Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

Liste güncellenmiş.

1.4 highline Dsg

Eski 88.700

Yeni 89.400

Zam gelmiş ufaktan yine. Maşallah Araç değil Altın sanki Sürekli yükseliyor. Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSGHighline102.400,00 TL 100 bin barajını geçti artık golf... Premium marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor... Ah birde Türkiye Distrübitörü Doğuş Oto da aklı selim işler yapsa Gam yemeyecek insan  >:

Dizel manuel highline 700tl zamlanmis umarim eylule ekime kadar boyle gider ya 92bin bandinda bir arac almak istiyorum indirimlerle general oto mail uzerinden %5den fazla indirim yapti 95binlik araci 90bine birakiriz dedi umarim zamlardan sonra ve arac elimize gelince max 92bin olur :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
güncelleme öncesi 150 PS ACT fiyati 94.100 müydü yoksa 94.700 müydü tam hatırlamıyorum ama haberi burda okuduktan sonra girdim kontrol ettim mevcut fiyat  95.400 olmuş.

Maşallah diyelim.

her zaman derim Golf = Cumhuriyet Altını ;)

değil mi @kimi-emd @ansolak @maniax @burak_ @Şefik @yarchi @Bekir hocam ?

@HaK tesekkur ederim. kendiniz mi.tuttunuz.bunu bravo

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

Zam gelmiş ufaktan yine. Maşallah Araç değil Altın sanki Sürekli yükseliyor. Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSGHighline102.400,00 TL 100 bin barajını geçti artık golf... Premium marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor... Ah birde Türkiye Distrübitörü Doğuş Oto da aklı selim işler yapsa Gam yemeyecek insan  >:
Başbakanın görevini bırakacak veya son verilmiş olması kurlarda kıpırdanmaya neden oldu. Doğuş oto bu fırsatı kaçırmazdı elbette, ancak maalesef Türk Lirası değer kaybetmektedir.  Renault Honda fiyatlarına bakmanızı öneririm. Durum içler acısı.

Ben 2013 yılında ilk Golfü aldığımda euro 2.50 TL di.

Şimdi bakıyorum o zaman Golf fiyatlarına şimdi Polo alınabiliyor. 

Başbakanın görevini bırakacak veya son verilmiş olması kurlarda kıpırdanmaya neden oldu. Doğuş oto bu fırsatı kaçırmazdı elbette, ancak maalesef Türk Lirası değer kaybetmektedir.  Renault Honda fiyatlarına bakmanızı öneririm. Durum içler acısı.

Ben 2013 yılında ilk Golfü aldığımda euro 2.50 TL di.

Şimdi bakıyorum o zaman Golf fiyatlarına şimdi Polo alınabiliyor.
Serdar hocam çok doğru tespit yapmışsınız. Kurun sürekli oynaması ile bizim araçlarımızın sıfır ve ikinci elde değeri artıyor ancak alım gücümüz azalıyor kimileri için budurum positif gibi dururken bana göre olumsuz bir durum. İnşallah fiyatlar çok artmaz aksi takdirde golfe binmek ilerki zamanlarda hayal olacak.Tabi birde doğuş oto zam yapmak için hiçbir fırsatı kaçırmayacaktır :(  

bu altın meselesine şöyle bir yorum yapayım kendi görüş açımdan, kur hareketlerinden bağımsız olarak %10-12 civarında bir zam görüyor bazı grup araçlar, dolayısıyla enflasyonun üzerinde bir artış yaşanıyor, tabi aldığınız aracınızın model yılı sabit kaldığı için bu eskime payı her yıl için %5-6 civarında negatif yönde etkiliyor, bunu kompanse ettiğinizde bir miktar reel zarar sözkonusu (tahminen %2-3 arası), bu zarara da araç kullanma maliyeti diyebiliriz... golf 2.elde değer verilen bir araç olduğundan araç kullanma maliyetinin en az olduğu araçlardan biri, satışa çıkardığınızda likiditesi de yüksek olduğundan yani çabuk paraya çevrilebildiğinden altın benzetmesini yerinde buluyorum... bu benzetmeyi destekleyen bir önemli hususta, fiyatı ne kadar artarsa artsın, sıfır araç satışında yine de hep tepede olması, yani devam eden ve hep yükselen bir beklenti var...

bu altın meselesine şöyle bir yorum yapayım kendi görüş açımdan, kur hareketlerinden bağımsız olarak %10-12 civarında bir zam görüyor bazı grup araçlar, dolayısıyla enflasyonun üzerinde bir artış yaşanıyor, tabi aldığınız aracınızın model yılı sabit kaldığı için bu eskime payı her yıl için %5-6 civarında negatif yönde etkiliyor, bunu kompanse ettiğinizde bir miktar reel zarar sözkonusu (tahminen %2-3 arası), bu zarara da araç kullanma maliyeti diyebiliriz... golf 2.elde değer verilen bir araç olduğundan araç kullanma maliyetinin en az olduğu araçlardan biri, satışa çıkardığınızda likiditesi de yüksek olduğundan yani çabuk paraya çevrilebildiğinden altın benzetmesini yerinde buluyorum... bu benzetmeyi destekleyen bir önemli hususta, fiyatı ne kadar artarsa artsın, sıfır araç satışında yine de hep tepede olması, yani devam eden ve hep yükselen bir beklenti var...
@magic hocam çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederiz. 

Aslında hocam konu bu verdiğimiz paralara vosvos kalitesinde araba  olmaması ve vosvosun bir üstü mersedes - bmw bunlarda premuim ve fiyatlarıda bayaca kabarık vosvos tan araba almak aslında biraz mantık evliliği gibi bişey bence. Son olarak 80k bandında honda reno vb. araç alıp içim içimi yiyeceğime  golf ya da passat alır huzura ererim. Araçlarımızın için @jajajacihan hocamın tabiriyle kütüphane gibi  :'(

Geri
Üst Alt