1.0 dsg Golf hakkinda izlenimlerimi paylasmak istiyorum.Fikirleri olan arkadaslar yazabilir.

Sayın @Termsyakıt deposu 50 Litredir.

Saygılarımla

Ekli dosyayı görüntüle 18482

Sn. iamalegend  @silvershadow hocamın linkini inceledinizmi? Ukalalık mı yapıyorsunuz?

Ben Taşucundan Adanaya gelirken otoyolda mersin hizalarında yakıt lambası yandı!
CC ile 120Km geldim. Turgut Özal A. Türkeş bulvarı kavşağındaki TOTAL OIL TÜRKİYE A.Ş. istasyonunda fulledim ve pompacıya iyice doldur dedim.

Net olarak 56,1L  95" benzin aldı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Depo Elli yada 55 fakat soyle bir gerçek var tank elliyse Yada 55 se net rakam onu yaziyorlar fakat ondan sonraki dolum borusi o mesafede 5…,6 lt alabiliyor.Genlesme borusumu ne diye biliyorum.Bende 50 lt biliyorum yakit deposunu ama silme doldurunca fazla aliyor😁Orta yolu bulalim 52.5 diyelim😂😁

Mecbur kalmadıkça yakıtı dibine kadar bitirmeyin., yakıt pompası depoda zamanla oluşan tortu ve pisliği çeker ise ciddi şekilde başınız ağrır., Hele hele araç TDI ise yakıt bitip hava yaparsa yine mazot pompasının havasını VW 'de artık 2009 sonrası üretilen araçlarda otomatik olarak sistemdeki havayı almadığı için çok ciddi masraf açar..
Depo yakıt pompası sesi (2013 1.6 TDI 90 70.000 km) hakkında tecrübeniz var mı?

Bendekinin normal çalışma sesi biraz arttı gibi. Ayrıca her stop ettikten sonra vınnn diye 2-3 saniye çalışıyor (ki bu normal yakıt hattını bir sonraki çalışma için basınçlı bırakmak için çalışıyor) ancak sesi biraz daha duyulur oldu. Başka 2 Golf 1.6 TDI daha bulup sesi dinledim. Bir tanesinin pompası daha yeni model olmasına rağmen daha çok ses yapıyordu (2017 model 30.000 km) , diğerinin pompası daha az ses yapıyordu (daha eski model ve yüksek km idi).

Pompa girişindeki süzgeç pislik ile kısmen tıkandığında ses artabiliyor. Daha önce karşılaştık böyle sorunla ve pompa girişindeki süzgeci temizleyince ses düzeldi (Hyundai Accent CRDI, depo boyası dökülerek pompa girişini tıkıyormuş). Golf ün yakıtını hep belirli istasyondan alıyorum (Shell Petrol A.S. Maslak), her yıl yakıt filtresini değiştirdim ve filtreler normal kirlilikte filtreleri saklıyorum, yakıt seviyesini 1/4 ün altına pek düşürmüyorum, bu nedenlerle depoda bir kirlilik beklemiyorum. Ancak pompayı da söküp bakmadık henüz.

Servis ise pompayı değişince sorun çözülüyor dedi. Sırf biraz ses arttı diye de pompayı değiştirmek istemiyorum. Belki söküp bir kontrol etmelerini, süzgeci temizlemelerini isteyeceğim.

Bir de meşhur ne tam sıcak ne tam soğuk iken uzun marş problemi yaşıyorum. Ne zaman yapacağı belli olmuyor. Genelde sıcak motoru stop ettikten 2-3 saat sonra marş yaparsanız çok uzun marş yapabiliyor (5-6 saniye). Soğuk havalarda (ne kadar soğuk olursa olsun) ve motor sıcakken mükemmel şekilde marş sesi bile duyulmadan çalışıyor. Sıcaklık ölçerleri VAG kablosu ile kontrol ettim hepsi doğru veri veriyor, ayrıca taramada kızdırma bujilerinde sorun gözükmüyor. Uzun marşı neden yapıyor tespit edemedim şimdilik.

@Terms hocam neden ukalalık yapayım? resmi ekran alıntısı paylaştım! kaldıki bizde Golf kullanıcısıyız ve sürekli depomu fullerim, bugüne kadar sizin behsettiğiniz gibi bir durum ile karşılaşmadım. pompa attıktan sonra ağzına kadar doldur diyorum ve genelde 52 litreyi geçmiyor. sizde mütemadiyen sürekli olarak bu durum söz konusumu? ben 20 günde bir fullüyorum ve dediğimin dışına çıkmadı. bu kadar gurur meselesi yapılacak bir durumda yok yani..

