Liqui Moly Turkey Sipariş Sayfası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@typhoons  evet hocam egemot, bana konsantre cam suyuda gondermisti hediye olarak, yagdan gayet memnunum bu arada seste azalma ve rahat calisma hissediliyor.

2 gün önce hepsiburada.com dan Baysal Otomotiv satıcısından aldım. 250 tl gibi bir fiyata 12/19 üretimli yağ gönderdiler.

Hediyeler itina ile kabul edilir :)

ilk kez deniyorum golftutkusu arkadaşlarımızın bir bildiği vardır diyorum. Filtreleri de filtremarketimden aldım yine forumdaki arkadaşların yönlendirmesi ile.

@fatihahmet ben direk sayfasından almak istedim forumdaslar diğer siteler yerine burayı öneriyorlar sahte vb olaylarla uğraşmamak icin. Bende 265 liraya aldım.

Şanzıman yağını servisten almanız yararınıza olur., şanzıman yağında çok farklı specs. Ve tip onayları var.,

Örnek örnek veriyorum Liqui moly 75w-90 önerir, motul 75w-80 önerir, her markanın yağ seçicileri farklı tipte yağ önerir siz zannedersiniz ki bu yağ benim aracına uygun ama o yağı kendisinde uygun olanı olmadığı için en yakın alternatifini önerir/önerebilir.. 

Dışardan alabilmek için önce araçta kullanılan şanzıman yağının uygun yağ onayı nedir bilmeniz gerekir, fabrika o şanzıman kutusunda 75w-80 mi veya 75w-90 mı kullanılmış, yoksa 70w-90 mı kullanmış bilmeniz gerekir.!! 

Sanayide ki usta da bunu bilmez, usta zamanında golf bir aracın şanzıman yağını değiştirmiştir., ondan sonra hepsinde aynı yağ kullanıyorlar zannediyorlar., çünkü atıyorum 6 ileri manuel şanzımanda 75w-90 kullanıyorlarsa, 5 ileri manuel de farklı tip kullanmış olabilirler., 

Manuel vites 4 çekerde farklı olur., GTI manuelde farklı tip olur., Golf R manuelde darklı olur., biz kullanıcı olarak golf’te 2 tane maneul şanzıman var zannediyoruz, biri 5 ileri diğeri 6 ileri., ama öyle değil motora ve torka göre bile değişiyor.. 4 çeker olursa değişebiliyor.,

Örneğin bizim ülkemize gelmediği için pek bilinmez., avrupa’da Golf 1.6 tdi 4 motion manuel vites araçlar vardır., bizdeki 1.6 tdi araçlar ile yurtdışındaki 4motion olanlar bilee farklı.,

Kullanılması gereken doğru yağ nedir..? bunu bilebilecek tek yer servistir., servise sorup 75w-80 vs.. sizin araçta  hangi kalınlıkta kullanılıyor, en önemlisi hangi “vw onayı” olan yağı kullanılmalı, aracın şasi numarasıyla sorgulatıp öğrenmeniz lazım.. 

Yedek parçadaki adam da bu konuda bilgisi ne kadar, bilgi sahibi olsa bilee size bunu söylemek istemezse söylemez başından savma yapmak isteye bilir., 

En garanti yöntem servise gidersiniz, aracımın şasi numarası bu., benim aracımda hangi şanzıman yağı kullanılıyor dersiniz., ve 1 kutu yağ getirmelerini istersiniz., fiyatı pahalı değilse servisten alırsınız., pahalıysa yağın kutusunun ön-arka resmini çekersiniz., sonrasında araca uyan “vw onayı” olan yağı dışardan istediğiniz marka alırsınız.. 

Şanzıman yağı hasas bir konudur..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şanzıman yağını servisten almanız yararınıza olur., şanzıman yağında çok farklı specs. Ve tip onayları var.,

Örnek örnek veriyorum Liqui moly 75w-90 önerir, motul 75w-80 önerir, her markanın yağ seçicileri farklı tipte yağ önerir siz zannedersiniz ki bu yağ benim aracına uygun ama o yağı kendisinde uygun olanı olmadığı için en yakın alternatifini önerir/önerebilir.. 

Dışardan alabilmek için önce araçta kullanılan şanzıman yağının uygun yağ onayı nedir bilmeniz gerekir, fabrika o şanzıman kutusunda 75w-80 mi veya 75w-90 mı kullanılmış, yoksa 70w-90 mı kullanmış bilmeniz gerekir.!! 

