Golf 7.5 Sürüş Modu Montajı

@frknyldrm hocam ben teşekkür ederim 0 arabayı güvenip bana dağıttırdığın için  :)  ben olsam çoğu kişiye güvenemezdim tırnağını parçasını kırar filan diye.  :D  evet orjinal tesisata sadık kaldık kesme biçme işimiz olmadı gerektiği yerde soket sokete gerektiği yerde terminal çakarak ilerledik. olur da ilerde donanum yükseltme olursa da diye altyapıyı hazır ettik ki tekrar trimler sökülmesin. kaput açma mandalının altında ihtiyacımız olan abs modülünden gelen pin maalesef furkan hocamın aracında mevcut değildi. kabloyu da pazar olması sebebi ile o gün temin edemedik. tpms ve esp tuşlarını bu sebeple aktif edemedik. elimde 19.6.2 kablo olmasına rağmen hocamın aracı daha yeni olduğu için bcm yi de kodlayamadık. Hocama gerekli kabloların nasıl çekilebileceğini izah ettim ama isterse gene beraber yapabiliriz kapım her zaman hocama açıktır. tekrar görüşürüz inşallah  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamın Aleyküm iyi akşamlar arkadaşlar mod tuşlarını ve esp tuşları kablo dahil AliExpress dışında bulabileceğim bir yer varmı yardımınız için teşekkürler 

Hayırlısı olsun keyifli sürüşler dilerim izmirde bu işleri yapabilecek birileri varmı?

Herkese iyi akşamlar forumdaşlar,

Bu sabah marşa bastım @seferhasdemir hocam ile tanışmak ve montaj yapmak üzere yanına gittim. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim, Allah razı olsun. Gönül işi bu, herkes yapmaz.

Güç için el freninden sola ve sağa iki ayrı kablo çekildi, bu işlem yapılırken mevcut tesisata hiçbir zarar verilmedi. Olmaz da ilerde iptal edilmek istenirse hiçbir hasar bırakmadan kablolar sökülebilecek şekilde yapıldı. Bende mevcut olmayan bazı sarf malzemelerini de kendi malzemelerinden kullandı, sağolsun.
Gelen tesisatın içerisinden, aracımızda mevcut olan kablolar ayrıldı. Üzeri bez bant ile sarılı olmasına rağmen ben kablo kalabalığını sevmiyorum diyip üşenmeden bantı soyup fazla kabloları çıkardı Sefer hocam sağolsun. Bunun için dışarıda hiçbir usta uğraşmaz herhalde. :)  
Muhafazasız bakır kablonun üzerine bez bant saran ustalara inat önce elektrik bandı ile sarılıp, çekilen bütün kablolar tekrar bez bant ile sarıldı, orijinalden bir farkı yok şu an. :)
Canımızı sıkan şey, kaput açma mandalının altında kalan bağlantı noktasında işimize yarayacak pin olmamasıydı, aşağıda fotoğrafta yeşil daire içerisine aldığım yerden (pedalların arkası) kablo yürüyüp abs beynine çekilmesi gerekiyor. Elimizde fazladan kablo olmadığı için ve günlerden pazar olduğu için elimizden bir şey gelmedi maalesef.

Günün sonunda çalışır bir fonksiyon elde edemesek de vites çevresinde yapılacak işlem kalmamış oldu. Trim sökme ile uğraşmayacağız daha, şu an her şeyimiz hazır. Nasıl yapılacağını Sefer hocam tarif etti fakat cesaret edip girişebilir miyim, nerede yaparım bilmiyorum.  Abs soketi beni çok düşündürüyor, belki Arnavutköy'e bir sefer daha düzenlerim @seferhasdemir. :)  

Fotoğrafların bazıları videodan ekran görüntüsü olarak alındığı için netlik problemi olabilir, kusura bakmayın.

Ekli dosyayı görüntüle 27332

Ekli dosyayı görüntüle 27334

Ekli dosyayı görüntüle 27333

Ekli dosyayı görüntüle 27331
Hocam sadece tuş montajı mı yaptınız? Çok fazla yer sökülmüş. Merak ettim sadece. 

@frknyldrm 

hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bende aynı güncellemeleri yapan 6 tuşun tamamı aktif bende de ama sizde erim sökme işlemi biraz abartılmış gibi geldi bana. 

Hocam sadece tuş montajı mı yaptınız? Çok fazla yer sökülmüş. Merak ettim sadece. 
@İlker34 Hocam açıklamada yazdığım uygulama yapıldı. Daha az trim sökerek yapan da vardır belki, idareten bir yerlerden geçirilmedi kablolar, temiz ve düzenli olduğunu düşünüyorum bu şekilde. Abs beynine kablo çekme işi için bir türlü fırsat bulamadım, işlem nihayete ermedi yani henüz.

@frknyldrm 

hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Bende aynı güncellemeleri yapan 6 tuşun tamamı aktif bende de ama sizde erim sökme işlemi biraz abartılmış gibi geldi bana. 
@Vanery Teşekkür ederim, siz de güle güle kullanın. Pla ve mode uygulaması da yaptınız o zaman siz aracınıza, doğru mu anladım?

@Alpyaman sence profil fotosunu değiştirme zamanı gelmedimi . r line olmasınmı artık?

Geri
Üst Alt