Volkswagen'de kriz büyüyor..

DrMobile dedi:
Dizel'in zaten çok kirli bir yakıt olduğunu , çevreye verdiği zararı ilkokuldaki çocuk bile biliyor.

Neden dizel ucuz?

-benzinden daha az işlem gördüğü için

Daha az işlem ne demek?

-Yakıtın daha kalın olması demek

Daha kalın yakıt olması ne demek?

-Atığının daha çok olması demek
Hocam kirlilik olarak hakli olabilirsiniz bu konuda cok bir fikrim yok. Ama kolay kolay dizel motordan kimse vazgecmez. Anca buyuk bir yaptirim olmasi gerekli yoksa zor. Artik gunumuzde motorsporlarinda bile dizel motorlar kullaniliyor. Bu sadece binek otomabil icin konusuyoruz. Daha is makinalari, jeneratörler, buyuk yuk gemileri hepsi devasa dizel motorlar ile calisiyor. Belki ama binek ve ticari gibi ufak araclarda boyle bir yol izlenebilir.  O zamanda vay halimize dizelciler :D

@Orhan Hoca Bu skandal daha çok şey gösterecek bize anlaşılan..

Benim aracım da bu skandalın bir parçası olabilir.. VW herkesle iletişim kuracaklarını söylemişler.. Benim aracı alıp 2.0TDI Superb verseler yaa affederim hemen  8D

Konu ile ilgili

Bosch Warned VW About Illegal Diesel Emissions In 2007

The emissions cheating scandal swirling around Volkswagen today has wiped out half of the company’s stock value in 5 days. JPMorgan analyst Jose Asumendi has warned investors that VW’s liabilities from the scandal could be as high as $45 billion, according to CNN. That’s the total of fines, the cost of fixing or buying cars back, and civil damages the company may be responsible for.

Now Bosch, which supplies the common rail fuel delivery system for the 2.0 liter Volkswagen engines at the center of the scandal, says it warned the company about illegal diesel emissions back in 2007. According to ArsTechnica, a company whistleblower also warned the company in 2011, but was ignored.

The problem with diesel engines is they create more nitrous oxide emissions than gasoline engines. Other manufactures deal with this issue by injecting liquid urea into the exhaust gasses. BMW and Mercedes use this system to manufacture diesel engines that conform to all applicable emissions standards. Oddly enough, Bosch supplies the urea injection system, which is why it knew Volkswagen was not doing something other carmakers were. The urea treatment equipment would have cost VW an additional $335 per car. That’s a total of $165 million for all 500,000 cars affected,

Kaynak: gas2.org

Sistemler yönergeler doğrultusunda çalıştırıldığında problem çıkmaz

Ek olarak bilgi amaçlı

07e6b0269a8a287063578feba19e6e1c.jpg

VW Golf 7 - 2015 -1.4 TSI Highline - Tungsten gri - Manuel - Bi-Xenon LED Gündüz Sürüş Farları - Panoramik Cam Tavan

gdervisoglu dedi:
@Orhan Hoca Bu skandal daha çok şey gösterecek bize anlaşılan..

Benim aracım da bu skandalın bir parçası olabilir.. VW herkesle iletişim kuracaklarını söylemişler.. Benim aracı alıp 2.0TDI Superb verseler yaa affederim hemen  8D
Hocam bugün beni bir numara aradı okulda olduğum için açamadım. Daha sonra CIA programı ile arayan numaraya baktım. Bide ne görüyüm DOĞUŞ OTOMOTİV. Geri tekrar aramadılar ama sıradan bir anket filan mıydı yoksa başka bir şey için mi aradılar ????

@mcanerol İmzadaki araca göre siz zaten hileli araç grubunun dışındasınız. Yüksek ihtimalle memnuniyet anketidir..  :)

Altınızdaki canavarla ilgili hislerinizi de merak etmiş olabilirler  &:

Merkel’den plakalı destek

Alman Başbakanı Merkel, emisyon krizinden sonra başı dertte olan Volkswagen’e de örtülü destek vermeyi ihmal etmedi.

AgqVZL.jpg

Merkel’in Audi marka aracının plakası emisyon değerlerinde manipülasyon yaptığı için başı derde giren Volkswagen’in kısaltması plan ’VW’ harflerinden oluşması dikkat çekti. Merkel’in plakasını değiştirmesinin arkasında otomotiv devi VW’ye destek anlamına geldiği tahmin ediliyor.

