendi mallarını satabilmek için türlü dalavera peşindeler tipik kapitalizm=gölgesinden para kazanmadıkları ağacı keserler

ayrıca aklıma geldi sadece emisyona takılıyolar meselayakıt değeri sahteciliği yapmıyorlarmı bi hundai i30 fb verisine bakın bide vw ye 

eski bi ata sözü: Altın çamurun içinde olsada ALTINDIR ...

saygılar ...

Yani işte ne denebilir ki, hitapdan üslupdan bihaber söylediğinin ne anlama geldiğini bilmeyen farkı konumlarda çalışıp yer işgal edenlerden biri ....

Sent from my iPad using Tapatalk

Türkiye için bir artısı yok sanırım bu bahsetmiş olduğunuz durumun @erkanze hocam değil mi ?
Tr ile ilgili birşey görmedim..kapı gibi doğuş var.. Bizde para verirse kimse almaz zam yapmaları lazım daha çok satış için [emoji41] golf fiyatı 50bin olsun adım gibi eminim satışı yarı yarıya düşer..

@Orhan Hoca hassasiyteniz için teşekkürler. En azından uğraşıp e-posta göndermişsiniz. Yanıt alınmış/alınmamış çok önemli değil. Kendi ayıpları. 

Haberi yazan arkadaş 6 ay falan araç beklemiş sanırım kuyruk acısı var galiba :)

Geri
Üst Alt