Golf 7 Dizel - Sabah Geç Alma Sorunu

ademerzurum

Yeni Üye
İsim
adem123
arkadaslar merhaba sayfada yenıyım golf 7 aldım arac 75 bın km de araç sabahları ılk calıstırmada gec alıyor gun boyu kullanımda sıkıntı yok lakın sabahları gec alıyor 6 7 sanıyede alıyor cıhaza baglattım dtum ölcumlerı herseyıne baktılar bırsey cıkmadı acaba akü olabılır mı bu sorunla karsılasan oldumu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olabilir aslında henüz cihaza bağlamadım ama şöyle bir durum var 1 günden fazla beklerse soğuk motorda yapıyor. Onun dışında sabahtan akşama kadar iş yerimde beklese ortalama 10 saat, bunu yapmıyor mesela... Yine de fırsatım olunca cihazla hava alma prosedürünü uygulayacağım.
hava alsa her zaman yapmaz mı

Upvote 0

Merhaba, ben de 2 ay önce 1.6 tdi golf 7 aldım benim aracım da sabahları geç çalışma problemi vardı. Burada yazan ve dış kaynaklardan öğrendiğim varyasyonları denememe rağmen bir çözüm bulamadım. Sonra Aküye yöneldim @Terms abimin battery coding konusunu gördüm aracımı aldığımda aküsü yeniydi ve hemen vcds yi bağladım araçta kodlu olan Akü 68 ah fleece akü, üzerinde takılı olan akü 72 ah efb aküydü. Yeni değerleri girdikten sonra araç batarya zayıf uyarısı verdi zaten biraz çalıştıktan sonra o da gitti. Velhasıl kelam araç regğlatör beyni ne kolduysa aküyü ona göre şarj ediyor anladığım kadarıyla farklı kapasitedeki aküleri tam şarj edemediği için de böyle bir sorun olmuş olabilir benim aracım düzeldi şimdilik iyi forumlar…

Ekli dosyalar

• 1BD462F0-8245-4DA2-9A9B-77895EF47837.jpeg
    1BD462F0-8245-4DA2-9A9B-77895EF47837.jpeg
    146 KB · Görüntüleme: 24
Upvote 0
selamlar üstadlarım, aynı sorun benim dizel aracımda da mevcut akü seviyesi %80 gösteriyor. Benim size farklı bir sorum olacak bu konuyla ilgili. Ben bu sabahları geç alma sorununu marşa bastıktan sonra hafif gaza basarak çözdüm fakat bunun motora bir zararı var mıdır bilenler aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkürler

Upvote 0
Havalar soğuyunca bunu yapıyorsa muhtemelen akünün soğuk çalıştırma değeri düşüktür. Servise gittiğinizde bakım kalite kontrol formunda ufak bir slip şeklinde akü testini görebilirsiniz.

Upvote 0
selamlar üstadlarım, aynı sorun benim dizel aracımda da mevcut akü seviyesi %80 gösteriyor. Benim size farklı bir sorum olacak bu konuyla ilgili. Ben bu sabahları geç alma sorununu marşa bastıktan sonra hafif gaza basarak çözdüm fakat bunun motora bir zararı var mıdır bilenler aydınlatırsa çok sevinirim. Teşekkürler
Sizin aracın yakıt hattı ile ilgili sorun var gibi besleme basıncı düşük mazot filtresinden olabilir ya da yakıt pompası vs kontrol edilmeli

Upvote 0
Sizin aracın yakıt hattı ile ilgili sorun var gibi besleme basıncı düşük mazot filtresinden olabilir ya da yakıt pompası vs kontrol edilmeli
teşekkür ederim üstad, mazot filtresi yeni değişti ama yakıt pompasına baktıracağım

Upvote 0
arkadaslar merhaba sayfada yenıyım golf 7 aldım arac 75 bın km de araç sabahları ılk calıstırmada gec alıyor gun boyu kullanımda sıkıntı yok lakın sabahları gec alıyor 6 7 sanıyede alıyor cıhaza baglattım dtum ölcumlerı herseyıne baktılar bırsey cıkmadı acaba akü olabılır mı bu sorunla karsılasan oldumu
Benim aracimda 1 aydir ayni sorun vardi. Akuyu olcturdum bugun bitik cikti. Akuyu degistirdim. Sorun gitti.

Upvote 0

Geri
Üst Alt