Audi’ye biniyor, plakası VW

gdervisoglu dedi:
@mcanerol İmzadaki araca göre siz zaten hileli araç grubunun dışındasınız. Yüksek ihtimalle memnuniyet anketidir..  :)

Altınızdaki canavarla ilgili hislerinizi de merak etmiş olabilirler  &:
Bende öyle düşünüyorum hocam ama bir anda bu olaylar üzerine gelince paranoyak oldum. TSİ kadar olmasada kendi çapında yavru bir canavar denebilir :D

bu arada merakimdan baktim, bu angela merkel'in kuantum fizigi doktorasi varmis. vay be dedim :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.6 milyon dizel Volkswagen'e donanım değişikliği

Almanya Ulaştırma Bakanlığı'ndan bir sözcü Volkswagen Grup bünyesinde Avrupa'da satılan 3.6 milyon 1.6 TDI otomobilin emisyon problemlerinin giderilmesi için yalnızca yazılım değil donanım değişikliğine de ihtiyaç duyacağını açıkladı.

36-milyon-dizel-volkswagene-donanim-degisikligi.jpg

Volkswagen Avrupa'da yasa dışı yazılıma sahip 8 milyon otomobil sattı. Bu otomobiller EA189 1.2 TDI, 1.6 TDI ve 2.0 TDI motorlara sahip. 2.0 TDI motorlar yalnızca yazılım değişikliği gerektirirken, 1.6 TDI motorlara sahip otomobillerde donanım değişikliği de yapılacak. Bu da Avrupa'da satılan 3.6 milyon otomobili etkileyecek. Etkilenen markalar arasında sadece Volkswagen değil, Audi, Skoda ve Seat da bulunuyor. Volkswagen daha önce geri çağırma duyurusunu Ocak ayında yapacaklarını ve 2016 yılı sonuna kadar skandaldan etkilenen tüm otomobilleri tamir etmiş olacaklarını açıklamıştı. Şu an 1.2 TDI motorların da donanım değişikliğine ihtiyaç duyup duymayacağı bilinmiyor. Dünya çapında şu an 11 milyon EA189 motorlu, yasa dışı yazılım bulunduran otomobil var. Bütün bu otomobilleri tamir etmek ve gerekli cezaları ödemek Volkswagen'e bir servete mal olacak. Bu da firmanın bazı Ar-Ge çalışmalarını etkileyebilir ve gelecekte çıkması planlanan bazı modellerin iptaline yol açabilir.

Haber: http://www.ototeknikveri.com/haber/5775/36-milyon-dizel-volkswagene-donanim-degisikligi

Orhan Hoca dedi:
8,5 milyon araç geri çağrılıyor

Volkswagen (VW) 28 Avrupa Birliği (AB) ülkesinde, egzoz emisyon testi manipülasyonu yaptığı belirlenen toplam 8,5 milyon aracı geri çağıracağını açıkladı.

http://www.yenisafak.com/ekonomi/85-milyon-arac-geri-cagriliyor-2323655

Şase numaralarınızı bir sorgulayın bakalım bir şey çıkacak mı?

http://info.volkswagen.de/de/de/home.html?tab=check-own-car
0b99a3972936927351950dfa47ac5cdc.jpg

2.0 TDI Passat sorgu sonucu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hiç dizel aracım olmadı .

Bir keresinde komşunun 1.6 dizel fiestasını kullandım o da benim yerime park etmişti. Onda da hafif basmama rağmen araç ok gibi fırlıyordu hissiyatı hoş değildi.

Az yakıyor diye hisiyattan vazgeçmeyenlerdenim  :)

Neyse ki teğet geçti bizi bu kriz de :)

Benim octavia da sorunlu, güncellemesek ne olur ne güzel kaçışı var tepkileri iyi, kaybetmek istemem bu durumu. Golfümüz 1.2 tsi kafamız rahat tabi.

Orhan Hoca dedi:
gönüllü olmayanları çağıramayacak demek bu. 

bizim için çağrıya gitmek mi daha avantajlı gitmemek mi. değişiklik olumlu veya olumsuz nasıl etkiler.  bunu düşünmek ve araştırma yapmak lazım şimdi.

@gdervisoglu
Baslangicta paylasilan otoparkin makalesinde yazildigi gibi kesinlikle donanimsal adblue sisteminin yada benzerinin eklenmesi gerekiyor, eklenmezse sadece yazilimsal olani kabul etmeyin sadece performans ayarlarini azaltir, ve emisyonu dusurur deniyordu sozkonusu yazida, ben donanimsal duzenleme yapacaklarina inaniyorum yada inanmak istiyorum, ama burasi turkiye, ceza bile kesilmedi ( turkiyede emisyon cezasi yok ama aldatilan musterilerin hakkini kim koruyacak acaba?) bunuda oldu bittiye getirebilirler kendi isimizi kendimiz takip etmeliyiz..

golf7 tdi dsg

Geri
Üst Alt