Golften Civic'e geçilir mi

@mbonat siz hangi şehirdesiniz hocam. trafik çok etkiliyor yakıtı. 1.4 motor audi a4 aracım vardı bundan önce. istanbulda otobana çıkıp akıcı trafikte 7 litre yakan benzinli araba şehir içi trafikte 13 litreye çıkıyordu. golfte onun gibi olmasın.

@yarar42 Ben sakaryada yaşıyorum genel anlamda trafik yok . 1.4 tsi golfen 1-2 lt daha az yakıyor ona göre hesap yapabilirsiniz . 

@fanajal benım araç 2017 model 1.6 otomatik golf 7.5. dışarıda halledılıyor doğrudur fakat satarken hiçbirşeyin karşılığını alamıyoruz doğru düzgün. 3 bin liraya jant takıyorsun ama satarken verdiğin parayla kalıyorsun. adam bakıyor aynı araba yaklaşık aynı kmde aynı durumda biri 110 bin biri 120 bin niye pahalı olanı alayım diyorlar genelde. oyüzden arabaya ekstra masraf yapmak içimden gelmiyor.

Ben gene 1.0 alacağıma 1.6 dizel olsa keşke diye düşünüyordum 🤣

8 ileri ZF vites kutusuna sahip dizel civic bile belki düşünülebilir.

Hocam araç dizel otomatik diosunuz satıp 1.0 tsı ın hem otomatik hem dolusunu alabilirsiniz . Yakıt olarakda dikkat edildiğinde 4.x litrelere kadar yakıtta düşürüle bilinir. Hem daha fazla donanım almış olur hemde golf kalitesinden feragat etmemiş olursunuz. 1.6 Dan sonra 1.0 gidermi die hiç düşünmeyin cidden iyi gidiyor isterseniz test sürüşü yapıp alın aracınızı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@yarar42 1.2 aracım var ş.içi 6,5-8 arası geziniyor klima sürekli yokuş bunlar yakıtı artıran sebebler ş.dışı sakin kullanımda 5,5 ortalamayı yakalarsınız 

Bu soru iyi ki yazılmış ve bu konu açılmış.  Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Ben de 2016 model 1.2 tsi manuel vites aracımı satıp Honda elegance eco otomatik almayı düşünüyordum.  Bazı tereddütlerim vardı ama bu yazılanları da okuyunca vazgeçtim gibi .

Hatta bugün sahibinden .com’a ilan bile koymuştum. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-sifir-ayarinda-hatasiz-vw-golf-mk7-654906297/detay
Vazgeçmek ile en doğrusunu yaptınız. Dertsiz başa dert alırsınız. :)

@yusuf Ben honda civic forumunu okuyorum da face'de araba hakkindaki yorumlara inanamıyorum 😀Aman biz aldik siz almayin diyorlar resmen.Eco lpg si olanlar hele rampada kamyonlar bile bizi solluyor derdinde😁Tek avuntulari oda yok tutus biri de yazmis ne yoltutusu esneye esneye devrilmekten korkuyorum falan...Kaput dalgalanmasi yalitim sorunu bunun gibi bir suru sey cvt sorunu motorun bagirmasi...İyiki vazgecmissiniz😉

Geçilir geçilmesne de civic sorunsuzluğu ile bilinen bir arabaydı eskiden lakin şimdi öyle değilmiş illa japon istiyorsanız mazda 3 bakın daha iyi gibi.

@yarar42 golften mazda 3 power sense geçilir o da yeni kasa çıkınca bi araştırın derim

öncelikle merhabalar , ben hem golf sahibi 2016 1,4  tsi 125 hp  comfortline dsg, hemde civic hb sport 2017 1,5 cvt 182 ps  sahibi biri olarak;

golfte şanzımanla oynamama gerek yok , honda  sürekli s modda manuel kullanıyorum,

golfte otobanda 120 sabit hanımla sohbet ederek gidiyoruz, hondada 120 sabit otoban arabanın içinden geçiyor,

golfte daha hiç kaymadım sert sürüşte dahi, honda sürekli kafadan kayıyor,

malzeme kalitesininden bahsetmiyorum 2 dünya savaşındaki kanılar bile hondanın multimedyasından daha hızlı çalışoıyorlardır,

kaporta aksamı da malzeme kalitesi gibi tartışmaya kapalı bir konu bence,

aksesuar olarakta honda çok çok önde sadece aksasuara doyuruyor sizi, 

ikinci el değer konusuda sanırım konuşulmaz,

ben hondanın kasasına aşık oldum 2 ay bekledim kırmızı rengini aldım, araç gelmeden 4 kez deneme sürüşü yapmış olmama rağmen 

honda benim en büyük pişmanlığımdır ve öyle kalmaya devam edecektir,

neden satmıyorsun diyelilirsiniz , bu piyasada hondayı kaç paraya versem mutlu olamam ayrıca evde 2. bir golf olsun istemiyorum,

yeni kasa golf gelene kadar honda mahkumiyeti devam yani

bir arkadaş servis ücreti olarak 1800 yazmış hondaya bu yanlış bir bilgi 10.000 km bakımına 1050 tl pazarlıksız para ödedim.

golf ikinci yıllık bakımına fren hidrolik değişimi dahil 1080 tl pazarlıklı para ödedim .

honda almak isteyen arkadaşlara sesleniyorum bana herşeyini sorabilirsiniz,

sadece memnuniyetimi sormayın derim.

@Ugur.974 bilgiler için teşekkürler hocam. Benim bakım fiyatı ile alakalı bilgilerim Honda mağdurları gurubundan duyduğum kadarı :)  1800 civarı fiyatı ben dedim galiba. Bir de onlar lpgli aracın bakım fiyatı da olabilir.

Geri
Üst Alt