Araç İçi Kamera

@yusuf Anladım paspasın altından gitmekten daha iyi.ben dikiz aynası arkasına takmayı tercih ederim hocam bakalım kablo yetcekmi?

ultraghost dedi:
@yusuf Anladım paspasın altından gitmekten daha iyi.ben dikiz aynası arkasına takmayı tercih ederim hocam bakalım kablo yetcekmi?
Kablo yeter hocam. Bende boşta bayağı var. Ben de paspas altına veriyordum sonra burayı farkettim öyle yol buldum :)

@newspeed

Değerli Hocam;

Çok profesyonelce bir kablolama ve kablolama şeması olmuş.

Oradan buradan fışkıran kablolardan haz  etmeyenler için güzel bir yol gösterme.

Teşekkür ederim değerli hocam.

@silvershadow

Hocam bu sözleri  sizden duymak çok güzel. Bir nebze yardımcı olabildiysem birilerine ne mutlu.  :( '

yusuf dedi:
@newspeed

Hocam ben sizden farklı olarak torpido arkasındaki kaplamanın içinden geçirdim.
Mantıklı aslındaü ben de deneyebilirim. Bir ilave daha kabloları derli toplu tutması için şu üründen aldım Aliexpress'ten yapıştırıcısı dandik ama plastik kısmı işe yarıyor yapıştırıcıyı değiştirince

20PCS-Set-font-b-3M-b-font-Car-Wire-font-b-Cable-b-font-font-b.jpg

http://www.aliexpress.com/item/3M-Car-Cable-Clips-Wire-Holder-to-fix-Charger-Desktop-computers-clips/32253737726.html

Bende araç içi kamera almayı düşünüyorum artık ama bu konuya oldukça yabancıyım.

Araç içi kamera seçiminde nelere dikkat etmemiz gerekiyor ? GPS özelliği olan modellerin ne avantajı var ? Yüksek fiyata sahip hareket sensörlü modellere yönelmeli miyiz ?

Konu hakkındaki son güncellemeleri almak isterim.

Forumdaki golf severlerimizin sahip oldukları ürünler:

1- @philadelphos , Gearbest.com - G1W - (40$)

2- @snoppy , Gearbest.com - Dome GS90C - (66$)

3- @newspeed , Gearbest.com - Dome GS98C (92$)

3- @erkanz , ebay.com - Shadow GT680W - (100$)

Teknolojik ürünlerde görsellik çok dikkatimi çeker. Bu ürün de görüntü olarak dikkatimi çekti.

- Gearbest.com'dan Dome D201 GPS li modeli (139$)  hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim ?

Diğer husus, hareket sensörlü araç içi kameralara bir örnek

Hepsiburada da hareket sensörüne sahip BlackSys CL-100B 2CH modeline 860TL vermeye değer mi ?

yusuf dedi:
@major24

Kesinlikle yurt ici cihaz almayın. Gps de çok gerekli değil ;)
DH 'dan bir kullanıcı Dome D201 modelini sipariş vermiş , mesaj attım, geri dönüş bekliyorum

Ayrıca indirim kodu : D201  ile 105.99 $ ' a düştüğünü söylemiş. (Denedim, kod aktif)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bende şu an GS90C ve GS98C var. İkisi arasında uçurum yok, zaten aynı işlemciyi (Ambarella A7LA70) kullanıyorlar. Aynı anda iki kamerayla aldığım kayıt örnekleri var, alttaki linkten indirip karşılaştırabilirsiniz:

https://mega.nz/#F!I5ZlUa7S!kTZwvWmu5nqkUfhnN1YvcA

1) Dome D201 kamearası yeni çıktı, henüz hakkında fazla birşey bilmiyoruz. Daha uygun fiyatlı olan "mini 0806" bu kameraya güzel bir alternatiftir, onu da inceleyin.

2) Maalesef "görüntü olarak dikkat çeksin" düşüncesini araç kameraları için doğru bulmuyorum. Kameranız dışarıdan ne kadar "az" dikkat çekerse o kadar iyidir. Mazallah o kamera için öncamı kırıp hırsızlık yapanlar olabilir.

3) GPS şu açıdan önemli olabilir. Olur da "hızlı gitmediğinize dair" kanıt göstermenizi gerektirecek bi olay gelirse başınıza GPS'li bir model almadığınıza pişman olabilirsiniz. GPS'li kameralarda aracın gerçek hızı (kadrandaki hız değil) video üzerine işlenir.

4) Alacağınız kamerada "Motion Detection" özelliği varsa görüntüde bir hareket algılandığı anda kayıt altına almaya başlar. Bu özellik disk alanından ciddi tasarruf sağlar, fakat kamerayı sürekli olarak elektrikle beslemek gerektirir. Tam bilgim yok maalesef.

@snoppy , facebook gearbest Türkiye den aldığım bilgiye göre,

GS98C modeli ile d201 in görüntü kalitesi ayniymis ama d201 in gece cekimleri nin daha üstün oldugunu söylediler. D201 İndirim kodu ile neredeyse gs98c ile aynı fiyata geliyor.

Şimdilik d201 e sıcak bakıyorum  biraz daha arastiracagim.

@major24

D201  benim de radarımda. Fakat özelliklerine kıyasla pahalıymış gibi geliyor bana...

Bu arada GS98C indirim kuponuyla birlikte 73$'a alınabiliyor ki bu kamera için çok iyi bir fiyat  :( '

jjQJEm.png

kameraları sürekli takılı halde mi tutuyorsunuz ? camları indirmezler mi bunlar için . almıyorsam bu nedenden almıyorum açıkçası.

@Rust

Hocam sokak arasında 100 liralık şey için cam indirmezler herhalde. Anca metal kapakları çalıyorlar :D

Geri
Üst Alt