Golf 7.5 Başıma Gelen Kaza ve Maddiyat

Çok geçmiş olsun hocam.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hepiniz sağolun arkadaşlar. tamponda kırık vesaire yok tampon boya ile hallolur. kaputta boyasız göçük düzeltmeyle düzeltilebilirdi belki fakat delinmiş deliği onaramıyorlar oyüzden büyük ihtimalle değişir. tampon ve panjurun çok bir şey tutacağını zannetmiyorum fakat kaput fiyatları pahalı oluyor genelde. bakalım ne masraf çıkacak.

Öncelikle geçmiş olsun size ve karşı tarafa sağlık sıhhat konusunda bişey olmadığı için. Mal olarak olan olmuş değer kaybı alamazsınız çünkü karşı tarafın kusuru gerekir siz sucluymussunuz karşı taraf zaten gitti dediniz. Hasar kayıtlarında KDV yazmaz ama meblağ yüksek çıkabilir servisler yada özel servisler kaskoda para almak için ne var ne yok değiştirme huyu edinmişler. Size tavsiyem orijinal çıkma aynı renk kaput bulmanız ve panjuru onarıp tamponu temizlemeniz pasta ile. Benimde başıma geldiği için aracınız ne olursa olsun 10binden fazla değer kaybedecek. Kaput değişen bir araç 3_4 binlik kayıpla kurtulamaz. Kaskonuzu bozarsaniz 3 sene en az kazaya karistiginiz için yüksek değer çıkacak. En az zararla kendinizi kurtarmaniz dileğiyle.

Geçmiş olsun. Bence kasko ile yetkili serviste yaptırın. Öndeki araca çarptım derseniz kaza tespit tutanağı isteyebilirler o yüzden kaputtaki yamukluğa ve mantığa uygun bir yer belirleyin ve oraya çarptım deyip tutanak ile değil beyan ile kaskonuzdan yaptırın, yinede önce sigortacınız tanıdık ise bir danışın. 

Tramer kaput ve panjur için ne kadar çıkar bilemeyeceğim, ancak 6 ay önce sarhoşun biri bana çarptı ve bundan dolayı sol ön çamurluğum değişti, sürücü kapısı ve tampon komple boyandı. Bunlar yetkili serviste yapıldı. Tramer 2250 TL çıktı. Tramer değeri kdv sizdir. Buradan tahmini bir değer çıkartabilirsiniz. 

Kullanıcı olan alıcının da tramersiz ama dışarıda değişen ve işlem görmüş aracı almaktansa tramer kayıtlı ama yetkili serviste onarılmış aracı tercih edeceğini düşünüyorum.

araçta kasko yok dolayısıyla mecburen cepten yaptıracağız. serviste mi yaptırsak yoksa çıkma vesaire kaput bulup sanayidemi yaptırsak bilemedim. serviste kaput değişimi enaz 4 5 bine patlar gibime geliyor.

Kasko yoksa çıkma parça bulup değiştirmek en mantıklısı bence.

Öncelikle Çok geçmiş Olsun Hocam. Rabbim Beterinden saklamış diyelim sizlere bişey olmaması en güzel yani. Gelelim kaza sonrası hasar kısmına, aracınızda kaput mutlaka değişmesi gerekir servis tercih edilirse ki yeni aracınızın olmasından dolayı bende servis seçeneğine yakınım. Tampon kısmı için iç kısımlarda da bir hasar yoksa pek sıkıntı etmeyin pasta cila olmadi boyanır sonuçta plastik kısım sorun olmaz. Panjur kısmına gelince servisten fiyat alın daha ekonomik dışardan bulabilirseniz o şekilde halledin. Sonuçta cebimizden yaptıracak olmanız adına en sağlıklı ve ekonomik yöntem bu şekilde olur diye düşünüyorum. Mutlaka kaput kısmının resmini saklayın kazaya ait. Tekrardan Geçmiş Olsun

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OEM çıkması 600 TL civarı nette çıkma parçacılara sorun fiyat alın guvendiginiz boya ustası varsa tamir içinde bilgi alın belki tamir olabilir. Canınızı sikmayin cana gelmesin mala gelsin.

sağolun hocam hepiniz. @typhoons 600 lira kaputun çıkmasımı yoksa panjur mu hocam

Kasko yoksa bu durumda yapılacak iş dıştan ve içten hasarın güzelce fotolarını alıp dışarıda onarım yaptırmak hocam, geçmiş olsun tekrardan.

sağolun hocam.@typhoons  anladım hocam sahibindende falan varsa bakalım bi

İstanbul Güngören orijinal çıkması 700 TL yazmis sahibindende link atamıyorum beyaz hatasız herşeyi tammıs bulabilirseniz bakın bu.

@yarar42 Öncelikle çok geçmiş olsun. kaput ve panjur için ortalama 4-5 tl değişim yaptırabilirsiniz. ancak çıkma malzemeler ile daha ucuza yaptırabilirsiniz. 

Hocam geçmiş olsun allah beterinden saklasın . Bu kaput tamir edilebilir durumda . Tavsiyem kesinlikle değiştirmeyin , işini ehli bir ustaya yaptırın . Tamponda boyanır düzelir sizede bir tane panjur almak kalır . Maalesef ülkemizde boya ve değişme takıntı haline gelmiş,fiyatları da inanılmaz derecede etkiler olmuş . Bence kaput yarıya kadar boyatmak hem maliyette hemde satarken ki değer kaybında cebinizi üzmeyecektir 

Geri
Üst Alt