Gemi yola çıkmış. Thalassa Perşembe ya da Cuma Limanda

Teslimat tarihi hakkinda bisey dedi mi.bu arada benim ekranda hala gemide yaziyor.

Mehmetalper24 dedi:
Teslimat tarihi hakkinda bisey dedi mi.bu arada benim ekranda hala gemide yaziyor.
Bende de aynı ama fatura kestirmek lazım. Zam gelebilir yine.

Arkadaşlar benim de araç sanırım ya perşembe ya da cuma günü limana indi. gemi takip programında gemi perşembe izmit dilovası efesan limanında 1 gece kaldı ertesi gün de yani cuma günü de izmit derince limanına geçti. yani araç dilovasında mı indi yoksa derince demi indi anlayamadım. fakat derinceden sonra sipariş takip adımında bayiniz ile görüşün yazısı belirdi. e aradım bayiyi faturayı bir an önce kesin dedim gümrük işi bitince keseriz dedi param hazır gönderecem istemiyorlar :( e idari tatil de oldu şimdi acaba gümrük işi aksar mı? aksarsa bizim araç gümrük işleri bayram sonrasına kalırsa fiyat 900 TL artacak mı :( bugün yeniden aradım doğuş oto bursa yı benimle ilgilenen müşteri temsilcisi arkadaşın bugün izin günüymüş. bakalım sonuç ne olacak. 2.5 aydır bekliyorum, kendi aracımı da geçen hafta sattım bu golf tutkusu beni mahfetti :)

benimle aynı durumda olan arkadaşlar öğrenebildimi acaba teslim tarihi yada fatura kesilme sorunu gibi işlemleri.

birde max. %4 indirim yapıyorlar aracım 64.300 tuttu 64.000 hemen göndereyim dedim yok kabul etmediler birde şimdi yetişmezse gümrük işi bakalım kaç para olacak bayram sonrasına :(

ozknbyrktr dedi:
Arkadaşlar benim de araç sanırım ya perşembe ya da cuma günü limana indi. gemi takip programında gemi perşembe izmit dilovası efesan limanında 1 gece kaldı ertesi gün de yani cuma günü de izmit derince limanına geçti. yani araç dilovasında mı indi yoksa derince demi indi anlayamadım. fakat derinceden sonra sipariş takip adımında bayiniz ile görüşün yazısı belirdi. e aradım bayiyi faturayı bir an önce kesin dedim gümrük işi bitince keseriz dedi param hazır gönderecem istemiyorlar :( e idari tatil de oldu şimdi acaba gümrük işi aksar mı? aksarsa bizim araç gümrük işleri bayram sonrasına kalırsa fiyat 900 TL artacak mı :( bugün yeniden aradım doğuş oto bursa yı benimle ilgilenen müşteri temsilcisi arkadaşın bugün izin günüymüş. bakalım sonuç ne olacak. 2.5 aydır bekliyorum, kendi aracımı da geçen hafta sattım bu golf tutkusu beni mahfetti :)

benimle aynı durumda olan arkadaşlar öğrenebildimi acaba teslim tarihi yada fatura kesilme sorunu gibi işlemleri.

birde max. %4 indirim yapıyorlar aracım 64.300 tuttu 64.000 hemen göndereyim dedim yok kabul etmediler birde şimdi yetişmezse gümrük işi bakalım kaç para olacak bayram sonrasına :(
Seninle aynı durumdayım galiba faturamı kestiler parayı hesaba yatırdım %4 yaptılar altını denemeyin derim, ne istiyolarsa yatırın.

Büyük ihtimalle salı günü aracınızı teslim ederiz dediler emniyetin nöbetçi ekibi çalışacakmış.

Bir ihtimal yetişmezse bayram sonrası pazartesi dendi.

Ben de aracımı doğuş Bursa dan alıcam.

@izzetguntalazmerhaba,

benide bugün aradılar ve sabah erkenden vekalet çıkarmamı istediler, bayram öncesi teslim edicez dediler. ben sabah erken trafiğe gidip plaka seçicem inşallah. Ben araca 1.2 tsi comfortline- sürüş konfor+ışık görüş ve anahtarsız giriş ve çalıştırma eklettim. listeden %4 indiler.  64.400 fatura ettiler. sabah erkenden yollayacağım. yetişecek gibi duruyor araç bakalım. daha öncede sıfır araç aldım ama araç alma verkaleti çıkarmamıştım orasını anlayamadım sadece. doğuş hassas bu konuda dedi bende uzatmadım ilk iş noter bulmak olacak. bende bursa inegöllüyüm, bursa doğuştan alıcam aracı.

Benden de vekalet istemedi, boşuna para vermeye gerek yok dedi.

Nasıl oluyor bu iş arkadaşlar vekaletsiz sorun olur mu?

Ya arkadas delirecem bizimkinin umrumda deil bayram sonrasi teslimat diyo.nasi birine cattik

Mehmetalper24 dedi:
Ya arkadas delirecem bizimkinin umrumda deil bayram sonrasi teslimat diyo.nasi birine cattik
Sağlık olsun hocam. Faturayı da mı bayram sonrası kesecek. Araç nerede şu an?

Sizinkilerle ayni gemide geldi gümrüğü gecti yani cuma gunu .parayi yarin yollayacam

@ozknbyrktr , @delfino  Merhabalar...

Aracı alırken ya vekaletname çıkarırsınız(noterden),bayi size isimlerin yazılı olduğu bir kağıt verir onunla notere gidersiniz,o şahıslara adınıza araç alma ve işlemlerini yapma yetkisi verirsiniz.aracı alırken vekaletnamenizi istemeyi unutmayın ya da garanti olsun diye 15 gün geçerli(süreli) bir vekaletname alın...

Ya da notere para vermezsiniz takipçiler vardır bayinin anlaştığı,sizin cebinizden para çıkmaz takipçinin dükkanına gidersiniz,normalde trafik şubede imzalayacağınız emin değilim ama 2 ya da 3 belge vardır onu takipçide iyice okuyup imzalarsınız noter parası vermemiş olursunuz ama her bayi bunu yapmaz....(ben böyle almıştım)..

Ya da her işinizi şubede siz yaparsınız...

Benim bildiklerim bunlar...

ozknbyrktr dedi:
@izzetguntalazmerhaba,

benide bugün aradılar ve sabah erkenden vekalet çıkarmamı istediler, bayram öncesi teslim edicez dediler. ben sabah erken trafiğe gidip plaka seçicem inşallah. Ben araca 1.2 tsi comfortline- sürüş konfor+ışık görüş ve anahtarsız giriş ve çalıştırma eklettim. listeden %4 indiler.  64.400 fatura ettiler. sabah erkenden yollayacağım. yetişecek gibi duruyor araç bakalım. daha öncede sıfır araç aldım ama araç alma verkaleti çıkarmamıştım orasını anlayamadım sadece. doğuş hassas bu konuda dedi bende uzatmadım ilk iş noter bulmak olacak. bende bursa inegöllüyüm, bursa doğuştan alıcam aracı.
Aynen noter vekaletnamesi yaptım. Ben balıkesir de ikamet ediyorum. Araçlarımız şimdiden hayırlı olsun.

Arkadaslar araci iptal ettim faturayi bile bayram sonrasi diyor bizim firildak st.araba 1.2 comfort golf manuel.xenon isik paketi surus konfor paketi var.69200 den 66200 e dusuyo ilgilenenler alabilir.istanbul alturda arac.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt