Golf 7 Dizel - Sabah Geç Alma Sorunu

ademerzurum

Yeni Üye
İsim
adem123
arkadaslar merhaba sayfada yenıyım golf 7 aldım arac 75 bın km de araç sabahları ılk calıstırmada gec alıyor gun boyu kullanımda sıkıntı yok lakın sabahları gec alıyor 6 7 sanıyede alıyor cıhaza baglattım dtum ölcumlerı herseyıne baktılar bırsey cıkmadı acaba akü olabılır mı bu sorunla karsılasan oldumu

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ademerzurum araç sabah geç alıyor fakat gün içerisinde akşam çalıştırdığınızda problem yok demişsiniz öncelikle gece boyunca akünün şarjı neden zayıflıyor ona bakmanız lazım aracınıza sonradan taktırdığınız bir cihaz vs var mı belki çin malı ekran, araç kamerası veya yazılımla aktif edilmiş bir özellik mesela yağmur yağarken camların otomatik kapatılması bunlar siz aracınızı akşam park ettiğinizde kapanmıyor ve sabaha kadar akünün şarjını yiyor olabilir. Yapmanız gereken şey aracı bir gün servise bırakıp sabah çalıştırmadan ölçmelerini istemeniz eğer düşük çıkarsa araca tekrardan yazılım yükleme yaptırabilirsiniz çünkü akü gün içerisinde şarj dinamosu sayesinde sağlıklı bir şekilde şarj oluyor ve akşam düzgün bir şekilde alıyorsa dinamo enjektör akü sağlam demektir bunlardan biri sıkıntılı olsa akşam da sorun olur.

Upvote 0

@bf417  anladım ustadım aynen dedıgınız sekılde oluyor akunun zayıflamasına neden olan anladıgım kadarıyla elektronık el frenı cekılı bıraktıgımda arac daha gec alıyor lakın cekmeden bıraktıgımda daha erken alıyor araba da herhangı bır ekstra takılan bır sey yok. muhtemelen aku 5 yıllık aku eskı perfonması kalmadıgı ıcın kucuk seylerde aku zayıflatıyor olabılır son care akü alacagım

Upvote 0
[mention=6422]bf417[/mention]  anladım ustadım aynen dedıgınız sekılde oluyor akunun zayıflamasına neden olan anladıgım kadarıyla elektronık el frenı cekılı bıraktıgımda arac daha gec alıyor lakın cekmeden bıraktıgımda daha erken alıyor araba da herhangı bır ekstra takılan bır sey yok. muhtemelen aku 5 yıllık aku eskı perfonması kalmadıgı ıcın kucuk seylerde aku zayıflatıyor olabılır son care akü alacagım
Akünüzün kritik seviyeye düştüğünde star stop ve auto hold hatası vericektir o zaman değiştirin. 1 saniye geç çalışıyo diye erkenden değiştirmenin bi anlamı yok

Upvote 0
@ademerzurum araç sabah geç alıyor fakat gün içerisinde akşam çalıştırdığınızda problem yok demişsiniz öncelikle gece boyunca akünün şarjı neden zayıflıyor ona bakmanız lazım aracınıza sonradan taktırdığınız bir cihaz vs var mı belki çin malı ekran, araç kamerası veya yazılımla aktif edilmiş bir özellik mesela yağmur yağarken camların otomatik kapatılması bunlar siz aracınızı akşam park ettiğinizde kapanmıyor ve sabaha kadar akünün şarjını yiyor olabilir. Yapmanız gereken şey aracı bir gün servise bırakıp sabah çalıştırmadan ölçmelerini istemeniz eğer düşük çıkarsa araca tekrardan yazılım yükleme yaptırabilirsiniz çünkü akü gün içerisinde şarj dinamosu sayesinde sağlıklı bir şekilde şarj oluyor ve akşam düzgün bir şekilde alıyorsa dinamo enjektör akü sağlam demektir bunlardan biri sıkıntılı olsa akşam da sorun olur.
Hocam sonradan takılan sensör veya özellik açmaların araç kapalıyken elektrik aldığına emin misiniz? Kapı aldı aydınlatmada arka kapıdakiler alıyor biliyorum ama sensörün veya özellik açmanın aküye etkisi var mı mantıklı gelmedi açıkcası.

