Araç İçi Kamera

Hocam mümkünse monteli olduğu yeride çekermisiniz? Ön camda nasıl duruyor merak ediyorum

Aslında tavan ön aydınlatmadan hat çekilebilse mükemmel olurdu

Hocam mümkünse monteli olduğu yeride çekermisiniz? Ön camda nasıl duruyor merak ediyorum
Golf 7 de araç kamerasının duruşu resimlerdeki gibi:)

Kırmızı ile işaretlediğim yerden kabloyu gizleyerek çakmaklık girişine getirdim.Daha iyisi olabilir ama aceleyle bu kadar.

IMG_1757.JPG

IMG_1758.JPG

IMG_1760.JPG

Teşekkürler hocam benim için açıklayıcı bir bilgi [emoji736] oldu

Ben on cam A119 - Arka kamerada ise mini 0903 nano q kullaniyorum tavsiye ederim.

Ayrica ben direklerden,bagajdaki 12v soketine kadar goturdum kablolar.Orta konsoldan telefonumu falan sarj ediyorum onlar bagajda takilsinlar :)  2side ordaki 12vye bagli.Yukaridaki A sutunundaki kabloyu biraz daha ittirirseniz iceri sorunsuzca sokabilirsiniz.Ben dumduz devam edip Bagaja kadar gittim 5 dkmi almadi gitmek zaten oraya takilabilir.Ortada sifir kablo var :)  

Elimde goruntu kalitesi testi olarak simdilik sadece sunlar var :)  Kalitesini anlamaniz adina koyuyorum.

on kamera

Bmw olsun istiyorum arkadaş ya

yav kamera işi güzelde ben kablo olayına hasta oluyorum go pro ile çekimlere devam :)

Ben kamerayı direk sigorta kutusuna bağladım. Ön camın arkasında görünen 4-5 cm'lik kablonun dışında görünen hiçbir kablo yok. Oda sağ yandan bakarsanız görünüyor, içten ve dıştan bakıldığında kesinlikle görünmüyor.
681894e5a66f44d1df718de5f37b4f80.jpg
771f8524cafa8fdeda68a22fa6717121.jpg

62f3ff07296de61e1351ccc7f3a78fb0.jpg

Ben kamerayı direk sigorta kutusuna bağladım. Ön camın arkasında görünen 4-5 cm'lik kablonun dışında görünen hiçbir kablo yok. Oda sağ yandan bakarsanız görünüyor, içten ve dıştan bakıldığında kesinlikle görünmüyor.
Hocam bağlantıları kendiniz mi yaptınız? Biraz detaylı anlatırsanız seviniriz.

@Emergency Evet hocam bağlantıları kendim yaptım. Diğer aracımda çakmaklıkta akım koruması olduğundan marşa basınca kamera kapandığından mecburen kamerayı sigorta kutusuna bağlamıştım. O bağlantıyı aynen Golfe aktardım. Bunun için aşağıda linkini verdiğim bir tane dişi çakmaklık yuvası bir de fuse tab diye bi aparat satın aldım AliExpress'ten. Kameradan çıkan kabloyu tavan döşemesinin altından sol ön direğe yürüttüm. Sol ön direkten aşağı torpidonun sol yanındaki kapağı çıkarıp ordan içeriye sigorta kutusuna ulaştım. Dişi çakmaklığın kırmızı kablosunu fuse tab ile birleştirip sigorta kutusunda boşta olan f35 nolu sokete bağladım. Dişi çakmaklığın siyah kablosunu ise sigorta kutusunun sol alt tarafındaki şaseye bağlantılı vidaya bağladım. Dişi çakmaklıkla araç kamerasının kablosunu birbirine takıp bez bantla bantladım. İşlemin hepsi bu kadar.
Araç Çakmak Şarj kablosu Kadın Soket Fiş Konnektör Adaptörü sıcak satış
http://s.aliexpress.com/EVn6JfQr
(from AliExpress Android)

5 adet/grup 15A Devre Orta Blade Sigorta Kutusu Tutucu ACS ATO ATC Ekle Piggy Back Standart Blade Sigorta Kutusu Tutucu DIY
http://s.aliexpress.com/uAb2mIFJ

@Emergency Evet hocam bağlantıları kendim yaptım. Diğer aracımda çakmaklıkta akım koruması olduğundan marşa basınca kamera kapandığından mecburen kamerayı sigorta kutusuna bağlamıştım. O bağlantıyı aynen Golfe aktardım. Bunun için aşağıda linkini verdiğim bir tane dişi çakmaklık yuvası bir de fuse tab diye bi aparat satın aldım AliExpress'ten. Kameradan çıkan kabloyu tavan döşemesinin altından sol ön direğe yürüttüm. Sol ön direkten aşağı torpidonun sol yanındaki kapağı çıkarıp ordan içeriye sigorta kutusuna ulaştım. Dişi çakmaklığın kırmızı kablosunu fuse tab ile birleştirip sigorta kutusunda boşta olan f35 nolu sokete bağladım. Dişi çakmaklığın siyah kablosunu ise sigorta kutusunun sol alt tarafındaki şaseye bağlantılı vidaya bağladım. Dişi çakmaklıkla araç kamerasının kablosunu birbirine takıp bez bantla bantladım. İşlemin hepsi bu kadar.
Araç Çakmak Şarj kablosu Kadın Soket Fiş Konnektör Adaptörü sıcak satış
http://s.aliexpress.com/EVn6JfQr

5 adet/grup 15A Devre Orta Blade Sigorta Kutusu Tutucu ACS ATO ATC Ekle Piggy Back Standart Blade Sigorta Kutusu Tutucu DIY
http://s.aliexpress.com/uAb2mIFJ
Teşekkür ederiz hocam elinize sağlık.

Değerli arkadaşlar araç içi kamera ne tavsiye edersiniz??

Geri
Üst Alt