Golf 7.5 Başıma Gelen Kaza ve Maddiyat

Öncelikle cok geçmiş olsun. Canınız sağolsun, giden mal yerine zaten gelir. Kaskosuz yada Kasko ile yapılacaksa; yetkili servis işini iyi yapar kabul ama bu seferde araçta hasar kaydı yada maliyet misal 4-5-6 yerine 10-15 çıkacak. Benim tavsiyem güvendiğiniz bildiğiniz kaliteli ve donanımlı bir yerde orjinal parça alıp boyatmak. Zaten renk beyaz olduğu için boya çok sıkıntı olmaz. Böylece yetkili servisin fiyatı şişirme derdinden kurtulmuş olursunuz. Araçta oluşacak değer kaybı karşı tarafın kusurlu olması ile alınıyor diye biliyorum ama kaskonuz karşılıyor ise mutlaka tutanak tutarak değer kaybını talep ediniz. Bunu expertiz hizmeti veren kişiler gayet profesyonelce yapıyor. İsterseniz özelden benim için değer kaybı işlemlerini yapan Ankara'da bulunan expertizin bilgilerini veririm. (Hala sektörde devam ediyor mu bilemiyorum tabi). Tekrar geçmiş olsun.

@İlker34 hocam kaputu nasıl tamir ettiririz? delinmiş yeri kapatabilirler mi mümkünmü . bu arada sağolun tekrardan

Geçmiş olsun hocam, rabbim beterinden korusun.

Konu dışı birşey sorayım aklıma takıldı, araçta ufak çaplı çarpışmayı önleyici manevra fren sistemi var diye biliyorum hızınız çok muydu bu sistem devreye girmedi

Merhabalar. Bugün sabah eve dönerken arabada başımın dönüp gözümün kararması üzerine kendimden geçmişim, kontrolümden çıkan araç yavaş akan trafikte önümdeki kamyonete arkadan vurdu. Şükür bende bir şey yok fakat aracın kaputu kullanılmaz hale gelmiş. Tam aracı satmayı düşünürken böyle bir talihsizlik oldu. Herhangi bir tutanak vesaire tutmadık karşı tarafta bir şey olmadığı için. Yani araç tamir sonrası hasar kaydına maruz kalmayacak. Kaput büyük ihtimalle değişir onarılması pek mümkün gibi göremedim. Aracın tamiri nasıl olur ne kadar tutar, sonrasında ne kadar bir değer kaybına yol açar bu olay arkadaşlar. Aracı 117 ye satmayı planlıyorduk, o fiyatlara aldık. Bu durumda tamir sonrası kaç paraya geri satılabilir? Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 18285
Çok büyük geçmiş olsun, böyle küçük kazalar büyük kazaların önleyicisidir. Tansiyon mu var?

Geçmiş olsun hocam, rabbim beterinden korusun.

Konu dışı birşey sorayım aklıma takıldı, araçta ufak çaplı çarpışmayı önleyici manevra fren sistemi var diye biliyorum hızınız çok muydu bu sistem devreye girmedi
Abi o çok enterasan bi sistem her zaman devreye girmiyor. (5 aylık aracımda 1 defa devreye girdi)

Park manevra sistemi sadece park ederken devrede olan bir sistem , bu gibi durumlarda acc olmalı ki front asist devreye girsin

geçmiş olsun hocam aynı renk bu makyajlı kasa hasarlı bir aractan temiz ön kaput ta alabilirsiniz bence mesela arkadan hasarlı yandan hasarlı olabilir arac ama kaputu temizse direk alın bence en azından tekrardan astar boya vernik vs işi olmaz çünkü servistede kaput değişse fabrikasyon gibi olmaycak boyası

