Mekatronik değişimi

@Serkanasn ben aracı alrıken 9 bin tl far ödedim ve değdiğini düşünüyorum suan alacak olsam 20 bin tl fark abartılı olabilir..opelin şanzumana fark istememesi normal kullandığı şanzuman kendi kafasına göre takılıyor..

Ben sadece aynı gün hem Peugeot 308 hemde Astra otomatik test ettim manuel golf alıcağım zaman (test araçları mecbur otomatik oluyor)

Pejo 10 numara otomatik şanzıman

Astra ???

Vites geçişleri artçı depremler gibi sarsıntılı . G3 piyade tüfeği bile tetiğe basınca daha az sarsıntılı!! ileri geri tepmiyor Astra gibi

DSG yine iyidir..

@Savatage Opelin otomatik vitesini bilmem hiç kullanmadım hiç merak ta etmedim, daha doğrusu hiçbir arabanın otomatiğini merak etmedim, su gibi aksada arabanın vitrsinin otomatik olması bana çok gereksiz ve hissiz gelmiştir.

Otomatik kullananlarda manuelcileri anlamıyor!! Tabi..

Vw kampanya yapsa !

1-DSG farkını almıyoruz (manuel fiyatına)

2- On Yıl Dsg Bozulmazlık garantisı

3- 20 yıl hadi bozulursa herşey yine bizden garantisi

4- hadi bi iyilik daha yapalım dsg istemeyene  ZF-- 9 ileri şanzıman takıp teslim ediyoruz golfleri deseler (ZF tedarik anlaşması hani olur yaa??)

Bunların hepsini de sunsalar 

Benin lafım aynen yine şu olur

Bayiye girip bana bi manuel comfort ver gerisi senin olsun!!!
Bu devirde manuel araba garip geliyor bana. Bugün işyerine malzeme getiren Mercedes kamyon bile otomatik, hangi devirde yaşıyoruz. 

VW kuru kavramayı bırakacak biliyorsunuz, ama Türkiye de ne zaman bırakacak belli değil. Türkiye'de satılan 1.5 TSI motorlu olanlarda ıslak kavramaya geçilecek mi? Bilgisi olan var mı?

@Mriya Sürüş keyfi veren bütün araçlar manuel vitesli olarak satılır halen çoğu yerde, dünyanın birçok yerinde hala m3 m5 gti r golf opc opel honda rs gibi araçlar manuel satılıyor ve talep görüyor, manuel araç sadece a noktasından b noktasına gitmek ve yürümemek için kullanılabilir bayilerin bazı araçların bmw mercedes gibi manuelini getirmemeleri bu araçların otomatiklerinin uretilmedigi anlamına gelmez görevim gereği yurtdışından gelip giden araçları sürekli görüyorum ülkemizde otomatik olarak satılan ve manueli olmayan araçların neredeyse tamamının manuel versiyonları tüm dünyada satılmakta.

Ne zaman otomatik arabaya binsem çocukluğumda jeton atıp bindiğim çarpışan otolar aklıma gelir😀

Jetonu atınca gaza basınca ileri yönlü otomatik hareket eder hep!!! Ayağını gazdan çekince hooopp direk geri viteste geçer bu çarpışan otolar

Güzel teknik 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mriya Sürüş keyfi veren bütün araçlar manuel vitesli olarak satılır halen çoğu yerde, dünyanın birçok yerinde hala m3 m5 gti r golf opc opel honda rs gibi araçlar manuel satılıyor ve talep görüyor, manuel araç sadece a noktasından b noktasına gitmek ve yürümemek için kullanılabilir bayilerin bazı araçların bmw mercedes gibi manuelini getirmemeleri bu araçların otomatiklerinin uretilmedigi anlamına gelmez görevim gereği yurtdışından gelip giden araçları sürekli görüyorum ülkemizde otomatik olarak satılan ve manueli olmayan araçların neredeyse tamamının manuel versiyonları tüm dünyada satılmakta.
Sürüş keyfi veren araçlar diye kendiniz de diyorsunuz. Saydığınız araçlar da belli. Ben şehiriçinde kullanıyorum aracımı, otomatik vites klimadan daha büyük bir konfor ekipmanı benim için. Haftasonları bindiğim EP3 Type-R'ım da var, o manuel :)  Fakat onun bile dsg gibi hızlı çalışan bir versiyonu olsa almak isterdim. Keyfi ayrı ama elle dsg hızına yetişmek mümkün değil. 

Konuyla alakalı olduğu için yazmadan geçemedim. Daha önce Golf 6 TDI'ım vardı. 5 ileri manuel şanzımanı özellikle oranları itibariyle çok kötü. Rakiplerinin 6 kademeye böldüğü hız oranını 5 kademede tuttuğu için özellikle şehir içinde sürekli vitesle oynamak zorunda kalıyordum. Sık vites değiştirmezseniz de ya bağırıyor ya gitmiyor. Vites yolları da hayli uzun, bu yönünden hiç memnun değildim. Bilmiyorum Golf 7'lerde durum nasıl.

@Mriya Bende zaten a noktasından b noktasına gitmek isteyenler otomatik alır derken bunu kasdetmiştim, yani araç kullanmaktan keyif almak başka rahat araba kullanmak başka mevzu.

@Mriya Bende zaten a noktasından b noktasına gitmek isteyenler otomatik alır derken bunu kasdetmiştim, yani araç kullanmaktan keyif almak başka rahat araba kullanmak başka mevzu.
İstanbul'da yaşıyorum, hafta içi keyif alınarak araba kullanılabilecek bir yer biliyorsanız bana da söyleyin :)

Herkesin keyfi kendine ama sürüş keyfi için araç alınacaksa manueli otomatiği bir yana bence bunun markası VW olmamalı :)  

@Mriya Aslında istanbulda araç kullanmak çok gereksiz olayın vitesle olan bağlantısını es geçerek söylüyorum bunu.

Bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

2013 1.6 tdı hıghline dsg 72... km şanzıman arıza ışıgı yandı söndü bir hafta sonra D konumunda araç yürümedi. Kontak aç kapa sonrası yürüdü. servise gittiğimde mekatronik arızası olduğu söylendi. Değişimi yapıldı. Şu şekilde fatura edildi. 

C6902B58-4654-4CB2-A5D6-DF0E9EC5D7D4.jpeg

Geri
Üst Alt