Golf 8 öncesi 7.5 alınır mı?

Golf comfortline dsg 1.6 tdi 2019 indiyum gri bej döşeme siyah tavan salı günü çıkarıyorum inşallah arabayı. Daha önce biri 2016 aralık diğeri 2017 yazı olmak üzere 2 kez rapora iade almış birisiyim. İki araçta highline donanımdı. Bu comfortline oldu ama sonunda çok yaklaştım gibi :)  arkadaşlar tecrübe ile sabittir baktığınız araba golf ise hemen alın kararsız kalırsanız iş uzuyor :)  1 ay kadar 2.el audi a3 sedan design line baktım 20.000-30.000 km arası çok temiz arabalarda buldum ama içime sinmedi bu fiyata ikinci el araç. Bir hışımla gittim sıfır golf aldım hayırlısı olsun diyorum. 

Hayırlı olsun yeni aracınız, Allah güle güle binmeyi nasip eder inşallah.

Golf her zaman yeni kasası ile adından söz ettirmiştir. Evet yeni gelecek kasa beklentilerin gerisinde kalabilir ama hiçbir zaman neden yeni kasayı aldın dedirtmez. Yıllarını bilmiyorum ama golf 7 sahibi olarak benim tercihim 1 serisi olurdu bu klasmanda. Aracım yoksa uygun fiyatlı 2.el , çabuk elden çıkartılabilecek bir araç alır söz konusu kasanın çıkışını beklerdim.

Almışsınız bile hayırlı olsun :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mastoideus Merhaba hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah. Aracınızın media ekranı 6.5 mu yoksa 8 mi ?

Değerli Hocam bende sizler gibi düşündüm ,  MK 8 için bekledim lakin en fazla 6 ay kadar bekleyebildim. Sonra Golf MK7 ( makyajlı kasa  7,5 ) aracımı aldım. Sonuç olarak  Golf serisine devam etmenin keyfi üzerimde. Golf mk8 den beklentim çok fazla olsa da bunun tamamının gerçek olacağını sanmıyorum artık.Ayrıca fiyatı konusunda da endişeliyim şimdiden. 

Aylardır bu konu hakkında dusunuyorum Bütçem en fazla 210. Bın civarında golf 8 in 130 hp lik full paketini bu fıyata alabılırmıyım cıkmazdayım bayıde net bısey söylemıyor sizce ne yapılmalı 

Aylardır bu konu hakkında dusunuyorum Bütçem en fazla 210. Bın civarında golf 8 in 130 hp lik full paketini bu fıyata alabılırmıyım cıkmazdayım bayıde net bısey söylemıyor sizce ne yapılmalı 
Çok net alamazsın BMW1 serisi ile 40 bin fark olsa oradan hesaplama

Bence yapacağınız en iyi şey 210 bin liraya iyi bir araç alıp Golf 8 geldiğinde satmak olacaktır. Çünkü o zamana kadar 210 bin liralık aracınız atıyorum 240 bin olur, ama nakit olarak durursa yerinden kıpırdamaz yani paranız erimiş olur.

Benim fikrim mk8'in bir önceki model kadar ilgi gömeyecegi ve 2 yil icinde makyajlanacagi yönünde, VW'nin en büyük hatasi golfü rakiplerinden ayiran, segmentinin lideri yapan dokunuslari yeni nesilde ihmal etmis olmasi, mk 7'si olan kolay kolay arabasini mk8 icin degistirmez, ülkemizde satis miktari düser, alternatifleri cok fazla, ayrica herkesin gözden kacirdigi ötv matrahi var, ötv matrahi degismez ise zaten golf türkiyede satmaz

Ekran Resmi 2020-02-11 21.47.35.png

Yarın her ikiside bayilerde olsa 

Benzinli bir 1.5 TSI DSG en dolu mk8 e 230 bin vereceğime

Dizel eat8 en dolu 2008 e daha gönül rahatığıyla 214 bin veririm ...

Hadi focal ses sistemi olmasın 207 bin !

