Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

Mart ayında golfe 1500 tl zam var.10 gün önce öğrendiğim artış miktarıdır.

golf6 satıldı.

1 Mart itibariyle % 0.6 zam geldi.

:000072-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zam gelince bir yandan iyi gibi sonucta ikinci elde degerleniyor. Ama bi yerden sonrada artik golfe bu parayi verdiniz tepkileri gelmeye basliyor ve bizim yazdigimiz fiyatlari mercedes a yada 1 serisi ile kiyaslamaya basliyorlar. 

Digerlerinin fiyatlarini cok yakindan takip etmiyorum ama sanki a3 1 serisi a class ile makas kapaniyor gibi hissediyorum

@Burak_Senbasyurt dışında 1 serisi ile golf fiyatları birbirine yakınken, Türkiye'de 20-25 bin fark var. 

Eşimi ikna edebilsem ikinci el 1.18 alınabilirdi :)

Hangi vw yi arasam %1.5 zam gelecek diye aceleye getirdiler. Bugün yaptık ödemeyi.  Hafta sonu teslim alacağız bir sıkıntı çıkmazsa. 

Yeni indirim kampanyasının oranı kaç olacak görelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@necokyar86

Fazla gelmemesi sevindirici ben en az %1 olur diye bekliyordum.. Fakat vdf kredi faiz oranlarını da 1.19 dan 1.34 e çıkaracaklarını söylüyorlardı.. Umarım kredi oranları çok artırmazlar..

BMW zam yapınca tüm firmalar otomatik zam yaptı galiba. 

Zam konusunda yazılanları, sevinenleri okuyorum da, bu halk ne İngiliz'e ne Alman'a ne Fransız'a benziyor, duygusal mı duygusal...

Yönetenlerine karşı bir nazik, bir kibar, bir anlayışlı, bir sevecen, bir kaderci sorma gitsin.

Ne söylense atıyoruz içimize, olanları içimizde yaşıyoruz her daim. Yaşıyoruz, vah vah diyoruz 1-2 gün, sonra unutuyoruz yapılanları, yapanları, olanları, ölenleri. Duygusalız ya atıyoruz belleğimizde gerilere... taaa ötelere...

Neden, nasıl ilişkisini sorgulamak yok, vursunlar ensemize verelim ağzımızdaki lokmaları misali...

Yapacaksın zamları, öyle yavaş yavaş değil, %15 her ay, keseceksin maaş zammı artışlarını, düşüreceksin asgari ücreti, emekli maaşını, esnafın vergisini de katlıyacan ikiye, harcamalar hiç düşülür mü vergiden, onu da kaldırıcan...

Ses çıkaranımız olur mu?, sanmam, olur diyene inanmam... Vardır bir sebebi, kaderimiz bu der katlanırız. Zaten bizi bilen biliyor, her fırsatta "fedakardır benim halkım, ne çileler çekti, bunu da çeker" diyor.

Doğuş'un gerekçesiz yaptığı binde altı zam ne ki...?, koyar mı bize...? sevinelim... sevinelim... Kader, Fıtrat bizler için var, kıymetini bilelim...

Saygılar...

Zam konusunda yazılanları, sevinenleri okuyorum da, bu halk ne İngiliz'e ne Alman'a ne Fransız'a benziyor, duygusal mı duygusal...Yönetenlerine karşı bir nazik, bir kibar, bir anlayışlı, bir sevecen, bir kaderci sorma gitsin.

Ne söylense atıyoruz içimize, olanları içimizde yaşıyoruz her daim. Yaşıyoruz, vah vah diyoruz 1-2 gün, sonra unutuyoruz yapılanları, yapanları, olanları, ölenleri. Duygusalız ya atıyoruz belleğimizde gerilere... taaa ötelere...

Neden, nasıl ilişkisini sorgulamak yok, vursunlar ensemize verelim ağzımızdaki lokmaları misali...

Yapacaksın zamları, öyle yavaş yavaş değil, %15 her ay, keseceksin maaş zammı artışlarını, düşüreceksin asgari ücreti, emekli maaşını, esnafın vergisini de katlıyacan ikiye, harcamalar hiç düşülür mü vergiden, onu da kaldırıcan...

Ses çıkaranımız olur mu?, sanmam, olur diyene inanmam... Vardır bir sebebi, kaderimiz bu der katlanırız. Zaten bizi bilen biliyor, her fırsatta "fedakardır benim halkım, ne çileler çekti, bunu da çeker" diyor.

Doğuş'un gerekçesiz yaptığı binde altı zam ne ki...?, koyar mı bize...? sevinelim... sevinelim... Kader, Fıtrat bizler için var, kıymetini bilelim...

Saygılar...
Hocam dilinize sağlık, hislere tercüman .

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Durumumuz bu :)

Sent from my iPad using Tapatalk

bu iş böyledir, biz almak için sıraya girdikçe o da zam yapar, alan memnun satan memnun,  ev satışlarına bakın, sürekli rekorlar sürekli artışlar... adam bizim mahallede 30 yıllık evini satıyor, 700 bin tl istiyor, neden o fiyat dedim, e dedi kentsel dönüşüme girecek değeri artacak, e dedim girecek de, o kadar adamı ikna edicen, mütahit bulucan, bitirmesini bekleyecen, bu haliyle bütün bunlar olmadan nasıl ediyor bu fiyatı ... öyle yani, peki ben alamıyorum, sen alamıyorsun kim alıyor, kim aldı mesela o evi, satmış çünkü geçen hafta.... ortada bir para var, oldukça da sorun yok, eve de otomobile de zammı yaparlar... o para bazen olmaz meydanda, o zaman da ağlarlar...

1.Mart 2015 de Golf Highline 1.6 Dizel DSG 90.100 TL

1 Mart 2015 de Aynı Araç ..........................101.700 TL

.....................zam artışı.............................11.600 TL    2 adet Tofaş yada Reno 12 parası.... Vayy arkadaş ne yapsın bu millet...

Not: 4 Mart 2015  de aracımı Trabzon dan istanbul Avek Vw  servisinden Teslim Aldım... o zamanlar şu cümleyi çok duyardım Hocam 100 TL bu araca verilir mi?....

şimdi dedikleri şu Hocam araba alıyorsun 10 bin kar ediyorsun :)    iyi yönünden bakın artık :)  ...Yapacak bişi yok VW  dolar gibi Altın gibi bizim ülkemizde bu kadar sıra sıra kuyruk olunca araç fiyatlarıda senede 5-10 defa artıyor.

şu an bence arac almamak lazım, euro düşerken euro ile gelen ürüne zam, yukselirken gene zam,

cc leri 1.6 sınırına çektiler ama fiyatları 2000 araclar gibi belirliyorlar, örn bmw 3.20 ied nin vergi öncesi fiyatı 3.20 d den daha pahalı. oysa arada hem büyük motor maliyeti hem de dizel maliyeti farkı var

çalışan kesim ev fln alamıyor artık, ilk basamak yatırım diye arac aldıkça satanlar da altın satıyor zannediyor kendini

Bence iyi yönden bakılacak bir tarafı yok, Allah korusun başınıza bir kaza gelir 10 bin kar ediyorum derken 20 bin zarar edersiniz. 

Sıfır Golf düşünenler bence Skoda Superb'ede bakmalı. 1.4 Comf. Man. yerine 1.4 Active tercih edilebilir.

Geri
Üst Alt