LED Stop Lambaları ve LED arka plaka aydınlatması

Mesela Gtı tampon gibimi :)   bende bu stoplara alışamadım gitti araba boş gibi duruyor ledler ayrı bi havası var :)

Mesela Gtı tampon gibimi :)   bende bu stoplara alışamadım gitti araba boş gibi duruyor ledler ayrı bi havası var :)
Hocam ozaman yapacak birşey yok ;)

Siz taktırın ve içiniz rahatlasın... O ledleri görünce alacağınız mutluluğu başka birşey vermez.

Merhaba

Led stop'a geçiş yapıcam yakın zamanda fakat montajda bagajdan paralel kablo çekiceklermiş bu bir sıkıntı yaratırmı @MSE bu konuda bilgi sahibisindir senden öyle yaptırmıstın heralde,ender elektronik sitesine baktıgımda beyinden bağlantı yaptıklarıda göstermekte orda yaptırmama imkan yok istanbulda değilim ne farkı var böyle yada diğer türlü olmasın?Teşekkürler.

Merhaba

Led stop'a geçiş yapıcam yakın zamanda fakat montajda bagajdan paralel kablo çekiceklermiş bu bir sıkıntı yaratırmı @MSE bu konuda bilgi sahibisindir senden öyle yaptırmıstın heralde,ender elektronik sitesine baktıgımda beyinden bağlantı yaptıklarıda göstermekte orda yaptırmama imkan yok istanbulda değilim ne farkı var böyle yada diğer türlü olmasın?Teşekkürler.
Değerli Hocam, Muhammed Abi kızmaz umarım. :)

Fabrika çıkışı veya sonradan orjinal şemayla montajı yapılmış stoplarda her iki tarafta bulunan iç tarafta ki stoplar(bagaj kısmındakiler) birbirine bağlıdır. Yani örnek vermek gerekirse birine yaptığınız kodlama otomatik olarak diğerine de yapılmış olur.

Orjinal şema değilde her ikisine de ayrı ayrı kablo çekilerek yapılan montajda ise ikisi birbirinden bağımsızdır. Yine örnek vermek gerekirse sağ iç stoba yaptığınız bir kodlama otomatik olarak sol iç stoba yapılmış olmaz. İkisini ayrı ayrı kodlamanız gerekir. 

Hangisi iyi diye sorarsanız, şahsi fikrim orjinalden şaşmamak. Diğer türlü daha değişik kodlamalara müsade edebilir belki ama orjinal iyidir. :)

Tam detaylı bilgiyi değerli Muhammed Abim verecektir. :)

@fcsrn fark sadece kodlama ise çok problem yaratmaz benim açımdan..bagaj iç stop ta kodlanıyor diye biliyorum fren yaptıgında yanması için.beyine kablo çekimi vs heralde daha maliyetli olucaktır

Eskiden sonradan takılan led stoplarda; en köşedeki sinyaller ve sinyal hizasındaki kırmızı ledleri yakamıyorlardı.Sonra kablolama ile çözdüler bu sorunu.Ama benim aracımda parklar kapalıyken sinyal hizasındaki fren ledi halen yanmıyor.Arabayı bana teslim ederken parklar açık olduğu için fark edemedim.Anca yeni fark ettim.Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar led stop geçiş yapmayı düşünüyorum bugün izmir vosmer ile görüştüm 1500 tl fiyat verdiler nasıl sizce ?
Bedava olsa belki düşünülebilir. Çizgi şeklinde olanı çıksa direkt alıp yaptırılabilir ama pavyon tipi dediğimiz şahinlerle ülkemize giriş yapan far grubuna benziyor. 

Şaka bir yana pahalı. Onun yerine 2 bin tl daha verip araç değiştirilebilir. 

@pegasus@fcsrn

Eren çok güzel özetlemişsin elin sağlık.

Çalışma yönünden hiçbir sıkıntı olmaz hocam. Kodlama olarak eğer fabrikasyon yapılırsa videoda sağdaki araç gibi kodlama yapılabilir ayrıca soldaki de yapılabilir. Ama paralel çekilirse sadece soldaki gibi olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@MSE Videoyu görünce geçmişi andım kanki :) ne güzeldi o gün :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

@yusuf

Hocam yetkili serviste taktırdım.Dediğim gibi yanmayan çoğu yeri yaktılar.Ama parklar kapalıyken bu şekilde oluyor.Servisin kodlama yaptığını düşünüyorum.Yoksa arıza lambasıda yakardı heralde.

IMG_6719.JPGEkli dosyayı görüntüle 4157

@dgn hocam o lambaların soketine kablo bağlamıyorlar.

Fabrikasyon gelen Led stopta o kısımlara bcmden ayrı hat geliyor. Kodlaması da farklı. Mesela sinyal verince o iki kırmızı Led sönüyor. Sinyal bitince tekrar yanıyor.

Siz o iki kırmızıyı soketine kırmızı büyük stoptun paralel çekerek yanmasını sağlarsınız. Belki sarı yanıp sönerken kırmızı sabit kalırsa renk turuncuya kaçabilir :) Ben bayadır o kabloyu takayım diyorum da bir türlü fırsat olmadı.

@dgn hocam o lambaların soketine kablo bağlamıyorlar.

Fabrikasyon gelen Led stopta o kısımlara bcmden ayrı hat geliyor. Kodlaması da farklı. Mesela sinyal verince o iki kırmızı Led sönüyor. Sinyal bitince tekrar yanıyor.

Siz o iki kırmızıyı soketine kırmızı büyük stoptun paralel çekerek yanmasını sağlarsınız. Belki sarı yanıp sönerken kırmızı sabit kalırsa renk turuncuya kaçabilir :) Ben bayadır o kabloyu takayım diyorum da bir türlü fırsat olmadı.

Hocam parklar yanarken sinyalle çakışmıyor biri yanarken diğeri sönüyor.Ama parklar kapalıyken hiç yanmıyor.Bugün servise gittim, takan ustayla konuştum.O kısım için kendilerine bir şema gelmediğini belirtti.Ama numaramı aldı tekrar araştırıp geri dönüş yapacak.Ayrıca sanırım diğer yerler için bmc'den ayrı hat çektiler.Çünkü döşemeler falan söküldü hep.

Geri
Üst Alt