Araç İçi Kamera

Merhaba,
Mini 0801s yada 0805p almayı planlıyorum , orta konsol veya bagajda ki cakmakliklarda start-stop devreye girince yani arac stop edince akım kesiliyor mu?
Kamera çalışmaya devam eder mi?
Aracınız Golf 7 ise kesilmiyor.

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar, kazasız günler dilerim. Kazasız günler ama bugün ufak bir kaza geçirdim :(  Araç içi kamera almaya çıkmıştım. Kendi şeridimde yoğun trafikte 50 km hız ile ilerlerken kamyon birden önüme kırdı ve sol ön kapıyı baya bir içeri göçertti. Neyse ki mala geldi ama kamyon ve dolmuşlar tam bir canavar. Size tavsiyem uzak durun. Asıl konuya gelecek olursak bir süredir kamera sistemleri ile ilgili araştırma yapıyordum. CAMMSYS BlackSys CF100 Eagle 2 Kameralı Araç Kamerasın da karar verdim ve hem kendi 2014 model golf 7 confortline aracıma hemde babamdaki i30 a aldım. Sorum şu ki bunun montajını ankara da sağlam ve temiz bir şekilde yaptıra bileceğim bir yer biliyormusunuz. Şimdi bir çok elektrik var hepsi yapar diyeceksiniz ama köstebek yuvası gibi de her yerini deldirmek istemiyorum. Sadece güvenilir temiz iş yapan var bir yer ise paylaşırsanız mutlu olurum. Tekrardan herkese kazasız günler dilerim.

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar, kazasız günler dilerim. Kazasız günler ama bugün ufak bir kaza geçirdim :(  Araç içi kamera almaya çıkmıştım. Kendi şeridimde yoğun trafikte 50 km hız ile ilerlerken kamyon birden önüme kırdı ve sol ön kapıyı baya bir içeri göçertti. Neyse ki mala geldi ama kamyon ve dolmuşlar tam bir canavar. Size tavsiyem uzak durun. Asıl konuya gelecek olursak bir süredir kamera sistemleri ile ilgili araştırma yapıyordum. CAMMSYS BlackSys CF100 Eagle 2 Kameralı Araç Kamerasın da karar verdim ve hem kendi 2014 model golf 7 confortline aracıma hemde babamdaki i30 a aldım. Sorum şu ki bunun montajını ankara da sağlam ve temiz bir şekilde yaptıra bileceğim bir yer biliyormusunuz. Şimdi bir çok elektrik var hepsi yapar diyeceksiniz ama köstebek yuvası gibi de her yerini deldirmek istemiyorum. Sadece güvenilir temiz iş yapan var bir yer ise paylaşırsanız mutlu olurum. Tekrardan herkese kazasız günler dilerim.
Kesme biçme delme vs.. yapılacak bir işlem yok hocam kamera montajında. Kendiniz çok rahat yapabilirsiniz. Kald ki siz "ben çakmaklık yerine sigorta kutusundan elektrik sağlamak istiyorum kameraya" diyorsanız bile yine herhangi bi yede kesme/biçme yapılmasına gerek yok -> https://www.youtube.com/watch?v=WHT7qv9IAkQ 

Arkadaşlar merhaba, kamerayı aldım ve montajını kendim yaptım.

Mini 0805p ve arka kamerası, 2K çözünürlükte çekim yapabiliyor.Bagaj çakmaklığına bağladım ancak istenirse hardwire kiti ile park moduda kullanılabiliyor.

Gearbest linki vardı ama erişim engellenmiş siteye.

Bu forumda detaylı incelemeleri ve videoları mevcut.

https://forum.donanimhaber.com/mini-0805p-arac-kamerasi-7-24-park-modu-kapasitor-sicaklik-koruma--123356296#123356296

Ekli dosyayı görüntüle 11601

Ekli dosyayı görüntüle 11602

Ekli dosyayı görüntüle 11603

Ekli dosyayı görüntüle 11604
Değerli hocam,

Ön kameranın kablosunu, bagaj çakmaklığına nasıl bir yol izleyerek geçirdiniz. Bende de bir çok dostumuzda olduğu gibi kablo alerjisi var da :D

Değerli hocam,

Ön kameranın kablosunu, bagaj çakmaklığına nasıl bir yol izleyerek geçirdiniz. Bende de bir çok dostumuzda olduğu gibi kablo alerjisi var da :D
Merhaba,

Kasa üzerindeki kapı fitillerinin içinden geçirdim iki kapı arasındaki direkten ve ön kapınin önündeki sütunun içinden geçirerek ulaştım, ama bir süre sonra çakmakliktan kullanmayi bıraktım , şu anda cihazla gelen hardwire kitı direksiyonun sol alttaki sigorta kutusuna bağlantım elektrikciye, şimdi park modunu da kullanıyorum. 

Merhaba,

Kasa üzerindeki kapı fitillerinin içinden geçirdim iki kapı arasındaki direkten ve ön kapınin önündeki sütunun içinden geçirerek ulaştım, ama bir süre sonra çakmakliktan kullanmayi bıraktım , şu anda cihazla gelen hardwire kitı direksiyonun sol alttaki sigorta kutusuna bağlantım elektrikciye, şimdi park modunu da kullanıyorum. 
Hocam açıklamanız için teşekkürler. Sigorta kutusunu elletmek istemiyorum. Garanti şartları nedenli.. Sıkıntı olur mu bilmiyorum ama ne olur ne olmaz diye. Size bir soru daha sorsam; tarif ettiğiniz metod ile bagaj çakmaklığına kadar kaç m kablo kullanmıştınız, tahminimce kameraların orj kablosu yeterli gelmez. 

Hocam açıklamanız için teşekkürler. Sigorta kutusunu elletmek istemiyorum. Garanti şartları nedenli.. Sıkıntı olur mu bilmiyorum ama ne olur ne olmaz diye. Size bir soru daha sorsam; tarif ettiğiniz metod ile bagaj çakmaklığına kadar kaç m kablo kullanmıştınız, tahminimce kameraların orj kablosu yeterli gelmez. 
Merhaba , 

Bende garanti şartları  düşünerek ilk başta sigorta kutusunu elleme istememiştim, o nedenle cakmakligi kullanmıştım ama sigorta kutusunda sigortanın ayaklarınin birine teli sararak güç aldı elektrikçi , servise giderken bu telleri söküp cakmakliga bağlayıp gitmekde bir yol olabilir. Çakmak adaptorunün kendi orj kablosu yetti hatta arttı bile, ucunda Micro USB uç var. 

20170607_165618.jpg

artık araba firmaları opsiyonlu olarak veya standart donanım olarak , araç kamerasını dikiz aynası vs içine gizleyerek bizi bu zahmetten kurtarmalı,adamlar zihin gücüyle çalışan araba yapacaklar neredeyse şu kameralar kablolar çakmak adaptörü falan ,,,,,yakışmıyor 

Merhaba arkadaşlar, 

Konu eski fakat güncel de yeni araç içi kamera kullanan var mı? 70mai pro isimli bir araç içi kamerası aldım. Kabloyu bagaj cakmakligina nasıl götürürüm ya da ön cakmaklikta mi kullanmalıyım? Veya torpido içinden sigortaya mi bağlanmalı? 

Geri
Üst Alt