Güncel Bakım Masrafları

Hayır aynı., aracın yaşına göre %15 ile %30 arası yedek parça ve işçilikte indirim yapıyorlar., sadece bakım da değil., serviste yaptırdığınız herşey bu kampanyaya dahil ediliyor; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Fren hidroliğini de değiştirseniz., veya trigeri setini de değiştirseniz hepsi bu kampanya ya dahil..
Hocam benim araçta led stop var bozuldu veya kırıldı servise gitsem%25 parça indirimi yapacaklar mı??

@forzaGilles 1 litre mi alıyordu vag grubu? Bir  de dot 5.1 var ? Onların dot4 ile farkı nedir? İyi fiyata yaptırmışsınız yetkili serviste. Balata değişimlerinde de gerekli oluyor mu hidrolik değişimi? Balata değişiminden önce yakın zamanda hidrolik değiştiyse gerek olmaz sanırım di mi?
Her balata değişiminde değişmesine gerek yok., 2 senede bir değiştirin yeter., Bizim araçlara için kullanıcak ürünün VW501.14 onaylı olması gerekiyor., daha önce de açıklamıştım dışarda bulmanız imkansıza yakın., 

Dot5.1 farklı., fren hidroliği belki de dünyadaki en illet sıvıdır., Çok karasız bir yapısı vardır.,

Siz ne kadar vakum ile çekselerde sistemin içinde bir miktar kalacaktır ve yapı olarak aynı markanın 2 farklı tipte olanı bile birbirini hiç sevmezler., veya 2 farklı marka ama tamamen aynı özellikte olanı olsun düzensiz tepkiler verdiği oluyor., dediğim gibi çok illet bir sıvıdır, kaportaya sıçrasa boyanın içine eder, motor aksamında hortum gibi hassas malzemelere sıçrasa uzun dönemde malzemeye zarar verir.,

Elinizde orjinal bidonunda 10 litre f.hidroliği olsun., dostunuza lazım olduğunda bir kapta bir miktar verin., 2 gün sonra o hidrolik çöp olur.. O sebebten aracın markası ne olursa olsun üretici ne koyduysa aynısını kullanın..

Hocam benim araçta led stop var bozuldu veya kırıldı servise gitsem%25 parça indirimi yapacaklar mı??
Araç trafiğe çıkış tarihi itibariyle 4 yaşını doldurduysa ve montajı orada yaptırırsanız yaparlar ama sadece parça alıcam derseniz olmuyor..

Arkadaşlar bugun VW bayiisinden arandım. Aracımın garanti süresinin bugun bittiğini müsaitsem gelip bakmaları gerektiğini varsa bir problem,garantiden yapılacağını söylendi. Ben de 2 gün sonraya yıllık bakım için randevu aldıgımı söyledim. Neyse gittim servise periyodik bakım fiyatı aldım.

1.576.16 TL. Bu rakam uygun mudur?

Daha sonra başka bir bayiiyi aradım ve aracımın garanti bitiş süresini ısrarla 17.01.2020 olduğu söylendi. Servisten çıktıktan sonra  ''Lütfen anahtar pilini değiştirin' uyarısı aldım.

Araç Golf Highline 1.6Tdi  Dsg.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Makine ile değiştiğinden mi 1 litreyi geçiyor acaba? Değiştikten sonra Fren pedal seviyesi değişti mi ?
Benim burada paylaşılan faturalarda gördüklerim genelde 1,2 veya 1,5 gördüm hep.,

balata aşınma durumuna göre piston balatayı içeri ittiğinden dolayı hidrolik bidonundaki seviye düşer., eski balatada piston balatayı iyice ittiğinden makine değişim esnasında dolum miktar farklılıkları bundan dolayı oluyor sanırım..

@forzaGilles Servis dışında fren hidroliği yapılacaksa Liqui moly veya motul'unkini de tavsiye ediyorlar. 

Arkadaşlar bugun VW bayiisinden arandım. Aracımın garanti süresinin bugun bittiğini müsaitsem gelip bakmaları gerektiğini varsa bir problem,garantiden yapılacağını söylendi. Ben de 2 gün sonraya yıllık bakım için randevu aldıgımı söyledim. Neyse gittim servise. Ben normalde garanti bitiş tarihini 17.01.2020 olarak biliyordum fakat ısrarla 15i söylendi. Neyse periyodik bakım fiyatı aldım.