Mk8 in müşterisi azalır olayına katılmıyorum ! 

Yine çatır çaaatırrr satar ...

Ben almam ! Doğuşta ne olur al demez zaten ...

Ben konulara biraz daha radikal yaklaşacağım zira bu memlekette temenni ile kesinlikle realite tutmuyor:

Öncelikle devletten ötv indirimi veya hurda teşviki kesinlikle beklemiyorum. Nedenleri çok basit. Bütçe açığını kontrol edemiyoruz, cari açık desen aldı başını gidiyor. Her gün 1001 çeşit yeni vergi geliyor, her kalem ürün ve hizmette fiyatlar aldı başını gidiyor. Devletin net olarak gelirini kısma lüksü yok, becerebilseydi zaten 2019 yılı 12 aylık bütçesini 5 ayda yemezdi. Diğer bir husus ise ötv teşviki ve hurda indirimi sektör oyuncuları tarafından süistimal edildi, kesinlikle sektöre can suyu olmadı. Devletin geliri dolaylı zamlarla bayilere ve fabrikalara gitti. Şöyleki kasımda ötv indirimi bittikten sonra aralık ayı satışları rekor kırdı ve sektörde kriz beklentisi nedeniyle tüm yıl az çekilen stoklar talep patlaması nedeniyle fiyatları fırlattı. İşin içine fırsatçılar da(galerici, al satçı) girince piyasa iyice sapıttı.

Hurda indirimi ise yine olmaz çünkü memlekette hurda bitti. istatistik olarak konuşuyorum, sağda solda gördüğünüz şahin, toros vs. dikkate almayınız lütfen. İlk çıktığında 3000tl ye satılan hurda araçlar, Aralık ayında 7000 TL den satılmaya başlandı. 

Nihayetinde benim korkum dövizdeki artış beraberinde yeni gelebilecek zamlar ve real enflasyon sonucu fiyatların daha da artacağı yönünde.

İşin bir de halk algısı yönü var, ben daha bu memlekette araç fiyatlarının çekildiğini hiiç görmedim. Şöyle ki dün 115k denilen corolla ben aralıkta araç alırken 145k oldu, şuanda 160k diyorlar ve daha nereye gider belli değil. 2019 ortasında golf 1.5 comfort dsg 170k deselerdi kim inanırdı? Şimdi oldu 175-180k ve asıl martta gelecek araçlar için fiyat sabitlemesi yapmıyorlar. (arkadaşım deli gibi highline polo arıyor neredeyse 160k fiyat çekiyorlar ve bulamıyorlar. Kim derdi b sınıf araca 160k olacak diye?) 

Golf 8 konusunda da ayrılıyorum, şöyle ki daha hevesimi almadığım 2000km golf 7.5 aracım yerine golf 8 i tercih ederim. Zevkler ve renkler tabiki tartışılmaz ancak iç dizayn ve kokpit tasarımı golf 8 de çok hoşuma gitti. Bir diğer husus da genel kanı ne kadar beğenilmeği yönünde olsa da muhtemelen yine sınıfında satış lideri olacak ve muadillerinden 10-15k pahalı olacaktır. 

Son olarak elinde para varken araç ihtiyacını gidermeyip TL sini mevduatta tutup yeni araçları beklemek tam bir kumardır, bugün alacağınız 200k lık araç 2 ay sonra paranızı faize koysanız bile 200k olmayacaktır. Unutmayın faiz getirisi tüik in enflasyon verilerini baz almaktadır, ancak real enflasyon en azından benim sepetimde 30% dan aşağı değil. 

Sadece otomotiv sektörü degil motosikletler de kur artışının çok üzerinde zamlar yedi

Her ay sürekli sifir motosikletlere yamaha honda suzuki diğer kore mallarini bilmiyorum anlamsizca uçuk fiyatlara yükseldi

Otomotiv sektöründen tek farki parayi bastiginiz an galeri de motosikletler mevcut karaborsa durumu yok

Geri
Üst Alt