@Terms hocam neden ukalalık yapayım? resmi ekran alıntısı paylaştım! kaldıki bizde Golf kullanıcısıyız ve sürekli depomu fullerim, bugüne kadar sizin behsettiğiniz gibi bir durum ile karşılaşmadım. pompa attıktan sonra ağzına kadar doldur diyorum ve genelde 52 litreyi geçmiyor. sizde mütemadiyen sürekli olarak bu durum söz konusumu? ben 20 günde bir fullüyorum ve dediğimin dışına çıkmadı. bu kadar gurur meselesi yapılacak bir durumda yok yani..
Ben @silvershadow hocamın depo 55L dediği topiği paylaştım bunun üzerine 50L deyince siz mütemadiyen yazmış bulundum.
bir defa 56,1L aldı geri kalan dolumlar 47-53,5L arası değişti bende.

Yaşayıp deneyimlediğim için de 55L den bile fazla golfün yakıt deposu dedim.

@Terms Arkadaslar bugunbaktim ve vw sitesinde teknik bilgiler kisminda 50 lt yazıyor 😱

@Terms 

Ben @silvershadow hocamın depo 55L dediği topiği paylaştım bunun üzerine 50L deyince siz mütemadiyen yazmış bulundum.
bir defa 56,1L aldı geri kalan dolumlar 47-53,5L arası değişti bende.

Yaşayıp deneyimlediğim için de 55L den bile fazla golfün yakıt deposu dedim.
Şahsi fikrim hava yaptığı yönündedir, madem belirtiğiniz gibi genelde 47-53,5 arası bu demek oluyor ki 56.1 litre yakıt yerine 2-3 lt pompası hava basmış.

Saygılarımla

@Terms 

Şahsi fikrim hava yaptığı yönündedir, madem belirtiğiniz gibi genelde 47-53,5 arası bu demek oluyor ki 56.1 litre yakıt yerine 2-3 lt pompası hava basmış.

Saygılarımla
İyi de hep aynı istasyondan alırım.
Totalin kendi istasyonu.

Ayrıca birkaç mesaj önce @silvershadow hocamın paylaşımının linkini de verdim. Murat hocam da; Golf 7 nin deposu teknik verilerde 50L yazmasına rağmen 55L demiş.

@Terms depoda 6 ile 7 lt kaldığında  ışık yanar 45 lt deposu olan poloya bitirip doldurmuş elemanın biri nette okudum benzini göresiye kadar basmış 52 lt😀 yani 50 lt golfün 56 lt  alması muhtemel adam haklı beyler dağılın 😀

@ahmet306 merhaba değerl, hocam bende sizin kullandığınız 1.0 motora 1.2 den geçtim benimde en net şekide gördüğüm D Modundaki  alt devir tirtemesi.Gerçek anlamda beni bu durum çok etkiledi sırf bu durmla karşılaşmamak  adına aracı devamlı S mod da kullanıyorum.

@ahmet306 merhaba değerl, hocam bende sizin kullandığınız 1.0 motora 1.2 den geçtim benimde en net şekide gördüğüm D Modundaki  alt devir tirtemesi.Gerçek anlamda beni bu durum çok etkiledi sırf bu durmla karşılaşmamak  adına aracı devamlı S mod da kullanıyorum.
Hayırlı olsun, evet ara hızlanmada öyle bir durum var ama gaza biraz fazla dokununca vitesi düşürüyor ve sorun kalmıyor. 1.0TSI'la 6 ayı devirdik gittikçe daha memnun kalıyorum.

@ahmet306 bakalım ben daha 15 gündür sürüyorum. Ama her bindiğimde aklıma gelip sinirimi bozuyorum.

daha fazla verip fazlasını bekleyince, psikolojik etkileniyorsun.

yanlız serviste görüşmelerimde  1.0 dsg müşterilerinin en fazla bu sıkıntıyla servise uğradıklarını söyledi, serviste bu duruma belki wolksvagen yeni bir güncelleme yapabilir diyor.

hayırlısı bakalım..

@MertRR bu olayı forumda ilk yazan benimdir herhalde fakat, bu durum beni neredeyse hiç rahatsız etmiyor diyebilirim. zaten sadece düz yolda hızlanırken gaza biraz fazla basıyorum.

@ahmet306 Ben 1.0 dsg ile ilk yilimi dolduracagim nerdeyse 8000 km oldu hiç bir sikinti yasamadim titreme vs. Gaza yuklenince de çok güzel hızlanıyor. Maşallah diyelim😊

Geri
Üst Alt