1.576.16 TL. Bu rakam uygun mudur?

Daha sonra başka bir bayiiyi aradım ve aracımın garanti bitiş süresini ısrarla 17.01.2020 olduğu söylendi. Servisten çıktıktan sonra ara ''Lütfen anahtar pilini değiştirin' uyarısı aldım.

Araç Golf Highline 1.6Tdi  Dsg.
Muhtemelen 4 filtre , yağ ve işçilik ücretidir o. Başka bayi varsa ordan da fiyat alın hocam.

@forzaGilles Servis dışında fren hidroliği yapılacaksa Liqui moly veya motul'unkini de tavsiye ediyorlar. 
 bakımlar olsun, tamir olsun kişi tercihine göre istediği yerde yaptırır., hidrolik için durum çok farklı benim TATA aracım olsun yine de üretici ne koyduysa onu koyarım.,

Siz ne yaparsanız yapın makine ile saatlerce vakum ile çekseler bilee sistemde halaa bir miktar eski sıvı kalacaktır, fren hidroliğinde farklı markaların sıvılarının birbiriyle karışması pek iyi sonuçlar doğurmaz., 

Ne kadar iyi olurlarsa olsun Motul veya Liqui Moly üreticinin belirlediği standartların hiç birini karşılamıyor.!

Motor yağı gibi düşünmeyin olayı.. 

@thelordof Sorduğunuz soruyu gözden kaçırmışım., 3. yılın sonunda yaptırdım değişimi., değişim sonrası 15-20 gündür gözlemlediğim fren pedalı seviyesi daha derin oldu., pedala bastıkça kararlılık artar hale geldi., Eskiden sert frenleme hiç gerek yokken abs hemen müdahale ederdi., şimdi frenler doberman gibi diski ısırıyor., araç daha kararlı şekilde fren yapmaya başladı.. bu kadar fark edeceğini zannetmezdim..

bakımlar olsun, tamir olsun kişi tercihine göre istediği yerde yaptırır., hidrolik için durum çok farklı benim TATA aracım olsun yine de üretici ne koyduysa onu koyarım.,

Siz ne yaparsanız yapın makine ile saatlerce vakum ile çekseler bilee sistemde halaa bir miktar eski sıvı kalacaktır, fren hidroliğinde farklı markaların sıvılarının birbiriyle karışması pek iyi sonuçlar doğurmaz., 

Ne kadar iyi olurlarsa olsun Motul veya Liqui Moly üreticinin belirlediği standartların hiç birini karşılamıyor.!

Motor yağı gibi düşünmeyin olayı.. 
Tamam hocam sağolun.

@thelordof Başka 2 bayiiden de fiyat aldım. Yine aynı fiyat söylendi ne yazık ki.

Yağı kendim getirsem dedim.

O zaman periyodik bakım sayılmaz dendi bana.

Yağ filtre elemanı 53,52

5w30 4.7l yağ Sentetik 208lt Fıçı 582,53

Hava filtre 145,93

Yakıt filtre 225,93

Polen filtre 136,63

Cam suyu 17,75

Tapa 13,59

İşçilik 339,20

Toplam 1,576,16

2016 1.4 tsi 60 bin bakımı filtreler+yağ+buji+işçilik zubizu indirmiyle 1400 tl dediler

2016 1.4 tsi 60 bin bakımı filtreler+yağ+buji+işçilik zubizu indirmiyle 1400 tl dediler
Araç 4 yaşını doldurmadıysa zubizu %15 yapılıyor., o sebebten biraz yüksek çıkmış sanırım.. buji ve polen filtresinin JZW parça kodu ile başlayan "economy serisi" olmasın dikkat edin..!!

Servisler sadece servislerde kullanılmak üzere geliştirilen castrol 5/30 yağ kullanırken, sizin servis 0/30 yağ kullanmış. bunun olumsuz bir etkisi olmaz mı?

(castrol edge professional longlife  5w-30 LLL)
vosmer bana şu açıklamayı yaptı neden castrol değil dediğimde; belli bir süreden beri castrol yerine shell in bu yağını kullanıyoruz, ama forumdaki üstatlar da bu konuda tecrübelerini paylaşır umarım

Geri
Üst Alt