2015 Golf Bagaj Su Alma Sorunu

Hocam bagaj kapağı fitillerinden alıyorsa üst katta da su olması lazım değil mi? Bende sadece bagaj içindeki katı kaldırınca stepnenin orda su var. Üst katta yok?
Bir de ilk mesajınızda kapağı biraz içeri aldık demişsiniz, onu nasıl yaptınız?
Aracınız kaç model? daha doğrusu 2015 yılının hangi ayında satın alınma..?

Bu bagajdan su alma sorunu yaşayan arkadaşların açtığı konuların tamamına baktım., bu sorunu yaşayan araçlar nedense hep 2013 2014 veya 2015 model yılına ait araçlarda yaşanmış..

Daha sonra üretilen araçlarda bu sorun yok., daha doğrusu 2016 model ve sonrasındaki araçlarda böyle bir şikayet belirten yok., o sebebten soruyorum..

Aracınız kaç model? daha doğrusu 2015 yılının hangi ayında satın alınma..?

Bu bagajdan su alma sorunu yaşayan arkadaşların açtığı konuların tamamına baktım., bu sorunu yaşayan araçlar nedense hep 2013 2014 veya 2015 model yılına ait araçlarda yaşanmış..

Daha sonra üretilen araçlarda bu sorun yok., daha doğrusu 2016 model ve sonrasındaki araçlarda böyle bir şikayet belirten yok., o sebebten soruyorum..
Hocam arac 2015 in 2.yarisi saniyorum, cunku 110 luk model.

@forzaGilles Hortum zamanla yaşlanıp kopuyor da ondan eski modellerde görülüyor.

Şimdikilere 2-3 yıl sonra bakmak gerek.

Arka tampon hiç boyandı mi hocam. Bu sorun benim eski golf de olmuştu ama arka tamponu boyayan beceriksiz ustalar yüzünden olmuştu. 
Hocam sag taraf 4 parca boyali. 

Şu yagmurlar bi durmuyordu bugun bitti, hafta sonu firsat olursa havalandirma menfezine bakayim. Ne kullanmak lazim acaba.

Hocam sag taraf 4 parca boyali. 

Şu yagmurlar bi durmuyordu bugun bitti, hafta sonu firsat olursa havalandirma menfezine bakayim. Ne kullanmak lazim acaba.
Hocam çamurluk boyalı ve eğer oradan su aldı ise boyayan yerin hatası mevcuttur. 

Hocam çamurluk boyalı ve eğer oradan su aldı ise boyayan yerin hatası mevcuttur. 
Bu şekilde bilerek aldım aracı. Dediğiniz gibiyse bile farklı bi şehirde zaten eski sahibi. Hatta ondan önceki, ilk sahibinde olmuş olay. Boyayan yerin hatasıysa bile kim bilir o nerede yaptırdı.
Artık şu menfezlere bakarak başlayacağım şu işe.
Bir de şu an çok soğuk bir hava yok İzmir'de mesela, diğer arabalara bakıyorum bu tarz bir şey yok ama benim araçta ön camda içten buğu var. Ön cam baya beyazlamış görünüyor. Bu da içeride (bu bagajdaki) su olup buharlaşmasından mı oluyor acaba?

Havalandırma menfezi arkadaşımda 1 adet var satmadıysa eğer yardımcı olabilirim.

benimde 2016 110 luk golf aracımda da aynı sorun var. Hatta ben ıslaklığı fark etmeden önce kötü kokulardan dolayı bagajın örtüsünü kaldırdığımda nemden dolayı kurtçuklar oluşmaya başlamıştı. çok kötü bir görüntüydü. cuma gününe randevu aldım. kronik bir sorun için yüksek meblağlar talep etmezler inşallah

@faruk28 bahsettiğiniz bu tıpayı çıkarsak yerine takmasak bir sorun olurum sizce

Hocam havalandırma menfezlerinden su içeri giriyor.orda bir hazne gibi bir yer var oralar dolunca  ordan su bagaja giriyor.menfezin kenarlarına silikon yapmak yetmiyor çünkü zamanla menfezin kendisinide su giriyor menfezide kapatamıyoruz.halilye menfezden giren su biriktiği haznede bir tıpa var bu tıpada tahliye yok bu tıpayı çıkarıp deliyoruz su gidecek kadar delik açtıktan sonra tekrar tıpayı takıyoruz bu şşekilde hallediliyor.tabi başka bir yerden su almıyorsa aracınız
Benim aracımda 2015 1.2 tsi 110 luk aynı sorununu bende yaşadım. Bahsettiğiniz tıpayı aracın altından ulaşarak yerinden çıkardım, bir daha da bagaja su girmedi

Kardeşim aynı sorun bende de var 5 gün önce farkettim göl olmuştu 2014 mk7 var bende bagaj kapağının kenarında bulunan plastikler zamanla deforme oluyor ve yumuşuyor biz sanayide test ettik tazzikli su tuttuk kanallara kaçıran yeri tespit etti istersen içini kurula dışardan kapı kapalıyken su tut ve nerden geldiğini kontrol et önemli olan nerden geldiğini tespit etmek biz kapağı biraz içeri aldık şimdilik bir çözüm ama kesin çözüm bağaj plastiğini yenisiyle değiştirmek oda 700 tl civarı tutuyor şimdilik idaredeyiz umarım işe yarar iyi geceler

Ekli dosyayı görüntüle 18582

Ekli dosyalar

• F6E28C36-45B0-4793-B693-9B9B7B6D5B15.jpeg
    F6E28C36-45B0-4793-B693-9B9B7B6D5B15.jpeg
    122.8 KB · Görüntüleme: 38
  • BFE7F4C5-4595-439E-AE7C-5F277BDF5571.jpeg
    BFE7F4C5-4595-439E-AE7C-5F277BDF5571.jpeg
    106.9 KB · Görüntüleme: 38
  • 09B7B38E-B71B-4AFF-9DAF-2469B7B0DA34.jpeg
    09B7B38E-B71B-4AFF-9DAF-2469B7B0DA34.jpeg
    118 KB · Görüntüleme: 38

Arkadaşlar bu sorun tampon arkasındaki hava kanallarından su alıyor resimlerde görüldüğü gibi ben bu şekilde hallettim

Ekli dosyalar

• A93512A5-086A-49AF-BBAA-9CD8504DF021.jpeg
    A93512A5-086A-49AF-BBAA-9CD8504DF021.jpeg
    139.2 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Üst Alt