LED Stop Lambaları ve LED arka plaka aydınlatması

Hocam parklar yanarken sinyalle çakışmıyor biri yanarken diğeri sönüyor.Ama parklar kapalıyken hiç yanmıyor.Bugün servise gittim, takan ustayla konuştum.O kısım için kendilerine bir şema gelmediğini belirtti.Ama numaramı aldı tekrar araştırıp geri dönüş yapacak.Ayrıca sanırım diğer yerler için bmc'den ayrı hat çektiler.Çünkü döşemeler falan söküldü hep.
Sürücü tarafı zeminden sökmeye başlayıp ordan kablo çekip arkaya kadar getirdiler mi hocam ?

Sürücü tarafı zeminden sökmeye başlayıp ordan kablo çekip arkaya kadar getirdiler mi hocam ?
Arabanın başında 4-5 usta aynı anda çalışıyordu. O yüzden tam göremedim ama ön sol kapıdan bir seyler yaptilar en son bagajdaki sinyaller yanmayinca. Tam emin olamadim. Tekrar gittimde sorayim. 

Arabanın başında 4-5 usta aynı anda çalışıyordu. O yüzden tam göremedim ama ön sol kapıdan bir seyler yaptilar en son bagajdaki sinyaller yanmayinca. Tam emin olamadim. Tekrar gittimde sorayim. 
Hocam fabrikasyon Led stoplu araçlarda bcm'den gelen iki tane kabloyu sağ ve soldaki 2 küçük Led için kullanıyorlar. Leuchte 23 ve 24 nolu kanallar bunlar.

Halojen stoplu araçlarda ise bu kanallar sağ iç ve sol iç fren lambasında kullanılıyor.

Leuchte 16 ve 17 fabrikasyon Ledde iç sinyallerdir. Halojen stoplu araçlarda o kanalların kablosu çekilmeden gönderilir fabrikadan. Sonradan Led stop takılırken basit yöntem olan dış sinyalden içe paralel çekmeyi tercih ediyor servisler. Eğer sizin araca bcm'den yeni hat çektilerse bravo doğrusu. Ayrıca kodlamasının da yapılması lazım yoksa çalışmaz.

Dış sinyaller tak çalıştır şeklindedir hiçbir işleme gerek yoktur.

Gelelim asıl mevzuya. Dıştaki 2 küçük ledin orijinal kanalı kullanımda olduğundan ya kendileri boş bir kanal bulup 2 tane daha hat çekecekler ya da dıştaki fren lambasından o 2 Led bulunan yere kablo çekecekler.

Ben uygun bir Zaman'da daha basit olan ikinci yöntemi uygulayacağım. zaten sinyallerim biraz farklı olduğundan kırmızı ile sarının aynı anda yanması söz konusu olmayacaktır.

Dun@Burak_ hocaminda uygulamasını gördük gayet güzel.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt