Aracıma vurup kaçmışlar

Şimdi vurkaçın şöyle bir tipi var

Park hamlesinde Dikiz aynasına bakıyor gibi yapıp aslında dudak/ruj estetiğini kontrol eden hanım sürücülerin yaptığı vurkaçlar. Bu tip bayanlar aslında o an hiçbir ses/gürültü/titreşim vs işitmeden olayın farkına bile varmayıp 2-3 hamle daha yapıp gönül rahatlığıyla ortamdan ayrılıyorlar (hiç araçtan inip bakmaya bile tenezzül etmeye gerek görmezler)

Plakayı tespit edip bu hanım sürücüyü bulsanızda muhtemelen olayı hatırlamayacaktır. (çarptığının farkında olmamak durumu)

Ben çok şahit oldum böyle parktan çıkarken yada sokakta parka girerken  öndeki arkadaki araçların çamurluğunu tamponunu çatırdatan. Hiçbir şey olmamış gibi 2 ileri 1 geri daha yapıp basıp gidiyorlar

Kameralara baktık ama tam o açıyı gören kamera bulamadık. Olan yine bizim arabayla paramıza oldu büyük ihtimalle.

Öncelikle geçmiş olsun. Kazadır, olabilir ancak keşke iletişime gemeye çalışsaymış. Yazık...

Bu arada dikkatimi çeken birşey oldu forum ahalisinde sürekli kadın sürücülerden bahsedilmiş. Her ne kadar ülkemizde ve birçok ülkede maalesef anlayış bu ancak istatistiki bilgilere göre erkek sürücülerin oransal olarak daha çok kazaya karıştıkları ortada. Kaldı ki failin daha hangi cinsiyette olduğunu bilmeden, karşı cinse karşı yapılan karalama ve suç atma yazılarınızı kınıyorum. 

@yusuf fiyatı yüksek vermelerinin nedeni çamurluk çizgisini eski haline getirmeleri çok uğraştırıyor, daha önce başıma geldi daha ufak bir yer için aynı çizgiyi iki saatte anca eski haline getirebildi arkadan çekiçletmedim fiyatı da ona göre artıyor tabi tek tek silikonla çekiliyor düzeltilyor ışıkla kontrol tekrar ede ede çok emek isteyen bir iş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf fiyatı yüksek vermelerinin nedeni çamurluk çizgisini eski haline getirmeleri çok uğraştırıyor, daha önce başıma geldi daha ufak bir yer için aynı çizgiyi iki saatte anca eski haline getirebildi arkadan çekiçletmedim fiyatı da ona göre artıyor tabi tek tek silikonla çekiliyor düzeltilyor ışıkla kontrol tekrar ede ede çok emek isteyen bir iş.
En fazla 3-4 saat uğraşır. 500 yine çok :)  

@Savatage aynı şey kırmızı ışıkta sola dönmek için şeridimde beklerken sağ şeride yeşil yanmasıyla başıma geldi arka çamurluğu sürttü geçti anlamaması imkansız eğer gerçekten anlamıyorsa bence araç kullanmamalı çünkü çok sert sürttü kaza bu olabilir dalgınlık hali ama korna çaldım durmadı ben de peşine düştüm korna selektör 10 dk daha gittik en son iş yeri olan özel bir hastanenin otoparkına girdi indim sesimi dahi yükseltmeden hanımefendi aracıma çarptınız utanmadan kaçıyosunuz 40 yaşlarında biri çarptıysak ne olacak diye bana atarlanmaz mı sesini yükseltmeler bağırmalar baktım boya kalkmamış aracı kırmızı renk hafif kırmızı boya geçmiş dedim senle uğraşamam bir kelime dahi etmeden bindim uzaklaştım.Göçük düzeltmeye 300 tl hallettim.

Tekrardan sağ olun arkadaşlar. Bakalım aracı satmayı düşünüyordum zaten ilanda. Alıcı çıkarsa aracı yaptırıp öyle satacağım zaten boya vesaire gerektiren bir durum yok.Alıcı çıkmazsa böyle kalsın artık yaptırıyorsun yine başa geliyor.

@yarar42 yusuf bey sizin araçtan son haberler neler ne kadar masraf çıktı geçen videonuzu izledim gerçekten büyük kaza atlatmışsınız

@yusuf Yetkili servis iki filtre 4 litre yağ değişimi için 500 işçilik alıyor el insaf, bu göçük işine servisler girse şu göçüğü 5000 den aşağı yapmaz.

Gerçi yapamazlar onların sanatı böyle birşey yapmaya yetmez orası da ayrı mesele.

..

@windshear

Şöför Nebahat misali el ayasıyla vites atan tek elle ve yine el ayasıyla direksiyon çeviren yokuş kalkışta santim geriye kaçırmayan , aküsü bitik aracı 2 ye takıp vurdurmayı bilen, evde makasla yaptığı kumaş dikme kesme biçme işlerini yollarda makas atma hünerleriyle birleştiren hanım ablalarda tanımıyor değiliz. 

2 eli + 2 ayağında nice marifet barındıran manuelci hanımefendilerden bahsediyorum

Yoksa evde tam otomatik Arçelik çamaşır makinesini kullanmakla tam otomatik bir arabayı kullanma becerisine sahip olmak birbirini desteklemiyor bence

ne zaman otom. çamaşır makinesi bulaşık makinesi icat oldu ..anadolu kadını otomatikçi oldu. merdaneli manuel arçelik çamaşır makinesine ömrünü veren yurdum kadınları düz vitesi bal gibi kullanırda , beyler otomatikçi olunca hanımlar ne yapsın

geçenlerde ultra süslü sarışın bir bayan x firmadan teklif/ belge / evrak getirdi sunum yaptı.

arabalardan konu açılınca, aynen yorumu şu!

"otomatik nedir yaaaa!!! ne o öyle KIZ gibi!!!"

manuel pejo 308 ine bindi gitti (camdan baktım direksiyonu tek el ve el ayasıyla çeviriyor park hamlelerinde HELALL!!)
Ağustos ayında bu forumda paylaşmış olduğum bir anıyı yine alıntıladım

Hocam büyük geçmiş olsun. Ne yazık ki şikayetçi olabileceğiniz bir kurum & kuruluş bulunmuyor. Sadece polis e bildirip maddi yönden hasarınızı karşılaması için işin peşine düşebilirsiniz.

Keşke öyle bir kamu kurumu yada kuruluş olsa da bu kaçanlar (alkollü kullananlar) vs. vs. Sadece işlediği suçun cezasını ödemekle kalmasa da yaptığı ayıbın da bedelini ödeyebilse. Ne bileyim bir ifşa kurumu felan olsa.

Şimdi o adam alkollü çıksa, çocuk çıksa, yada hız yapmaya & yanlamaya çalışan bir delikanlı çıksa bence sadece sizin hasarınızın tazminatı yeterli olmayacak. Örn. Çocuk ise babasının ehliyetine el konulsa, alkollü ise bir daha alkollü araç kullandığı tespit edilirse ömür boyu ehliyetten men edilse ne bileyim böyle ifşa dereceleri olsa ve sonunda ehliyetine el konulsa, bak bakalım bir daha vurup kaçabiliyor mu?

Benımde basıma geldı resmı bır devlet kurumunun acık otoprkında arabam çizmişlerdi kurumdan goruntulerı ıstedım karakoldan sıkayet basvurusu olmadan gosteremeyız demıslerdı ancak bı defalık ıstısna yaptılar (calıstıgım kurum oldugu ıcın) oylece tespıt etmıstık cok gecmıs olsun ne yazıkkı bu tur mahlukatlar var...

Geri
Üst Alt