Aracıma vurup kaçmışlar

En fazla 3-4 saat uğraşır. 500 yine çok [emoji4] 
Orayı iyi bir kaporta ustasında çektirip sonra güzel bir lokal boya yaptırsak gene 500 tl ye yakın bir miktar tutar. Boyasız göçük düzeltmede hem 0 gibi olmuyor hem de deli para istiyorlar anlamadım gitti. Çamurluk boyansa araba pert oluyor sanki.

@DuzboruDownpipe Boyasız göçük düzeltme işini servis mantığındaki kasap bir yere yaptırırsanız güzel olmayabilir, ben bir kere yaptırdım ve göçüğün yerini bilmeme rağmen bulamadım, siz bir kaportacıda macunla boya yaptırında 50 metre öteden farkı izleyin, her ne kadar yüksek ücretle de olsa göçük düzeltme olayı çok makul ve mantıklı, buz gibi havada astar atan fırında boya yapmayan vernigi dışarıda atan ve sonra vernige konan sinekleri zimparalayan bir boyacı emin olun sizi ruhen daha yoracaktır.

[mention=4423]DuzboruDownpipe[/mention] Boyasız göçük düzeltme işini servis mantığındaki kasap bir yere yaptırırsanız güzel olmayabilir, ben bir kere yaptırdım ve göçüğün yerini bilmeme rağmen bulamadım, siz bir kaportacıda macunla boya yaptırında 50 metre öteden farkı izleyin, her ne kadar yüksek ücretle de olsa göçük düzeltme olayı çok makul ve mantıklı, buz gibi havada astar atan fırında boya yapmayan vernigi dışarıda atan ve sonra vernige konan sinekleri zimparalayan bir boyacı emin olun sizi ruhen daha yoracaktır.
Herhalde biri size ustayım diyip parçayı düzeltmeden macunla doldurmuş. Boyasız göçük düzeltmede sac asla eskisi gibi olmaz. Çünkü o sac uzamıştır ve sacın işlem görmeden kısalması imkansız bir olaydır. Parça düzgünce düzeltildikten sonra gerekli yerlere yoklama macunu atılır ki bu macun çoook az seviyededir ve hiç belli olmaz. Adam akıllı usta ve boyacı olduğu sürece boyasız göçük düzeltme işine başvuracağımı zannetmiyorum.

@DuzboruDownpipe Uzayan sacın iç taraftan elektrik verilerek toparlandigi hususu bu işlemi hakkıyla yapan yerlerin alameti farikasidir eğer siz her işi yapan biryere gittiyseniz o ayrı konu.

@Savatage aynı şey kırmızı ışıkta sola dönmek için şeridimde beklerken sağ şeride yeşil yanmasıyla başıma geldi arka çamurluğu sürttü geçti anlamaması imkansız eğer gerçekten anlamıyorsa bence araç kullanmamalı çünkü çok sert sürttü kaza bu olabilir dalgınlık hali ama korna çaldım durmadı ben de peşine düştüm korna selektör 10 dk daha gittik en son iş yeri olan özel bir hastanenin otoparkına girdi indim sesimi dahi yükseltmeden hanımefendi aracıma çarptınız utanmadan kaçıyosunuz 40 yaşlarında biri çarptıysak ne olacak diye bana atarlanmaz mı sesini yükseltmeler bağırmalar baktım boya kalkmamış aracı kırmızı renk hafif kırmızı boya geçmiş dedim senle uğraşamam bir kelime dahi etmeden bindim uzaklaştım.Göçük düzeltmeye 300 tl hallettim.
Hocam bu tür insanlara inisiyatif göstermemek lazım. Evet o an insan diyor uğraşmaya değmez ite dolaşacağına çalıya dolaş düşüncesi oluyor ama bu tür insanların bilinç altına ben cazgırlıkla bu tür olayları hallederim düşüncesi ortaya çıkıyor. Şikayet edip yaptığı hatanın bedelini ödetmek lazım.

Geri
Üst Alt