Benzine indirim tsi devam

@Golf835 bende de 1.0 tsi var. Yeni aldım aracı. Kıyaslama yapmak istiyorum.. şu an şehir içi ortalamam 6.1 görünüyor. Araca biraz daha alışayım düşer inşallah
Sifirladiktan sonra gittiginiz km yi kac lt ile doldurdugunuza bakin. Ona gore hesap yapin. Benim arac bilgilerimde ort. 5.6 lt yaktigimi soylerken ben hesapladigimda 5.7 lt cikiyo... Hatta son depomda 5.8 lt yakmisim meselaa...

Moderatör tarafında düzenlendi:

benzine 21 kurus daha indirim. (dizele yok) bu hızla giderse dizel YALAN olur

images.jpeg

Dizel'den benzinli araca geçmiş biri olarak biraz olsun moral buluyoruz :)

Tabi devletimiz motorine ek ötv artırımı yaparsa sevincimiz kursağımızda kalabilir.

şu bir gerçekki :::  tsi daha  anasından doğmadığı yıllarda 

EFSANE KASA 1.9 TDI  GOLF MK4 ü alıp binen  bu işin ekmeğini rahat rahat yemişki o yıllarda %32 lere varan dizel /benzin pompa fiyatı ile zaten okey çekmiş yerden

birde tsi gibi rakibin olmadığı atmosferik adolf hitler motorlu benzinli golf mk4 şehirici kitap verisi 10-11 iken düşünün 1.9 tdi ın yakıt keyfini +efsane kasaya biniyorsun (çift okey)

geç kaldık beee!! 

(fark bugün pompada %5 e düştü)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adana
Benzin 6,67₺
Mazot 6,46₺

Fark 6,67/6,46 = %3,25

@Savatage hocam mazota da sanıyorum 28 kuruş indirim geldi 3 gün önce ama eşel vergi uygulaması nedeniyle pompa fiyatı değişmedi. Mazota indirim gelmesi için hala 21 kuruş gibi bir vergi açığinin kapanması gerekiyor. 

Benzinde şu an vergi indirimi olmadığı için indirimler pompa fiyatına yansıyor. 

Şirket arabası dışınd bence mantığı yok dizel aracın. Yakıt fiyat farkı çok az artık. 100 bin km kullanıp satacaksan hele direk benzinli daha mantıklı. 

Suanki fiyatlara gore dizel benzin arasinda on bin km icin 1500tl bile fark olusmuyor. Ustelik 1.2 ve 1.0tsi olursa mtv avantaji var.

@asdfg112

@Savatage hocam mazota da sanıyorum 28 kuruş indirim geldi 3 gün önce ama eşel vergi uygulaması nedeniyle pompa fiyatı değişmedi. Mazota indirim gelmesi için hala 21 kuruş gibi bir vergi açığinin kapanması gerekiyor. 

Benzinde şu an vergi indirimi olmadığı için indirimler pompa fiyatına yansıyor. 
bu demek oluyorki arada 20 küsür kurus farkıda önümüzdeki ilk indirimde sadece benzine yansıtıp dizel benzin fiyatını eşitleyecekler. ondan sonra eşit yükselir eşit düşer hep eşit kalır.

kim bilir belki benzin dizelden daha ucuz günleride görürüz.

dün öğlen işyerinin kiralık cliolarından birini 20-25 km kullandım. 

1,5 dci  otomatik clio hb

araç tüy sıklet + ön arka çamurluklar plastik olunca dizel dizeldir diyor yine insan

Screenshot_20181108-210017.png

Vallahi dün benzin aldım. Depoyu dolduracaktım ki istasyondaki arkadaş indirim bekliyoruz dedi. O zaman şimdilik 50 tl’lik alayım demiştim. İstasyondaki arkadaşa gidip bi teşekkür edeyim 😁

sanıyorum benzin şu an mazottan daha ucuz, ama eşel vergi uygulaması nedeniyle mazottan alınması gereken birkaç kuruşluk vergi hala alınmamakta. pratikte 5 kuruş pek bir fark ifade etmiyor zaten, yüzde bir bile değil.

Geri
Üst Alt