Benzine indirim tsi devam

bf417

Katılımcı Üye

İsim
sedat küçük
Son benzin indirimiyle eşel sistemde zam kalmayınca fiyatlar düşecekmiş düşünce benzinin litresi 6.86 olacak bir tdi kullanıcısı olarak 6.44 ten mazot almanın enayi keyfisi diyelim mazotlu araba aldık benzin mazotu yakaladı. Hey güzel ülkem daha neleri görecez yeni araç alacaklara yeni tavsiyem tsi 😥

Mazot 7 bile olsa sonuçta az yakıyor hocam. Yakında dizele de aynı miktarda bir indirim gelir diye düşünüyorum. Tsi'nin keyfi başka olsa da benzinli araba içiyor. :)  

@AhmetCakmak tek tesellim şehir içi yakaladığım güzel ortalamam her şeye inat yılda 15 bin km golfe binmeye devam 😁 yıkılmadık ayaktayız

Vallahi bizim İsveç te Mazot , Benzinden pahalı. 

Mazotun litresi 16.74 SEK = 10 TL

Benzin 15.36 SEK = 9.2 TL 

:)  

Yinede TDi ... 

@windshear dizel kullanımının önüne geçmek amacıyla hocam normal şartlarda benzin daha pahalı çıkar rafineriden , adblue sistemi var mı sizin araçta

Moderatör tarafında düzenlendi:
@caglar_61 hocamın arabası alttan ısıtmalı 😁sıcacık bir yuva çok yaksa nolcak ben sabah otoparkta arabanın içinde montla oturuyorum

@AhmetCakmak mazota indirim gelse bile vergi artışıyla fiyatı aynı tutulur hocam. Ama benzin üzerindeki vergi zaten üst sınıra ulaştı 

@Eniskaraca şehir içi ortalama yakıt tüketimi nasıl hocam ?
Ideal kullanimda ort 5.7 lt sehir ici. Ben bi depo ile rutin sabah aksam guzergahinda 820 km yapiyorum..

Ama performansli kullanim, trafik, dur - kalk kisa mesafe git - gel varsa cok rahatlikla ort. 7 - 8 lt.

@Golf835 bende de 1.0 tsi var. Yeni aldım aracı. Kıyaslama yapmak istiyorum.. şu an şehir içi ortalamam 6.1 görünüyor. Araca biraz daha alışayım düşer inşallah

Geri
Üst Alt