Golf 7' ye Golf 7.5 Teyp Aldım Çin'den :)

Arkadaşlar bu teypte kayıt ettiğim radyo kanallarının isimleri gözükmüyor. Eski teypte gözüküyordu. Bir sorun mu var? Sizinkide aynı mı?

F4097658-19A6-43CC-AD8A-E9E42CD3FAB7.jpeg

arkadaşlar merhaba ben de teybi aldım sorunlarımı detaylıca anlatacağım yardım edecek insan arıyorum..

1. teybin altındaki çizgi bende sizin gibi kırmızı değil, sarı renkte ve CAR sekmesine gelince teypte passat resmi çıkıyor.

2. arabamın park sensörü olmasına rağmen sonradan kamera taktırdığım ekranda park yardım ekranı gelmiyor sadece önden ve arkadan gelen ''bip bip'' sesleri ile idare ediyorum.

3. kamera motoru açtıktan sonra parazit yapıyor görüntü simsiyah oluyor.

4. bu yukarda saydıklarım dışında başka bir sorunum yok.

arkadaşlar bu sorunları yaşayan varsa veya yardım edebilecek varsa benimle iletişime geçebilir mi?

@yhz 

1) hocam golf yerine passat simgesi çıkması yazılımsaldır, aldmadan önce kontrol edebilirdiniz. Çok da büyük bir sorun değil, kullanıma herhangi bir etkisi yok.  

2-3) Kodlama yaparak bu sorunları aşabilirsiniz. 

@Holigan evet hocam herhangi bir fonksiyon fark etmiyor.. kodlama için nereden yardım alabilirim ?

arkadaşlar merhaba ben de teybi aldım sorunlarımı detaylıca anlatacağım yardım edecek insan arıyorum..

1. teybin altındaki çizgi bende sizin gibi kırmızı değil, sarı renkte ve CAR sekmesine gelince teypte passat resmi çıkıyor.

2. arabamın park sensörü olmasına rağmen sonradan kamera taktırdığım ekranda park yardım ekranı gelmiyor sadece önden ve arkadan gelen ''bip bip'' sesleri ile idare ediyorum.

3. kamera motoru açtıktan sonra parazit yapıyor görüntü simsiyah oluyor.

4. bu yukarda saydıklarım dışında başka bir sorunum yok.

arkadaşlar bu sorunları yaşayan varsa veya yardım edebilecek varsa benimle iletişime geçebilir mi?
hocam CAR sekmesindeki araba sekmesini Vag-Com ile istediğin araca çevirebilirsin. benimki de passat olarak geldi kodlama ile golf yaptık. park ekranı da kodlama ile olur. ekran parazit yapıyorsa kamera bağlantısına 'time relay box' ekletmelisinin. 

@murat28 teşekkür ederim bugün time relay box ekleterek sorunu çözdüm... vag com için yardımcı olabilecek var mı?

@yhz bende hem bu kodlamaları hemde türkçeye çevrilmesi için 200 lira verdim. Şuan hiçbir problem kalmadı. 

Değerli arkadaşlar, eşime aldığımız Polo sebebiyle kısa süre önce foruma üye oldum çünkü Polo araçlar için golftutkusu.com'un yanından dahi geçebilecek bir forum bulamadım. Aracımız Golf değil fakat değerli bilgilerinizden yararlanmak istiyorum bir sakıncası yok ise sizler içinde. 2015 model 1.2 TSI Comfortline donanımlı araç. Araçta (Bluetooth'suz) Composition Colour ünite mevcut ve özellikle bluetooth'suz olması çok canımı sıkıyor. Çin'den getirtilen MİB 6.5 üniteler çok ilgimi çekiyor, hem ekran büyüyor hemde Bluetooth özelliği geliyor. Fakat bu üniteler aracıma uyumlu mudur hiçbir yerde net bilgi bulamadım. Ünitenin Golf araçlar için olduğunu biliyorum fakat görünüm itibariyle uyacak gibi duruyor Polo aracada. Yazılımları uyum sağlar mı bu ünitenin bilgisi olan arkadaşlar var mıdır yardımcı olabilecek? Eğer bizim araca uyar ise forumda satan arkadaşların cihazına da talibim, ayrıca uymaz ise aynı bizim araçtaki ünitenin Bluetooth özelliklileri var, elinde ondan olup satmak isteyen olur ise ona da talibim. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum, aşağıya mevcut ünitenin fotoğrafınını ve almak istediğim üniteyi paylaşıyorum.

Almak İstediğim Ürün  (https://tr.aliexpress.com/item/6-5-MIB-MQB-I-in-Araba-Radyo-5GG-035-280-B-Golf-7-Passat-B8/32838744786.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1cff2e0emhatbZ )

20171126115446_副本-850x850.jpg

Şuan Aracımdaki Ünite

polo_mevcut.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu teypten ben de aldım kodlamalarını yaptım sıkıntısız kullanıyorum ama türkçe değil. türkçeye biz çeviremiyormuyuz

MFA Eekranına müzik bilgisini getirmenin bir yolu yok mu

Ekranda tek bir sıkıntım kaldı. Araba geri vitese ilk taktığında ekranda "geri görüş kamerası" uyarısı çıkıyor, park pilot ekranı açılmıyor.

Ama tekrar 1.vitese takınca park pilot ekranı görünüyor. Yine sonraki geri vitese takışlarda da sorun yok, park pilot görünüyor. Sadece ilk geri vitese taktığımda dediğim gibi oluyor.

Var mıdır acaba bir çözümü?
2 ay geçti sayılır ama şimdi yazma fırsatı oldu. Kodlamayla kamerayı deaktif yaptıktan sonra işe yaramadı sanmıştım. İlk denemelerimde düzelmedi, ekranı da resetledim ama olmadı. Sonrasında birkaç gün sonra düzeldiğini farkettim. Şimdi sorun kalmadı. Geri vitese alınca ilk seferde bile direkt park pilot ekranı geliyor.

Geri
Üst Alt