Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

@HaK Hasan Hocam benim sayfamda sadece "Üretim Aşamasında" yazıyor. 12 Mart'ta siparişimi vermiştim cumartesi günü, 15 Martta siparişimi oluşturup numara gönderildi. Yalnız sipariş oluşturulurken ST'ler hangi aracı yapabiliriz gibi bir konuşma yaptı aralarında, sanıyorum mevcuttaki bir araç üzerinden çalışılabilir. Bu nedenle erken bir tarih verilmiş olabilir diye düşünüyorum

@knocknock Cihan Hocam, benim bildiğim kadarıyla "Siparişiniz üretim aşamasında" mesajı, aracın üretim hattında fiilen üretimine başlandığını, sizde görünen mesaj ise genel üretim sürecinin başladığını gösteriyor. Daha önce böyle bir mesaj yoktu, sanırım yeni eklediler. Umarım değildir ama üretimine başlanması planlanan tarih Nisan ya da Mayıs olabilir, bunu ST'ler görebiliyormuş, isterseniz bir sorun, üretime ne zaman planlandığını. Beklenti ve planlarınız olumsuz etkilenmesin sonra.

Saygılar...

@HaK hocam ST ile az önce görüştüm, sistem hakkında herhangi bir bilgi vermedi, sadece siparişinizin üretimi onaylanmış gözüküyor, Nisan sonu Mayıs başı olarak burda gözüküyor aracınız, size net bilgiyi ilerleyen günlerde verebilirim dedi. Gemi bilgilerini de Nisan ayı içinde vereceğini belirtti. Sanırım sizin de söylemiş olduğunuz gibi üretim fiilen başlamamış gözüküyor, ama teslim tarihi Mayıs ilk haftası ise Nisan 2. haftasında üretim başlamış olur :)  Detayları zaten farklı bir başlıkta süreçle ilgili vereceğim güncellendikçe

@knocknock Anlıyorum Cihan Hocam, süreci takip edip göreceğiz gelişmeleri o zaman. Sizden bir ricam olacak, "üretim aşamasında" mesajından önce siparişiniz için gelen mesajları, (eğer tarihlerini not aldıysanız) tarihleri ile birlikte yazabilir misiniz, o aşamaya gelene kadarki gelişim adımlarını görelim. Bizlere yararı olacaktır. Ben de sipariş verdim, sipariş nosunu bekliyorum, takibe başladığımda birlikte değerlendiririz gelişmeleri. Aldığımız bilgileri paylaşırız bu şekilde, faydalı olur diye düşünüyorum.

Saygılar...

@HaK Hasan Hocam aşağıdaki konuda dün yazmıştım tam da dediklerinizi, burdan devam edebilirsiniz. Siz de ekleyebilirsiniz hatta konuya aşamalarınızı. İleride sipariş verecek kişiler için yararlı olacaktır :)

jetta dizel gelmediği sürece golf dost drive kampayası devam edecektir. eğer birgün fiyat listelerinde dizel jetta otomatik görürseniz o gün golf indirimleri de bitecektir.

Bugün vw de idim, fiyatlarda şimdilik bir değişiklik olmayacağı yeni Tiguan ve passat hariç dost drive da aynı şeklide devam edecekmiş :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bugün vw de idim, fiyatlarda şimdilik bir değişiklik olmayacağı yeni Tiguan ve passat hariç dost drive da aynı şeklide devam edecekmiş :)

Hangi soruları sorarak bu bilgileri aldığınızı merak ettim doğrusu Can Hocam.  s=pişt

Ufukta yeni zam var mı?

Mart enflasyonu eksi çıktı, döviz de son 5-6 ayın diplerinde, indirim yapmayı düşünmüyor musunuz?

Dost Drive kampanyası devam edecek mi?

Emisyon skandalı nedeniyle kaybettiğiniz liderliği geri almak için %3'lük kampanyanızı 5'e, 6'ya çıkarmayı düşünmüyor musunuz? 3 ay sonra da 2017 model araçlar çıkacak, piyasaya hareket getirmiş olursunuz.

4 Nisan tarihli güncel fiyat listesini gördük, fiyatlar aynı kalmış, çok sevindik, Allah ne muradınız varsa versin  s=lol  gibi... gibi.... gibi...

Saygılar..

@HaK

Bir arkadaşım yeni Tiguan almak istiyor, onun için görüşürken, şimdi fiyat veriyoruz ama gelince kesinleşir dendi, bende ufukta bir fiyat değişikliği var mı dedim, herhangi bir zam beklentisi şuan için yok, indirim beklemek çok mantıklı değil, zaten araç yetiştirmiyoruz, indirim yerine olsa olsa belki dost drive da ufak oynamalar olur belki dendi.

Mesela dün akşama doğru Tiguan kotası açılmış, bugün ben öğleden sonra gittiğimde tüm highline araçlar satılmış kaporalar alınmıştı, tek tük bir kaç araç vardı, kalanlarda benzinli ve trendline modellerdi.

@enpisagor Değerli Can Hocam,

Yetkili, indirim beklemek çok mantıklı değil derken bunu hangi gerekçelere dayandırdı acaba? Araçlarımız kapış kapış gidiyor diyerek topu Bizlere mi attı yoksa? Satış Müdürü'müydü bu tesbiti yapan?

Aslında indirim oranını hesaplarken matematiği katleden bir şirketin yetkilisinin mantıktan bahsetmesi de biraz ironi gibi olmuş.

Neyse, araçları kapışıldığı halde, kampanya indirim oranlarını yükseltmeyi düşünerek bizlere teveccüh göstermişler, sağolsunlar :)

Detaylı bilgi akışınız için teşekkürler Can Hocam.

Saygılar...

@HaK Rica ederim Hasan hocam, yüzde 5 indirim yaptık deyip, 1.05 e bölerek fiyat hesaplaması yapıyorlar halbuki, gerçek %5 yapılsa daha iyi bir indirim olacak. Araç fiyatları çok fazla artmış iken bakalım durum ne olacak, golf ilk geldiği zaman 42,900 ile verilen baz model, şimdi 63 küsür. :(

@enpisagor Can Hocam, müşteri çok zengin, Doğuş çok fakir yazık, ne yapsın Bizlerden 200-300 lira kırpmayı kar biliyor.

Tepkilerimiz pasiften (bedelsiz)  aktife (bedelli) dönüşmediği sürece de, gerekçesiz (mantıksız :)  ) fiyat artışları ve atıl stokların Türkiye pazarında eritilmesi sonlanmaz.

Saygılar...

Değerli Arkadaşlarım,

Dost Drive kampanyası 31 Mayıs 2016'ya kadar uzatıldı.

3 Mayıs 2016 araç fiyatları güncellendi, herhangi bir artış göremedim :)

Geri
Üst Alt