Güncel Bakım Masrafları

Vosmer'İ hem satış, hem de servis olarak beğenirim. gayet saygılı ve müşteriye hizmet odaklı güler yüzlü.  
üstat vosmerde en son ne zaman servise girdiniz ve hangi marka yağı kullandılar hatırlıyor musunuz?

@thelordof Başka 2 bayiiden de fiyat aldım. Yine aynı fiyat söylendi ne yazık ki.

Yağı kendim getirsem dedim.

O zaman periyodik bakım sayılmaz dendi bana.

Yağ filtre elemanı 53,52

5w30 4.7l yağ Sentetik 208lt Fıçı 582,53

Hava filtre 145,93

Yakıt filtre 225,93

Polen filtre 136,63

Cam suyu 17,75

Tapa 13,59

İşçilik 339,20

Toplam 1,576,16
Yakıt filtresi ve diğerleri için dışarıya göre çok fiyat farkı istiyorlar. Garantisi varsa aracın mecbur yetkili servis mantıklı.

@forzaGilles Hocam bujinin ekonomik olanı nasıl oluyor ?
Valla bilmiyorum., orjinal ama kalitesi biraz düşük üründür işte.,

VW 'nin resmi Almanya sitesinden alıntı, VW Economy serisi yedek parçalar; (Akü, Alternatör, Amortisör, Buji, Egzoz, Fren Balatası, Fren Diski, Polen Filtresi, Silecek) parça gurublarını kapsar., VW Economy serisi yedek parçalar 2 yıl garanti kapsamındadır.,

Yani diyor ki; biz bu parça grublarını hem Orjinal Yedek Parça olarak., hem de "Orjinal Economy Serisi" yedek parça olarakta üretiyoruz., Müşteriye pahalı gelirse eco seri olarak bir seçenek sunalım diye kapitalist sistemin bize getirisi..

Hatırlarsınız iphone önceleri sadece tek model çıkardı., sonra alt tabaka olarak gördükleri insanlara da telefon satıp kârlarını artırmak için özellikleri kırpılmış ucuz iphone çıkardılar., öyle bişey işte.,

Yedek parçanın kodu JZW ile başlıyorsa bilin ki o parça eco serisi dir..

@forzaGilles artık serviste girmeyeceğim zaten uygun fiyat deselerdi belki parcaları servisten alıp dışardı gireceğim 900 tl rakam yapıyor

228 TL full mann filtreler (filtremarketi.com)

225 TL Altun petrol 5 litre motul

40 lira yağ değişimi işçilik bedeli benim ustaya (bu yağ filtre sökme takma işini beceremiyorum halen,)

Hava -polen- yakıt filtresini ben değiştiriyorum zaten

Külfet? 228+225+40

493 TL

Manuel golf alıp bakımları 1/3 üne getireceğim hiç aklıma gelmezdi!

2018 model manuel 1.4 TSI aracıma yaklasık 1 hafta önce 15.000 km bakımını 1.098 liraya yaptırdım.

2018 model 1.4 tsi dsg aracım için bugün servisten fiyat aldım 1098 tl fiyat verdiler . Aracım 3 yaşından küçük olduğu için zubizu indiriminden yararlanamıyormuşum.

vosmer bana şu açıklamayı yaptı neden castrol değil dediğimde; belli bir süreden beri castrol yerine shell in bu yağını kullanıyoruz, ama forumdaki üstatlar da bu konuda tecrübelerini paylaşır umarım
Bazısı Mobil Super 3000 diye bir yağ kullanıyor (ürün tam sentetik bile değil mobilin en ucuz yarı-sentetik bir yağı)., Dikkat ederseniz yağda Mobil 1 yazmıyor., direk mobil

Bazısı da Shell Helix kullanıyor.,

Ama iş paraya gelince Castrol Edge Professional ile aynı rakamı yazıyorsa., hoop dur bakalım demek lazım., Dışardan en uyguna veren marka ile anlaşıp daha fazla kâr etme diyorum ben bunlara.,

Castrol Edge Professional LongLife III için konuşursak; Evet Castrol Edge Profesional dışarda perakende olarak satılan "standart" Castrol Edge yağlardan daha kaliteli bir yağdır., fakat yine de Litresi 110 lira faturaya yazılacak kadar kaliteli midir..? diyee sorarsanız bence etmez., Liqui Moly ve Motul çok daha iyi yağlar., Motul 'ün sıkıntısı çok fazla sahtesi var., bu sebebten forumda Liqui Moly daha fazla ön plana çıkıyor..

Bir de Fransız malı bana pek hitap etmiyor., 100 yıldır araba yaparlar ama daha düzgün herşeyi yerli yerinde, işçilik kalitesi iyi, referans gösterebilecek bir araba yaptıklarına şahit olmadım..

Otokur hangi yağı kullanıyor diye sormadım fakat büyük ihtimalle castrol kullanıyorlardır . Eğer kocaeli bayisi shell koyuyorsa kocaelinde bakım yaptırabilirim . 

Biraz konu dışı ama 2016 model 1.6 tdi 90hp golfe sahibiz. 54 binde bakıma girecek. Şanzıman yağı değişime gerek var mı ? Ve değiştirmemiz gerekiyorsa hangi şanzıman yağını kullanmalıyız?

Biraz konu dışı ama 2016 model 1.6 tdi 90hp golfe sahibiz. 54 binde bakıma girecek. Şanzıman yağı değişime gerek var mı ? Ve değiştirmemiz gerekiyorsa hangi şanzıman yağını kullanmalıyız?
Araba dsg mi?

Geri
Üst Alt