Upvote 0
Aküyü de değiştirdim ama hala beni tatmin edecek gibi erken almıyor ilk çalıştırmada. Eskisi gibi geç almıyor tabii ki. Siz el frenini bildirdiniz mi peki ustaya?

Upvote 0
@Golftdi yağmur yağdığında siz araç başında olmasanız bile tüm camlar ve sunroofu kapatan bir gizli özellik vardı bu açıksa sürekli yağmur sensörüne akım gidiyor demektir. 

Kodu da bu😀

1. VCDS programını açın.

2. Select STG 09 (vehicle power)

3. STG access authorization -> Adaptasion 16

4. Enter Unlock Code 31347

5. STG adjustment -> function 10

6. (15) Select Access Control 2 - Regenschliessen_ein aus

7. aktif olarak işaretliyoruz.

8. (16) Select Access Control 2 - Regenschliessen_art

Permanent olarak işaretliyoruz.

9. (28) Access Control 2- Menuesteuerung Regenschliessen

aktif olarak işaretliyoruz.

Adaptionsdan çıkıyoruz "07 Coding" bölümüne giriyoruz

11. RLSF 5Q0-955-547(rain and light sensor) seçiyoruz

12. Byte 0

13. Enable bit 1

14. Enable Bit 2

Upvote 0
@unouce  yok hocam bıldırmedım daha da goturmuyorum arabayı bır hafta da ciğerlerine varana kadar baktılar tabırı caızse. neredeyse motor ust kapagı sokelım korum baglamıstır gıbı seyler soylendı daha goturmuyorum 

Upvote 0
Herkese merhaba. Aranızda yeniyim, başlık dikkatimi çekti ve yazmak istedim. Dizel Golf 7'lerde ki sabahları geç çalışma ve gün içinde bu tarz sıkıntı yaşamama durumu; aküden yada mazot pompasından değildir. Bir sensör hatasıdır.

Eğer sabah aracınızı kontağını yarım açtıktan sonra 5-6 sefer gaz pedalına basıp çektikten sonra marşa bastığınızda bu sıkıntı yaşanmıyor ise

Yada frene basıp çalıştırdığınız esnada, frene daha fazla baskı (şiddetli) ile basarsanız, sensör basınç ile birlikte enjektörlere yakıt gönderimini sağlayacaktır ve aracınız bir iki marşta çalışacaktır. Eğer bu iki yöntem ile aracınızın geç çalışma sıkıntısı giderilir ise; sensörden kaynaklıdır. Özelden mesaj atarsanız ustasının adını verebilirim.

Upvote 0
degerlı arkadaslar öncelıkle tum önerılerınız yardımlarınız ıcın tsk ederım Aracın enjektıor pompa tum sensorler dahıl hepsıne baktırdım ölcumlerını yaptırdım lakın aracta gec calısma duzelmedı en son gıttım bır tane varta aku aldım taktım agm sabah kalktım ılk marsa mastıgımda cok hafıf bı gecıkme ıle aldı. yanı sorun kısmen de olsa var gıbı. burada aracın ılk calıstırmasında sıkıntının gece akuyu aracta bır özellıgın aktıf olması nedenıyle hafıfte olsa azalttıgı bu da gec calıstırdıgı dıye dunuyorum yada ne zıkkım sa bır turlu bulunamadı vesselam

Upvote 0
Sabah çalıştırma sırasında bi video çekermisiniz ne kadarlık bi geç almaktan bahsediyorsunuz merak ettm

Upvote 0
@ademerzurum depo kilitleri sağlıklı çalışıyor mu? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Geri
Üst Alt