Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

1.6 TDI aracımın 30000km bakım zamanı geldi... şu an araç 28bin km'de fakat ilk bakım erken yapıldığı için araç bakım uyarısı vermeye başladı bile...

siZlere danışmak istediğim soru şu 30bin km bakımı serviste 787tl dışarda aynı bakım 370tl kullanılan filtrelerde ( mahle ve hengst ) yağ castrol edge 5w30 DBF ( partifikul filtreli araçlar için ) orjinal parçalar yani...

arada 417tl fark var sizin düşünceniz nedir?

Servis mi Özel servis mi?

Değerli Hocam;

sanırım abartılı bir fiyat vermişler size. 

En son yaptıran hocamızın paylaşımı üstte. 

Değerli Hocam;

sanırım abartılı bir fiyat vermişler size. 

En son yaptıran hocamızın paylaşımı üstte. 
3 ildeki trabzon rıza giresun'dan fiyat aldım

trabzon 787

rize 725tl

giresun 780

özel servis 370 tl [emoji2] [emoji2] [emoji2]

30bin bakımda mazot filtresi de değişiyor fakat tutar serviste çok tuzlu...

aklımı özel servis çalıyor ama işte ... bir danışmak istedim...

3 ildeki trabzon rize giresun'dan fiyat aldımtrabzon 787

rize 725tl

giresun 780

özel servis 370 tl [emoji2] [emoji2] [emoji2]

30bin bakımda mazot filtresi de değişiyor fakat tutar serviste çok tuzlu...

aklımı özel servis çalıyor ama işte ... bir danışmak istedim...

Bizde ozel serviste yaptirdik  butun parcalar orjinal yagsi castrol ozel servis derim cunki biraz tuzlu

@efsane77

Değerli Hocam, 

Haklısınız...

Resmen vicdansızlık bu fiyatlar.

Anlaşılan bölgeden bölgeye rekabet olmayınca serbest piyasa koşulları gereği olan acımasızlık başrolde...

Özel servise götürebilirsiniz.

Fakat araç garanti dışı kalacak.

En ufak bir arıza bile oldukça pahalıya mal olabilir sonra. Vereceğiniz farkı  kendinize garanti uzatma yerine faz edebilirsiniz . ..

Hiç bir şey olmayabilir de...

Fakat satarken yetkili servis bakımı arayanlar da unutulmamalıdır.

Kısacası Hocam maceraya değmez.

degerli hocalarım ben istanbulda vw özel serviste çalışıyorum dizellerin bakımını 450 500 tl cıvarında yapıyoruz mahle ve hengst markalar gercekten sorunsuz iyi filtreler 

hatta son zamanlarda wunder bile kalitesinden ödün vermiyor biz müşterimize parca secenegini önerip işlemini öyle yapıyoruz servisten alınan parca kutusundan bile yan sanayi diye nitelendirdiğimiz hengst mahle gibi parçalar çıkabiliyor.

Yetkili servisler yağı çok ucuruyor işçilik ona keza

amacım yetkili servisleri kotulemek degil bazı konularda hepsı olmamak sartı ile garanti ile alakalı sorunlarda v.s çok yardımcı oluyorlar

egerki servise gitmek istemiyorsanız güvenmediğiniz hiç kimseye aracın kaputunu bile açtırmayın 

degerli hocalarım ben istanbulda vw özel serviste çalışıyorum dizellerin bakımını 450 500 tl cıvarında yapıyoruz mahle ve hengst markalar gercekten sorunsuz iyi filtreler hatta son zamanlarda wunder bile kalitesinden ödün vermiyor biz müşterimize parca secenegini önerip işlemini öyle yapıyoruz servisten alınan parca kutusundan bile yan sanayi diye nitelendirdiğimiz hengst mahle gibi parçalar çıkabiliyor.

amacım yetkili servisleri kotulemek degil bazı konularda hepsı olmamak sartı ile garanti ile alakalı sorunlarda v.s çok yardımcı oluyorlar

egerki servise gitmek istemiyorsanız güvenmediğiniz hiç kimseye aracın kaputunu bile açtırmayın 
Hocam ya sen Konya'ya dükkan aç ya da ben bakımlara İstanbul'a geleyim :) 15.000de 2.000 kaybımız olur en fazla :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@efsane77

Değerli Hocam, 

Haklısınız...

Resmen vicdansızlık bu fiyatlar.

Anlaşılan bölgeden bölgeye rekabet olmayınca serbest piyasa koşulları gereği olan acımasızlık başrolde...

Özel servise götürebilirsiniz.

Fakat araç garanti dışı kalacak.

En ufak bir arıza bile oldukça pahalıya mal olabilir sonra. Vereceğiniz farkı  kendinize garanti uzatma yerine faz edebilirsiniz . ..

Hiç bir şey olmayabilir de...

Fakat satarken yetkili servis bakımı arayanlar da unutulmamalıdır.

Kısacası Hocam maceraya değmez.
garanti bitiyor zaten bu bakımdan sonra ..30 gün sonra bitiyor garanti.... acaba bakımı serviste yaptirsak garanti gittik en sonra iyi niyet garantisi çok ise yararmı ki?

Hocam ya sen Konya'ya dükkan aç ya da ben bakımlara İstanbul'a geleyim :) 15.000de 2.000 kaybımız olur en fazla :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 kıymetli  hocam senden para alamam ben çok emeklerin var üzerimizde 

akşam enaz sizin kadar degerli bir hocamızla kulaklarını çınlattık aklından yapıyor kodlamayı dedik

artık muhammed hocamız bu işi çozmüş dedik 

gelecekteki hayatında başarılar diledik 

yıllarca hep boyle dost kalma ümidiyleyiz :'(

@efsane77hocam eger bir tavsıye isterseniz 2 bakım daha sabredin derim  garantisi bitince sorun çıkaran çok araçlar oluyor 

degerli hocalarım ben istanbulda vw özel serviste çalışıyorum dizellerin bakımını 450 500 tl cıvarında yapıyoruz mahle ve hengst markalar gercekten sorunsuz iyi filtreler 

hatta son zamanlarda wunder bile kalitesinden ödün vermiyor biz müşterimize parca secenegini önerip işlemini öyle yapıyoruz servisten alınan parca kutusundan bile yan sanayi diye nitelendirdiğimiz hengst mahle gibi parçalar çıkabiliyor.

Çok güzel bir yorum hocam.

@efsane77 hocam araç manuel ise düşünülebilir özel servis. Otomatik ise yetkili servisi bırakmayın. Özel servis giderseniz dahi aracın başından hiç ayrılmayın ;)

@efsane77hocam eger bir tavsıye isterseniz 2 bakım daha sabredin derim  garantisi bitince sorun çıkaran çok araçlar oluyor 
noktayı senin yorumun koydu....

bu seferde servise gideceğiz anlaşılan ama o kadar fark ( 417tl) vermekte işime gelmiyor ama hayırlısı bakalım...

Çok güzel bir yorum hocam.

@efsane77 hocam araç manuel ise düşünülebilir özel servis. Otomatik ise yetkili servisi bırakmayın. Özel servis giderseniz dahi aracın başından hiç ayrılmayın ;)
otomatıkse evet mekatronik ve kavrama  problemi çıkma ihtimali var 

@yusuf hocam banada güvenmezmisiniz  :)

Geri
Üst Alt