Sanayide ki usta da bunu bilmez, usta zamanında golf bir aracın şanzıman yağını değiştirmiştir., ondan sonra hepsinde aynı yağ kullanıyorlar zannediyorlar., çünkü atıyorum 6 ileri manuel şanzımanda 75w-90 kullanıyorlarsa, 5 ileri manuel de farklı tip kullanmış olabilirler., 

Manuel vites 4 çekerde farklı olur., GTI manuelde farklı tip olur., Golf R manuelde darklı olur., biz kullanıcı olarak golf’te 2 tane maneul şanzıman var zannediyoruz, biri 5 ileri diğeri 6 ileri., ama öyle değil motora ve torka göre bile değişiyor.. 4 çeker olursa değişebiliyor.,

Örneğin bizim ülkemize gelmediği için pek bilinmez., avrupa’da Golf 1.6 tdi 4 motion manuel vites araçlar vardır., bizdeki 1.6 tdi araçlar ile yurtdışındaki 4motion olanlar bilee farklı.,

Kullanılması gereken doğru yağ nedir..? bunu bilebilecek tek yer servistir., servise sorup 75w-80 vs.. sizin araçta  hangi kalınlıkta kullanılıyor, en önemlisi hangi “vw onayı” olan yağı kullanılmalı, aracın şasi numarasıyla sorgulatıp öğrenmeniz lazım.. 

Yedek parçadaki adam da bu konuda bilgisi ne kadar, bilgi sahibi olsa bilee size bunu söylemek istemezse söylemez başından savma yapmak isteye bilir., 

En garanti yöntem servise gidersiniz, aracımın şasi numarası bu., benim aracımda hangi şanzıman yağı kullanılıyor dersiniz., ve 1 kutu yağ getirmelerini istersiniz., fiyatı pahalı değilse servisten alırsınız., pahalıysa yağın kutusunun ön-arka resmini çekersiniz., sonrasında araca uyan “vw onayı” olan yağı dışardan istediğiniz marka alırsınız.. 

Şanzıman yağı hasas bir konudur..
Evet hocam haklısınız da bulunduğumuz ilde Vw yetkili servisi bir kaç yıl önce kapandı. Aracı götürdüğüm ustalar da vw yetkili servisten ayrılma iyi ustalar. Motul ve Liqui moly de farklı viskozite önermesi kafamı karıştırdı. Fiyatları da keza farklı Ama bu iki markanın yağları kötü değildir diye düşünüyorum. Bir de şanzıman yağında motor yağında ki gibi aynı viskozite değerinden bir kaç modeli oluyor, onlardan biri araç için uygun oluyor. Vw' ne uygun olan Ford'a uygun olmuyor misal. Araç manuel, 2 litre alıyor. Virüs olayları azalınca şehir dışına çıkarsam yetkili servisten de fiyat almaya çalışırım.

Selamlar.

Henüz servis harici yağ kullanmıyorum ama bu markanın da iyi olduğunu forum sayesinde öğrenmiş oldum. Bugün Carrefoursa uygulamasından “Liqui Moly ürünlerinde %35’e varan indirimler” diye bir bildirim geldi, sizlerle de paylaşmak istedim. Fiyatlara hakim olmadığım için gerçek indirim mi yoksa balon mu bilemiyorum ama normal fiyatlar olsa dahi tedarik ve güven sıkıntısı yaşayan arkadaşlar için iyi bir seçenek olabilir. 

https://www.carrefoursa.com/tr/liqui-moly/b/BRN-4975

@yunusaktas91 Top Tec 4200 5W-30 Motor Yağı 5 lt kendi sitesinde 310 küsürlerdeydi. Carrefourda indirim yapmış 319 tl yazmış. Sözde indirim olmuş yani. Yersen :)

Bunca yıldır castrol kullanicisiydim aracım sürekli serviste castrol kullandı son 2 bakimdir çalışmasını pek beğenmedim değerli ali hocam tavsiyesi ile  sipariş verdiğim ürünler geldi sonunda....

man filitre takımı 1.2 tsi için 157 tl tüm  filtreler

liquimoly 5w 30... 4 litre 265 tl baya heyecan var:)  aracımda nasıl etki edicek çok merak ediyorum umarım iyi gelir :)

yıllarca servise gitmeyen araçlarım da oldu sanayide bakıma gittiğimde kırmızı kapak castrol olcak diyen ben ilk defa marka değiştirdim izlenimlerimi yazarım benim gibi hassas olan kişiler olabilir yol gösterici olabil zaten kanıtlanmış artık çoğu bilgili kişi kullanıyor fakat yine de castrol ayrılık zor geldi sanırım :))))

ayrıca 3 e 5 e bakmayın bence sahtesi inanılmaz çok izmirde Tarkan bey ilgilendi benimle saolsun çok ilgili ve aciklayici sabırla süreci tamamladık malumunuz kargo çok gec geldi mevcut durumdan dolayı...

aklım rahat bakalım sonuç ne olacak....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt