Jump to content
ademerzurum

GOLF 7 DIZEL SABAH GEC ALMA SORUNU

Recommended Posts

Herkese merhaba. Aranızda yeniyim, başlık dikkatimi çekti ve yazmak istedim. Dizel Golf 7'lerde ki sabahları geç çalışma ve gün içinde bu tarz sıkıntı yaşamama durumu; aküden yada mazot pompasından değildir. Bir sensör hatasıdır.

Eğer sabah aracınızı kontağını yarım açtıktan sonra 5-6 sefer gaz pedalına basıp çektikten sonra marşa bastığınızda bu sıkıntı yaşanmıyor ise

Yada frene basıp çalıştırdığınız esnada, frene daha fazla baskı (şiddetli) ile basarsanız, sensör basınç ile birlikte enjektörlere yakıt gönderimini sağlayacaktır ve aracınız bir iki marşta çalışacaktır. Eğer bu iki yöntem ile aracınızın geç çalışma sıkıntısı giderilir ise; sensörden kaynaklıdır. Özelden mesaj atarsanız ustasının adını verebilirim.

tgun89 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

degerlı arkadaslar öncelıkle tum önerılerınız yardımlarınız ıcın tsk ederım Aracın enjektıor pompa tum sensorler dahıl hepsıne baktırdım ölcumlerını yaptırdım lakın aracta gec calısma duzelmedı en son gıttım bır tane varta aku aldım taktım agm sabah kalktım ılk marsa mastıgımda cok hafıf bı gecıkme ıle aldı. yanı sorun kısmen de olsa var gıbı. burada aracın ılk calıstırmasında sıkıntının gece akuyu aracta bır özellıgın aktıf olması nedenıyle hafıfte olsa azalttıgı bu da gec calıstırdıgı dıye dunuyorum yada ne zıkkım sa bır turlu bulunamadı vesselam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ademerzurum bende de ayni sorun var. aracın depo kilidi tamamen bozuldu kilitlenmiyor. Değiştirmeye zamanım olmadı. Belki saçma olacak ama sizin depo kilitleri sağlıklı çalışıyor mu? Bi ihtimal kilitleyemediği için enerji gönderimine devam ediyor olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.