Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

Hocam o kadar onemli degil 1 ay gibi bir sureyi tolere edebiliyorlar garanti ve iyi niyet garantisi devami icin. Yolda oldugumuz icin bizim a3'u bin km gec goturduk bir sikinti olmadi hatta sonraki bakim uyarisi bin km gec geldi

Sent from my iPhone using Tapatalk
hangisi araç için iyiyse onu yaparım da , sadece bu farkın neden oluştuğunu hangisini baz almam gerektiğini bilmiyordum.

Hocalar aracımı cumartesi ilk bakıma götüreceğim Ümraniye rekor oto seçebildim öneriniz yada dikkat etmem gereken, şunu yapın kontrol edin vs. birşey öneriniz varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk yıllık bakımımı yaptırdım , 532 tl tuttu.

yalnız kasko ve trafik sigortasıyla da birleşince voltran olarak bana geri döndü.

Bu cumartesi aracı aldığım altur otoda servis randevum var. İlk bakım olduğu için yetkili servis tercih ettim. 5 litre liqui moly yağ almıştım. Yağ filtresi orjinal vw, hava ve aktif karbonlu polen filtresi mann marka hepsi made in germany. Yağ dahil 200 tl verdim. Silecek suyum sonax katkılı olarak bagajda hazır. Onlara bir şey bırakmadım. Bir tek tapa ve conta kaldı. Sadece işçilik yapacaklar. Bir de orjinal gti ön panjur soracağım uygun fiyat verirlerse alabilirim.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilk yıllık bakımımı yaptırdım , 532 tl tuttu.

yalnız kasko ve trafik sigortasıyla da birleşince voltran olarak bana geri döndü.
562 vermiştim sanırım bende neye göre değişiyor acaba fiyatlar :(

@KabileReisi

internet randevusuydu benim %5 fark o olabilir mi ? sizinki de internet ise bilemiyorum.

Hocalar aracımı cumartesi ilk bakıma götüreceğim Ümraniye rekor oto seçebildim öneriniz yada dikkat etmem gereken, şunu yapın kontrol edin vs. birşey öneriniz varmı?
Hocam araç cam sıvısı ni seviste doldurtmayin derim. Çünkü içine koydukları ilaç camlarda kireç izine benzer izler bırakıyor. Özellikle sağ yan taraftaki camlarda. Bu lekeleri çıkarana kadar çok uğraştım tavsiyem wurt yada sonax gibi markaların cam suyu katkısını tercih etmeniz.

cuma günü ilk bakımı yaptırdım

tam dolu olan cam suyu deposuna cam suyu koymuşlar, o gün bazı olaylar nedeniyle sinirliydim sonradan fark ettim :)   

Ekli dosyayı görüntüle 3453
Değerli Hocam 

Aynı durum başıma geldi.

Aldığım yanıt dolu olsa bile boşaltıyoruz bu sıvı aslında motor suyuna konan antifriz ile farklı türde ama  aynı amaçlıdır.

Polen filtresini değiştirmeselerdi keşke

@budak1903

Bakım kitapçığına göre evet zorunlu istediğiniz yağı kendiniz alıp y.servis de bişey diyemez fakat bakım detayı olarak müşteri yağı kendi getirdi diye not düşecekler.. Olurda ilerde herhangi bir sorun olursa bahaneleri olsun garanti dışı kalsın diyerek..

@forzaGilles o kadar basit bir konu değil. önemli olan konulan yağın vw onaylı olup olmaması.

Geri
Üst Alt