Volkswagen'de kriz büyüyor..

MSE dedi:
8,5 milyon araç geri çağrılıyor

Volkswagen (VW) 28 Avrupa Birliği (AB) ülkesinde, egzoz emisyon testi manipülasyonu yaptığı belirlenen toplam 8,5 milyon aracı geri çağıracağını açıkladı.

http://www.yenisafak.com/ekonomi/85-milyon-arac-geri-cagriliyor-2323655

Şase numaralarınızı bir sorgulayın bakalım bir şey çıkacak mı?

http://info.volkswagen.de/de/de/home.html?tab=check-own-car
0b99a3972936927351950dfa47ac5cdc.jpg

2.0 TDI Passat sorgu sonucu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
şasi numaralı aracınız EA 189 motor tipindeki dizel araçlar ile ilgili söz konusu durumdan etkilenmediğini size bildirmek isteriz. Bizim sorgudada böyle diyor.

Bir arkadaşımın Audi A3 model aracı durumdan etkilenmiş, sorgulamada çıkıyor.. Kendisiyle beraber Antalya Başaran'a gittik.. Audi yetkilisinin söylediğine göre 4 silindir dizel tüm modeller etkilenmiş...Örneğin aynı yıl üretilen 4 silindir A3 etkilenirken 6 silindir Q7'de sorun yok..

Etkilenen araçlarla ilgili nasıl bir yol izleneceğiyle alakalı net bir durum yok, henüz Almanya'dan yol haritası gelmemiş..Herkes beklemede..

Bakana bak birde tşk ediyor çok merak ediyorum ww doğuş grubunun değilde Dogan grubunun olsaydı tşk edermiydi?

gdervisoglu dedi:
Orhan Abi ben şöyle anladım, acaba satışta olan Caddy ve Jetta lar hileli motora sahip olabilir mi? Haberde de zaten düzeltilip tekrar satışa çıkacak diyor..

Golf ün falan satışı durmuyor çünkü onların motorları zaten hilesiz..
Değerli Hocam,

Euro 5 motor kullanıyorlar hala bu araçlarda.

Ben golf te euro 6 ya geçişlerini zorunluluk olmaksızın gerçekleşmeyeceğini öngörmüştüm.

Demek ki aylar önce bu işin kokusu çıkmadan bu durum arka planda görüşülmüş ve tedbir olarak euro 6 ya geçilmiş anlaşılan.

Haklı olduğum şimdi ortaya çıktı.

Ne kadar acı bir durum???? çevre bakanlığı / sanayi bakanlığı  suçlunun gönüllü olarak bu akşam saatlerinde silah bırakıp beyaz mendil sallayarak teslim olacağını söylüyor...

1- vw Gönüllü olarak teslim olmasada lay lay lom tarzı takılırız !!! Allah nasıl olsa öbür dünyada cezalarını verir yaklaşımımı dır bu?

2- torpil büyük yerden ???biz dokunamıyoruz!!! Ancak halkın iradesiyle bir yasaklama gelebilir?? Anayasa değişmesi lazım falan???

Yerli arabaya gelince! Yerli malı tüm fabrikaları sanayileri yabancılara sat özelleştir...ondan sonra  batık markanın şasisiyle,  amerkanın motoruyla yerli araba yaptım diye ortaya çık.....bide 18 inç aynalı çıkma jant taktılarmı tamamdır...

Şasi+motor+jant lastik bitti....

Son düzenleme:
golfle ilgili neden satış durdurma yok?

@Orhan Hoca Hocam Nisan da aldık bizde sorgulamada sıkıntı yok diyo bence şuan uretılen arabaları kapsamıyor olabilir.

ultraghost dedi:
golfle ilgili neden satış durdurma yok?

@Orhan Hoca Hocam Nisan da aldık bizde sorgulamada sıkıntı yok diyo bence şuan uretılen arabaları kapsamıyor olabilir.
Değerli Hocam;

Euro 5 motorlu olanlar durduruldu.

Golf'ler hazirandan bu yana euro 6

Bende kontrol ettim. Bir problem yok görünüyor. Euro 6 motor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zambor007 dedi:
Benim polo'da sıkıntılı çıktı  :)
Hocam sıkıntılı olduktan sonra süreç nasıl olucak ? Servis ile görüştünüz mu bu konu hakkında ?

mcanerol dedi:
Benim polo'da sıkıntılı çıktı  :)
Hocam sıkıntılı olduktan sonra süreç nasıl olucak ? Servis ile görüştünüz mu bu konu hakkında ?
hayır servisi aramadım şimdilik basından forumdan takip ediyorum gelişmeleri bu arada aracı satmaya çalışıyorum sırf bu yüzden değil ama sıkıntı olmayan bir araç almak istiyorum.

@zambor007

Hiç sorunsuz araç bulmak çok zor hocam. Jeep renegade benim çok beğendiğim bir araç mesela. Ama araçta bir sorunlar var abowww :)

Geri
Üst Alt