Golf 7.5 Sürüş Modu Montajı

Merhabalar birkaç sorum var konu ile ilgili. 

1- Manuel araçlarda sürüş modu açılıyor mu açılıyorsa tam olarak neleri değiştiriyor ? (Araç 2020 midline plus)

2- Güncel link var mı bende tuşu sipariş vermek istiyorum.

3- BCM deki pinler hangileri montaj için ? 
arkadaşın sorduğu manuel araç için kullanan varsa bilgi paylaşabilir mi yaptırmayı düşünüyorum bende 1.6 tdi comfort

arkadaşlar ben de sürüş modu montajı yaptırmayı düşünüyorum, fakat daha önce hiç kullanmadım ne gibi artıları var bilgilendirirseniz çok sevinirim.

@strayder merhaba hocam ben yakın zamanda yaptırdım spor mod aman aman bi fark yaratmıyor ama eco mod dan baya memnunum ekstra da dikkat edilirse ciddi yakıt tasarrufu sağlıyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Unicorn55 merhabalar hocam. Acaba bunu nasıl yapıyor? Yani bir yerde okudum motoru zorlamayınca 3 silindir falan yapıyor şehiriçinde gibi birşeyler okudum ama bana çok mantıklı gelmedi. Yani gerçekten yakıt tasarrufu sağlıyorsa yaptırmayı düşünüyordum zaten. 

@strayder eco mod aracın gaz tepkilerini yavaşlatıyor ve en önemlisi ayağını gaz pedalından çektiğin an dsg serbest moda (boşa) alıyor ve gidebildiğin kadar gidiyorsun buda yakıt tasarrufu sağlıyor.

@strayder eco mod aracın gaz tepkilerini yavaşlatıyor ve en önemlisi ayağını gaz pedalından çektiğin an dsg serbest moda (boşa) alıyor ve gidebildiğin kadar gidiyorsun buda yakıt tasarrufu sağlıyor.

O zaman yaptırmak gerekiyor :)  teşekkür ederim hocam.

Merhaba, merak ettiğim bir konuydu konuya girmişsiniz
aracım 2016 golf 7 1.6 TDI DSG highline. Sonradan yapılan sürüş modunda eco modda bu bahsettiğiniz sailing durumuna geçme oluyor mu? Bildiğim kadarıyla kavramayı açarak vites boştaymış gibi ilerliyor. Hem aracın hızı düşmüyor hem de motora yük binmiyor. Yanlışsam düzeltin.
Sonuç olarak sonradan yapılan sürüş modu bu durumda sailing moduna geçiriyor mu aracı? Mfa ekranında herhangi bir uyarı çıkıyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba, merak ettiğim bir konuydu konuya girmişsiniz
aracım 2016 golf 7 1.6 TDI DSG highline. Sonradan yapılan sürüş modunda eco modda bu bahsettiğiniz sailing durumuna geçme oluyor mu? Bildiğim kadarıyla kavramayı açarak vites boştaymış gibi ilerliyor. Hem aracın hızı düşmüyor hem de motora yük binmiyor. Yanlışsam düzeltin.
Sonuç olarak sonradan yapılan sürüş modu bu durumda sailing moduna geçiriyor mu aracı? Mfa ekranında herhangi bir uyarı çıkıyor mu?

Evet dsg kendini boşa alıyor anlık tüketim ekranı da serbest sürüş yazısı beliriyor. Yolda eğim de varsa hızlanarak ilerliyor

Ama araba bi engebeye filan girip sallanırsa veya yoldaki eğim fazla ise direk o anki hıza göre uygun vitese geçiyor.

Sonradan takılan sürüş modunun orjinal olan ile aynı özelliklerde olabilmasi için;

kesinlikle lisan ile yapılması gerekir. Sebep tüm gereken modüllere sürüş modlarının çalışması için gereken parametreleri yazıyor. Sonradan da kodlanabilir. Ama tepki ve özellikler aynı olmaz. Anca tecrübe ederseniz farkı anlarsınız. Mutlaka orjinal yapmanızı tavsiye ederim. 

@İlker34 lisanslı yapılabiliyor mu? ben bi kaç bayı yi aradığımda böyle bir uygulamanın olmadığını söylediler mecburen crackli yaptırdım.

@Unicorn55 lisanslı yapılabiliyor. 1.2 Tsi'da sürüş modlarının opsiyon satışı dahi yok. Lisans satın alarak kurulumu gerçekleştirdim. Daha önceden bende de crackli vardı etki ediyor diyordum pskolojikmiş :D  lisanslı kurulumda motor kontrole parametre attığı için aracın eco ve sport arasındaki tepkimeleri çok farklılaştı

Lisanslı ve Crackli kullanıcı yorumlarını merak ediyorum

Merak edilecek pek birşey yok. Her kullanıcı iyi diyecektir. Sadece ikisini de kullanan farkı ayırt edebilir. Fark çok ama çok bariz. 

Geri
Üst Alt