Golf 7 Dizel - Sabah Geç Alma Sorunu

ademerzurum

Yeni Üye
İsim
adem123
arkadaslar merhaba sayfada yenıyım golf 7 aldım arac 75 bın km de araç sabahları ılk calıstırmada gec alıyor gun boyu kullanımda sıkıntı yok lakın sabahları gec alıyor 6 7 sanıyede alıyor cıhaza baglattım dtum ölcumlerı herseyıne baktılar bırsey cıkmadı acaba akü olabılır mı bu sorunla karsılasan oldumu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

Selamlar, bu sorunu çözebilen var mı? Aynı sorun bende de var. Akşam ve sabah aküyü ölçtüreceğim. Ama aküyü değiştirdiği halde sorunu çözemeyen arkadaşlar var. Sorunun kaynağını bilen varsa yardımcı olmasını rica ederim.

Upvote 0
@sefaaltintopaynı sorun bendede vardı serviste aküyü geçen kış değiştirdim bir tık iyi oldu fakat tam anlamıyla sorun geçti diyemem benim araç 1.6 TDİ yakıtıda aracı aldığımdan beri sürekli Shell’den alırım

Upvote 0
Isitma bujileriyle ilgili olabilir(dizellerde) sabahlari kontaga basmadan once 2-3 defa isitarak sonra basin eger 2-3 isitmadan sonra hemen alirsa isitma bujileri ihtiyarlamistir.

Upvote 0
Aracim benzinli 1.2 tsi bende de başladı gec çalışma olayı hafta da 2 kere çalıştırıyorum 10 km yol yapıyorum araç sürekli yatmasın die...

Akü sıfır...

Bizim araçlar yatmayı hiç sevmiyor yol olacak tık demez maşallah ama şu pandemi geldi dertler bitmedi...

Devirdim antifiriz  sızdırdı sürekli yatan araçlarda basınç olurmuş ve bozulurmus kronik mis ki pandemi de çok yattı ulanmadik 

Şimdide marsa başınca 3 - 4 saniye çeviriyor öyle çalışmaya başladı nedenı ni bende merak ediyorum 

Gerçi dizel hakkında konu fakat benzinli de de var ne yazık ki:(

Upvote 0
Isitma bujileriyle ilgili olabilir(dizellerde) sabahlari kontaga basmadan once 2-3 defa isitarak sonra basin eger 2-3 isitmadan sonra hemen alirsa isitma bujileri ihtiyarlamistir.
2-3 defa ısıtarak basın derken demek istediğiniz, kontak yarım açıkken gaz pedalına 5-6 kez baskak mı? bir arkadaş öyle söylemiş. 2 sabahtır bu şekilde gaza birkaç kez bastıktan sonra çalıştırıyorum. sorunsuz çalışıyor.

Upvote 0
@sefaaltintop Yok kontağı tam ac isitma lambasi sönünce tekrardan kapat ac 2-3 defa ısınsın boyle sonra marşa bas calistir demek istedim

Upvote 0
Merhabalar bu sorunu geçen ay hava 0,1 derecelerde yaşamıştım havadan dolayı diye düşünüyordum. Ancak bugün çalıştırken araç 4,5 saniye de çalıştı ve egzozdan beyaz bir duman attı, neden olduğunu anlayamadım.(aküsünü 2 ay önce değiştirdim varta markalı)

Upvote 0
Merhabalar bu sorunu geçen ay hava 0,1 derecelerde yaşamıştım havadan dolayı diye düşünüyordum. Ancak bugün çalıştırken araç 4,5 saniye de çalıştı ve egzozdan beyaz bir duman attı, neden olduğunu anlayamadım.(aküsünü 2 ay önce değiştirdim varta markalı)
Km yüksek ise ve daha önce kızdırma bujileri değişmediyse kızdırma bujileri ömrünü tamamlamış olabilir..

Upvote 0
@forzaGilles evet aracın kmsi 240 bine yaklaştı. 20 bin kmdir bende araç ben baktırmamıştım bujilere, teşekkür ederim baktırıcağım.  :)  

Upvote 0
@forzaGilles evet aracın kmsi 240 bine yaklaştı. 20 bin kmdir bende araç ben baktırmamıştım bujilere, teşekkür ederim baktırıcağım.  :)  
Baktırın ama işi bilen birine baktırın., kızdorma bujileri sökülüp-takılırken çok çok hassastır., zamanla kaynama yapabiliyor., çok nazik bir yapısı olduğundan sökülürken en ufak zorlamada çatlama veya bir parça içeriye düşebilme ihtimli yüksektir., böyle bir durumda motor üst kapağının açılması gerekir., cam gibi çok hassas bir yapısı olan bir parça en ufak yere düşmede bile kırılabilen bir parça

Yenileri takılırken de mutlaka tork anahtarı ile fabrikanın önerdiği uygun (nm /sıkma değerinde) sıkılması gerekir., markası Bosch veya NGK oluyor., NGK daha kalitelidir.,

Piyasada bujilerin çakması çok olur, güvenilir bir yerden temin etmeniz iyi olur., çok yüksek fiyatı olan bir parça değil servisten de fiyat almakta yarar var.

Bir de marş motoruna baktırmakta yarar var belki sorun marş motorundan kaynaklı olabilir., marş motorunun kömürleri zamanla ömrünü tamamlıyor..

Upvote 0
Dizel geç çalışma problemini çözen oldumu veya neden kaynaklandığını bilen sabahları felan veya gün içinde uzun beklemeden kaynaklı geç çalışma problemi var ısıtma bujisi felan iyi durumda araç 104 binde bu sorun var. Kafayı yiyeceğim

Upvote 0

@yigido hocam siz biliyorsunuz galiba geç çalışma sorunu rica etsem 05330922839 mesaj atabilir misiniz arayayım sizi. Ciddeb sinir bozucu 2 aydır araştırmadığım yer kalmadı hangi ustaya gitsem farklı bi yerini sökecez diyor. Servis 2 hafta kalcak inceleyeceğiz diyor (deneme yanılma yoluyla anladığım kadarıyla) yardımcı olabilir misiniz

Upvote 0

Geri
Üst Alt