Golf 7 205 55 16 yazlık lastik önerisi

Değerli Hocam 

Basınçları yüksek olabilir

Bir de arızalı göstergesi olan pompa ile bastığınızı varsayarsak gerçek değerler  daha da yüksek olabilir.

Benzinlik değil de lastikçilerin pompasıyla 

31 psi ile dener mısınız?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam ne zaman aldınız fiyat olarak kaç liraya geldi? Bende bu lastiği düşünüyorum.
Sıfır almadığım için bana çok uygun fiyata geldi,​

alma amacım hem fiyat uygunluğu hem de aracımı yorarsa  ebatını küçültmekti, ancak yol tutuşu ve sessiz oluşu nedeniyle hala kullanıyorum,​

önceki ebat 195/65/15 olarak yine goodyear effi. grip performance kulanıyordum, müthiş sessizdi​

Bizzat Golf 7 ile kullanıp gerçekten sessiz ve konforlu (tümseklerde, bozuk yollarda darbeyi düzgün şekilde sönümleyen) bir lastik önerecek var mıdır? 
Benim şahsi görüşüme göre ve yaptığım araştırmalar sonucu türkiye asfaltına en uygun lastik continental dır. Gerek fazla yumusak(michelin) olmaması gerek fazla sert(bridgestone) olmaması ve bu sebeplerle gerek yuvarlanma direnci gerek sürtünme katsayısının kalitesiz asfalt üstünde tutarlılığını bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda başka hiç bir lastikte görmedim. 

Benim şahsi görüşüme göre ve yaptığım araştırmalar sonucu türkiye asfaltına en uygun lastik continental dır. Gerek fazla yumusak(michelin) olmaması gerek fazla sert(bridgestone) olmaması ve bu sebeplerle gerek yuvarlanma direnci gerek sürtünme katsayısının kalitesiz asfalt üstünde tutarlılığını bugüne kadar kullandığım tüm araçlarda başka hiç bir lastikte görmedim. 
Yaklaşık 4 sene continental kullanmış biri olarak rakiplerine göre daha sesli ve kısa sürede deforme olup kızaklama yaptığını düşünüyorum bende...

Yaklaşık 4 sene continental kullanmış biri olarak rakiplerine göre daha sesli ve kısa sürede deforme olup kızaklama yaptığını düşünüyorum bende...
Hiç bir lastik için böyle bir genelleme yapmanız doğru olmaz., bir lastiğin bir modeli ile diğer modeli arasında dağlar kadar fark olabilir., Sallıyorum X markanın X serisi çok iyi tutunma ve fren mesafesine sahiptir ama çabuk yıpranıyordur., diğer serisi ise çok daha farklı karaktere sahip olabilir., Biri gider X marka bir lastik alır çok sert olduğundan yakınır ama bilmiyordur ki XL yanak lastik aldığından veya yük endeksi fazla bir lastik almıştır sonrada bu lastik neden sert diye yakınıyordur haberi yoktur vs.. bu sebebten böyle genellemeler yapmak yanıltıcı olur., En azından ihtiyacı olanlara doğru yönlendirme açısından o lastiğin marka modeli, tam ebatı (yük ve hız endeksi, XL yanak mı değil mi dahil)., ve hangi arabada ne şekil hangi şartlarda kullanıldığının yazılması gerekir

Hiç bir lastik için böyle bir genelleme yapmanız doğru olmaz., bir lastiğin bir modeli ile diğer modeli arasında dağlar kadar fark olabilir., Sallıyorum X markanın X serisi çok iyi tutunma ve fren mesafesine sahiptir ama çabuk yıpranıyordur., diğer serisi ise çok daha farklı karaktere sahip olabilir., Biri gider X marka bir lastik alır çok sert olduğundan yakınır ama bilmiyordur ki XL yanak lastik aldığından veya yük endeksi fazla bir lastik almıştır sonrada bu lastik neden sert diye yakınıyordur haberi yoktur vs.. bu sebebten böyle genellemeler yapmak yanıltıcı olur., En azından ihtiyacı olanlara doğru yönlendirme açısından o lastiğin marka modeli, tam ebatı (yük ve hız endeksi, XL yanak mı değil mi dahil)., ve hangi arabada ne şekil hangi şartlarda kullanıldığının yazılması gerekir
Öncelikle ülkemiz genelinde (şehir içi) asfalt yollarının tam bir facia olduğunu düşünürsek lastiklerin dayanımı açısından bir miktar sert hamurlu olmaları gerekiyor. Ancak bu durum konfordan ödün vermek anlamına gelebilir. 