@yarar42 hocam neleri tamir ediyorlar senin kaput çok hasar almamış kesinlikle iyi bilen birine danış göster olmaz ise kesinlikle çıkma beyaz kaput al boyasız işin içinden en kolay çıkış yöntemi bence bunlar 

kasko varsa yetkili serviste yaptırılmasını tavsiye ederim. elinizde kaza tutunagı olmadıgı  için tek taraflı kabul ediyorum. ayrıca tek taraflı kazalarda değer kaybı isteme hakkımız yokmus diye biliyorum. (yine sorun arastırın) 

bunları subat 2017de yaptıgım kazadan biliyorum. maddi boyutuna ornek olarak soyle diyebilirim: karda kaydım, yolun kenarındaki karlara carptım, kaputta, farda, radyatörlerde hicbir  hasar yk, sadece tampon ikiye parcalandı. yetkili servis, kaskoya faturası yaklasık 7bin tl küsur idi... 

yapılan işlemler:

tampon değişti, tamponun arkasında kalan silecek deposu, vs gibi plastik malzeme olan ordaki bircok sey kırılmıs , onları değşitirmişler.  malumunuz yetkili servis olayı. faturayı baya şişirmişler..

sigorta veya kaskoyu duyan servis olsun tamirci olsun direk şişirme işine girişiyorlar size de geçmiş olsun hocam 7 bin büyük rakam maddi açıdan ve serviste bile olsa yasak bile olsa bekleme odasından cıkıp ustanın yanında neresi değişti ne oldu görmeniz yararınıza olur

Arkadaş diyor ki;

Başım döndü kendimden geçmişim ve kontrolümü kaybettiğim için önümdeki kamyonete arkadan vurmuşum. Zaten 117 ye satmayı düşünüyordum, değeri ne kadar düşmüştür. Yani şimdi bunu tamir ettirdikten sonra kaça satarım diyor. 

Kaç kişi gelmiş değer kaybını al diye yazmış. Kimden alacak değer kaybını. Değer kaybını sigorta şirketi mağdura öder ama ödediği parayı da kusurlu olan taraftan öttüre öttüre alır. Paraya sıkışan gitsin duvara vursun değer kaybı istesin, olur mu öyle şey.  

Öncelikle cok geçmiş olsun. Canınız sağolsun, giden mal yerine zaten gelir. Kaskosuz yada Kasko ile yapılacaksa; yetkili servis işini iyi yapar kabul ama bu seferde araçta hasar kaydı yada maliyet misal 4-5-6 yerine 10-15 çıkacak. Benim tavsiyem güvendiğiniz bildiğiniz kaliteli ve donanımlı bir yerde orjinal parça alıp boyatmak. Zaten renk beyaz olduğu için boya çok sıkıntı olmaz. Böylece yetkili servisin fiyatı şişirme derdinden kurtulmuş olursunuz. Araçta oluşacak değer kaybı karşı tarafın kusurlu olması ile alınıyor diye biliyorum ama kaskonuz karşılıyor ise mutlaka tutanak tutarak değer kaybını talep ediniz. Bunu expertiz hizmeti veren kişiler gayet profesyonelce yapıyor. İsterseniz özelden benim için değer kaybı işlemlerini yapan Ankara'da bulunan expertizin bilgilerini veririm. (Hala sektörde devam ediyor mu bilemiyorum tabi). Tekrar geçmiş olsun.
Hocam bu tarz tek taraflı kazalarda ve suçun size ait olduğu kazalarda değer kaybı söz konusu olmaz. 

Büyük geçmiş olsun...öncelikli olarak ben bir alıcı olarak bu aracın bu şekilde fotoğrafını görsem almaktan vazgeçmem..hemen parça değişimine gitmenizi de önermem önce iyi bir usta bulup onarım yoluna gitmeyi deneyin.olmadı aracınız zaten beyaz şansınız yüksek çıkma kaput bulmaya çalışın, en son baktınız olmuyor o zaman değişime başvurun..değer kaybı olayına gelince siz içinize sinen fiyatı yazın zaten alacak kişi muhakkak pazarlıkla fiyat düşürmeye çalışacaktır. nasibi neyse ona gider.

@bunyamin81 hocam duran trafikte frene bastım duruyordum enson ondan sonrasını hatırlamıyorum. şehir içiydi 20 ile falan çarptı büyük ihtimalle, öyle bi sistem yok sanırım araç kamyonetin kasasına çarpıp öyle durmuş.

Geri
Üst Alt