Golften Civic'e geçilir mi

2018 golf 7.5 1.6 tdi comfortline arac almaya karar vermişken birde şu civic ı deneyim aklım kalmasın dedim .daha uygun fiyatlı ve daha donanımlı bir araç ve bayağıda kullanıcısı var bir bildikleri vardır dedim ve aracı inceledikten sonra tes sürüşüne çıktım (1.6 eco executive) çıkmaz olaydim keşke resmen bildiğin scooter. Bence bir test et ve bayiden nasıl topukladigini goreceksin😀

Herkes  far, yağmur  sensörü  ve dijital klima  olunca  aracın  donanımlı  olduğunu  düşünüyor. Araçta  konforu sağlayan  özellikler başkadır...Sürüş dinamikleri, koltuk, ses yalıtımı,  iç mekan ferahlığı, süspansiyonlar  vb. Ama çok ilginçtir ki şu far ve yağmur sensörü aracı full yapıyor ikinci el piyasasında...Sınıfının 1.si seçilen golf  bırakılıp  civic alınması büyük  pişmanlık yaratır. 

Valla sizinki öyle yakıyorsa dizelden de az yakıyorsunuz heralde :) ama az bile demişsiniz 3-4 litre az yakıyordur 1.4 ten. yoksa 1.0 tutulmazdı haklısın👍
Hocam her zaman karşılaştırmaya açığım 3-4 lt  az yaksa hiç yakmaz 😂😂 1.0 tutulmamasının sebebi insanların ön yargılarından başka birşey değil.

Benim yakıt sıralamam şu 1.0<1.6tdi<1.2<1.4 kişisel gözlem ve deneyimlerim 😁

Spritmonitor.de

adresinde arama yaptırarak kullanıcıların gerçek tüketimlerini görüp karşılaştırabilirsiniz.

Hocam her zaman karşılaştırmaya açığım 3-4 lt  az yaksa hiç yakmaz 😂😂 1.0 tutulmamasının sebebi insanların ön yargılarından başka birşey değil.

Benim yakıt sıralamam şu 1.0<1.6tdi<1.2<1.4 kişisel gözlem ve deneyimlerim 😁
Aslında 1.4 tsi v6 motora sahip :) uzun yolda 10 şehir içi 14 litre yakıyor gözlemlerinize göre 😂 güzel gözlemlermiş 😁

Comfortline dizel otomatik golfüm 7.5 litre civarı yakıyor istanbul içinde. 6-7 depo doldurdum ortalamam bu. 1.0 highline golfte var o aracın istanbul işi 110 kmde ortalaması ise 10 litre. Günlük bağcılar haliç arası otobanda git gel yapımca yakıt 8 litrelere düşüyor. 4-5 litreyi bırak 6-7 litreyi bile görmedim o araçta. Bundan önce 1.4 tfsi audi a4 üm vardı ona da forumlarda 7–8 litre trafikte 10 litre yakar diyorlardı. Gel gelelim aracın full depoyla 450 km den fazla gittiğini göremedim. 12 litreden aşağısını görmek mümkün olmadı. 4-5 litre diyenler bu verileri nerede yakaladı anlamak pek mimkün değil.

@mustafacagri @mustafacagri 😁😁 spritmonitor.de artın ben bu ortalama değerlerini yakalıyorum ve dümdüz yoldaki verileri asılsız buluyorum sizin tüketiminiz düşük olabilir ama dizel araçla daha da düşük değer yakalrsınız emin olun fotolarını paylaşıyorum değerleri 122 ps benzin tüm modeller 105 ps dizel tüm modelleri seçtim 2015 model araçlar arasından resimlere bakablirsiniz

IMG_20190203_194236.jpg

IMG_20190203_194142.jpg

@mustafacagri @mustafacagri 😁😁 spritmonitor.de artın ben bu ortalama değerlerini yakalıyorum ve dümdüz yoldaki verileri asılsız buluyorum sizin tüketiminiz düşük olabilir ama dizel araçla daha da düşük değer yakalrsınız emin olun fotolarını paylaşıyorum değerleri 122 ps benzin tüm modeller 105 ps dizel tüm modelleri seçtim 2015 model araçlar arasından resimlere bakablirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 18798

Ekli dosyayı görüntüle 18799
Bu da burda dursun hocam 1.0 tsi golf 

Ekran Resmi 2019-02-03 20.00.35.png

@yarar42 Hocam degerleriniz cok yuksek bende de 1.0 dsg comf.var şehir içi maksimum 8 lt gördüm oda seri kullanim.100 tl lik benzinle 200 km gidiyorum sehir içi eksta mudanya yaptim o kadar.Uzun yolda full depo bu yaz 90 100 hizimla 1000 km gördüm.Sasirdim verdiğiniz değerlere.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ekli dosyayı görüntüle 18798

Ekli dosyayı görüntüle 18799

hocam ingilizce kullandığım için gasoline olarak çıkmış türkçesi benzin
Hayır anlatmaya çalıştığım şu. Dediğinize veya iddianıza göre 1.0 1.4 ten 1-2 litre az yakıyor ya hani.  Burada Ankara Kırıkkale arası 80-90 arası cc kullanarak aldığım yolda ortalamam 4.1 litre (1.4 125hp). 1.0 tsi 2 litre mi Yakacaktı 3 litre mi 😁 1.0 motor bence fazla abartılıyor yakıt ekonomisi olarak... Konu sahibinden özür dilerim konusunu baltaladım :)

IMG_20190203_202708.jpg

Dipnot olarak şehir içi 5-6 litre gibi değerlerde trafik yerine şehir içi akan trafiklerde çok rahat şekilde yakalıyorum Ankara içi. Sıkışık dur kalka dönen yerlerde de bu değer 9-10 litreleri gördü max. 10 litrenin üzerini dipgaz basa basa girmedikçe görmek normal gelmiyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt