Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

noktayı senin yorumun koydu....

bu seferde servise gideceğiz anlaşılan ama o kadar fark ( 417tl) vermekte işime gelmiyor ama hayırlısı bakalım...
degerli hocam haklısınız ama bazı aktivasyonlarından faydalanabiliyorsunuz bizim araçların bakım harici ana parcalari çok pahalıya maal oluyor riske atmayalım ben serviste çalıştığım halde götürücem almanın kronik probleminin diyetini neden ben ödiyim ki :'(

degerli hocam haklısınız ama bazı aktivasyonlarından faydalanabiliyorsunuz bizim araçların bakım harici ana parcalari çok pahalıya maal oluyor riske atmayalım ben serviste çalıştığım halde götürücem almanın kronik probleminin diyetini neden ben ödiyim ki :
teşekkürler yorumun için servis yolu gözüktü....[emoji2] [emoji2]

@yusuf

pardon yusuf hocam unutmusum ama olsun öyle ufak tefek sıkıntılarınız olursa beni unutmayınız 

düşünmeniz bile yeter :)

kıymetli  hocam senden para alamam ben çok emeklerin var üzerimizde akşam enaz sizin kadar degerli bir hocamızla kulaklarını çınlattık aklından yapıyor kodlamayı dedik

artık muhammed hocamız bu işi çozmüş dedik 

gelecekteki hayatında başarılar diledik 

yıllarca hep boyle dost kalma ümidiyleyiz :
Hocam duymamış olayım lütfen. İş başka dostluk başka :) sizde hobi olarak yapıyor olsaydınız bir ihtimal yalnızca parça ücreti ile kurtarabilirdik :)

Bir araba vesilesi ile o kadar çok güzel insan tanıdım ki saymakla bitmez inanın. Bizleri abisi, kardeşi veyahut dostu olarak gören herkesten Allah razı olsun.

Bizleri bu ortamda bir araya getiren ve tüm samimiyetleri ile hiçbir karşılık beklemeden faydalı olma gayreti içerisinde olan değerli hocalarımıza da çok teşekkürler. Artık isim söylememe bile gerek yok diye düşünüyorum. Foruma 5dk göz atan birisi bile anlar kimlerden bahsettiğimi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam duymamış olayım lütfen. İş başka dostluk başka :) sizde hobi olarak yapıyor olsaydınız bir ihtimal yalnızca parça ücreti ile kurtarabilirdik :)

Bir araba vesilesi ile o kadar çok güzel insan tanıdım ki saymakla bitmez inanın. Bizleri abisi, kardeşi veyahut dostu olarak gören herkesten Allah razı olsun.

Bizleri bu ortamda bir araya getiren ve tüm samimiyetleri ile hiçbir karşılık beklemeden faydalı olma gayreti içerisinde olan değerli hocalarımıza da çok teşekkürler. Artık isim söylememe bile gerek yok diye düşünüyorum. Foruma 5dk göz atan birisi bile anlar kimlerden bahsettiğimi :)

evet degerli hocam iyiki arabanın ledlerini bozmuşum vesile olacak işte

bir sürü dost edindim tüm degerli hocalarım ve dostlarımdan allah razı olsun

hepinizden minnetle bahsediyorum inşallah birlikte nice forumlara ve dostluklara :)

evet degerli hocam iyiki arabanın ledlerini bozmuşum vesile olacak iştebir sürü dost edindim tüm degerli hocalarım ve dostlarımdan allah razı olsun

hepinizden minnetle bahsediyorum inşallah birlikte nice forumlara ve dostluklara [emoji4]
Emrah hocam izninle paylaşıyorum o videoyu :)

https://vimeo.com/157336347

benim aracı 17 nisan da almıştım , yağ değişimi araç uyarısı ayın 5 ine denk geliyor. hangisini baz alayım murat hocam ? bu fark neden kaynaklanıyor.

@silvershadow

Moderatör tarafında düzenlendi:
@efsane77

Kesinlikle yetkili servis.

1. Karşınızda kurumsal bir kimlik var.

2. Büyük arızalarda, servise gittiğiniz için, iyi niyet garantisi uygulayabilir.

3. Otomobili en iyi onlar tanıyor.

Ben olsam bir yetkili servisin formeni ile tanışıp, sürekli bakımlarını onun gözetiminde yetkili servise emanet ederim.

Ayrıca fiyat da biraz abartılı denmiş, biraz daha düşük olmalı.

Dizel ise, yakıt filtresini de, Polen filtrenizi de değiştirmenizi öneririm.

benim aracı 17 nisan da almıştım , yağ değişimi araç uyarısı ayın 5 ine denk geliyor. hangisini baz alayım murat hocam ? bu fark neden kaynaklanıyor.

@silvershadow
Değerli Hocam, 

Basit bir senkron hatası Hocam. 

Araç teslimat öncesi ilk ayarlamaları ve kurulumları yapılırken servislerde yapılan temel ayarlardan biridir.

Hatta özel bir uyarı olduğunu okumuştum tam da bu konuda.

Yapılacak şey servisi aramak bana kalırsa. Mutabakat sağlanması gerek.

Arada 12 gün var. Ciddi fark var.

Servis tarihi için aracın trafiğe çıkış tarihi esastır normal koşullarda ancak yine de en kötü olasılığı düşünerek hazırlanmalıdır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
15-30-45-60... bin şeklindedir bakımlar yada yılda 1 defa hersene olmak kaydıyla... hangisi erken dolarsa o zaman. zaten araç gösterge panelinde de size uyarı verecektir :)  

15-30-45-60... bin şeklindedir bakımlar yada yılda 1 defa hersene olmak kaydıyla... hangisi erken dolarsa o zaman. zaten araç gösterge panelinde de size uyarı verecektir :)  
hocam aracım 6700 km de , 17 nisan çıkışlı. araç uyarısı 5 nisan a denk geliyor.

Hocam,sizin aldığınız tarih değil aslında aracın Türkiye ye giriş ve trafiğe girmiş gibi gözüküyor bir nevi. Sayaç çaılışmaya başlıyor diyelim :)   Araç girişi ile Trafikteki hayatına başlama tarihidir o. Gerçi servislerde Sıfırlanabiliyor bu ayarlar ama onlar hepsi için bun yapmıyorlar.Bakımları yapılan arçlarda bunu yani sayacı sıfırlanıyor. ( not Vag com ile de yapılabiliyor)

Şöyle Düşümün Aşı Karnesi olan Küçük Çocukların her sene yada belli zaman periyotlarında aşısının yapılması gibi... Örnek biraz farklı oldu galiba :)  

hocam aracım 6700 km de , 17 nisan çıkışlı. araç uyarısı 5 nisan a denk geliyor.
Hocam o kadar onemli degil 1 ay gibi bir sureyi tolere edebiliyorlar garanti ve iyi niyet garantisi devami icin. Yolda oldugumuz icin bizim a3'u bin km gec goturduk bir sikinti olmadi hatta sonraki bakim uyarisi bin km gec geldi

Geri
Üst Alt