Continental markası hem araştırdığım hem de kullanıcılardan dinlediğim kadarı ile genel olarak tercih edilen ve iyi lastikler üretiyor. @forzaGilles'in de belirttiği gibi modelden modele çok fark var. Konfor isteyip SportContact denersek lastiği beğenmeme ihtimalimiz yüksek.  Özellikle ADAC testlerin ilk 3 sırasında genelde Continental bulunur.

Marka özeline girmeden tamamen ne tür bir sürüş aradığımızla ilgili olarak lastik seçimi yapmamız gerekiyor. Benim Golf 7 üzerinde Michelin Energy Saver (205 55 16) geldi. Açıkçası yuvarlanma katsayıları düşük olduğu için uzun yolda yakıt tüketimim şahane ancak yol tutuş açısından (hele de ıslak zeminde) hiç iyi değiller. Standart kullanımda sakin olduğum için yol tutuş açısından ilave bir ihtiyacım bulunmuyor.

Şu sıralar Goodyear Efficient Grip hakkında çok fazla olumlu yorum görüyorum. Fiyat performans açısında çok iyi ve dengeli bir lastik olduğu söyleniyor. Bu lastik ile ilgili tecrübesi olan var mı?

Degerli Hocam

Gelişme var mıdir?
Hocam 32 denedim fakat alışkanlıktan mıdır bilmiyorum bana düşük geliyor. Hava sıcak zaten, sanki iyice yumuşayıp hamur gibi oluyor ve lastiğe zarar veriyor gibi hissediyorum. Yol tutuşa pozitif etkisi oldu kısa süreli denemelerimde. Fakat sürekli böyle kullanmak yakıt ekonomisi anlamında da olumsuz olur diye düşünüyorum. Kapı icindeki etiket degerlerine baktigimda 34-35 in normal oldugunu gordum. Cocukla birlikte 3 kisiyiz genelde arac icinde. Ben yine 34 yapicam sanirim. Virajlarda belki biraz daha hizimizi dusurucez artik. 

Hocam 32 denedim fakat alışkanlıktan mıdır bilmiyorum bana düşük geliyor. Hava sıcak zaten, sanki iyice yumuşayıp hamur gibi oluyor ve lastiğe zarar veriyor gibi hissediyorum. Yol tutuşa pozitif etkisi oldu kısa süreli denemelerimde. Fakat sürekli böyle kullanmak yakıt ekonomisi anlamında da olumsuz olur diye düşünüyorum. Kapı icindeki etiket degerlerine baktigimda 34-35 in normal oldugunu gordum. Cocukla birlikte 3 kisiyiz genelde arac icinde. Ben yine 34 yapicam sanirim. Virajlarda belki biraz daha hizimizi dusurucez artik. 
Değerli Hocam 

Demek ki tahmin ettiğimiz gibi bu sorunun ortaya çıkmasında lastik basınçları oldukça etkin .

Gözünüze lastik yerlerdeymiş gibi görünebilir.

Lastik basınçları 29 olsa düşük derdim ancak bana kalirsa 31 ideal. 

Her ideal değerden 2 psi fark yaklaşık 0.5 litre fark eder.

Elbette siz bilirsiniz.

Aracım golf7 lastik önerisi paylaşırsanız sevinirim. İyi geceler 

Aracım golf7 lastik önerisi paylaşırsanız sevinirim. İyi geceler
Önceki lastik markası modeli, memnun olup olmama durumu, araç sıfırdan mı kullanıyorsunuz, nasıl bir lastik bekliyorsunuz, nasıl bi kullanıcısınız, hızlı mı yoksa konfor odaklı sakin mi.. hangi lastikler arasında kaldınız. Başlıktaki gibi 205 55 16 ebata mı lastik arıyorsunuz.

Araba arama mevzularında her türlü orta yol bulunur ama lastik bugüne kadar bulunduğunu hiç görmedim nedense : )
ac4d6f48246c0980bec15ef2972e287c.jpg

son örnek

...

Geri
Üst Alt