Golf 7 205 55 16 yazlık lastik önerisi

goodyear efficientgrip performance lastik almayı düşünüyorum...golf 1.2 tsi dsg araç icin. 205 55 16 ebat 2016 ilk hafta üretimi sıfır lastik için 840 lira fiyat aldim. Artı 150 yakıt çeki ile 690 a geliyor ve yol yardımı veriyorlar. 2017 üretimi en düşük 250 tl.
Ayrıca 205 55 16 için 4 kanallı. Sorum şu ki 2016 üretimi almamın dezavantajı ne olur... Yorumlarınızı bekliyorum

Eğer 4 yıl sonra yine değişecekseniz bir dezavantaj olacağını sanmıyorum. Sıfır araç aldığımızda bile lastikler eski geliyor

Alin bence hocam en iyi lastik bile en fazla 4-5 yil kullaniliyo az km yapilmasi sartiyla.fiyati gayet uygun bence.300 tl fark az degil.3-4 yil rahat isinizi gorur.

Lassa greenways öneririm eski aracımda (pejo 207) kullanmıştım ve fiyat performans olarak gayet memnun kalmıştım. Bidaha lastik bakacak olsam yine Lassa düşünürdüm. 

Googyear efficent grip aldim 4 kanallı olani (aynı ürünün 3 kanallisi var egea için üretim 4 kanallilardan 40-50 lira fiyatı düşük)

2016 ocak uretimi. Yeni üretim değil ama çok ta önemli değil. 1 senelik lastik sonuçta sıfır [emoji4].

4 unu 800 tl 'ye aldım. Üzerine yol yardım ve 150 tl lik yakıt hediyesi verdiler. 650 'ye geldi yani.

Lastik ler ilk izlenimim sessiz.

Yeni yağan yağmur da 80 km hızla demedim abs devreye girmeden kısa mesafede duruş. Şimdilik güzel

Michelin Primacy 3 - Conti Premium Contact 5 ikisinden biri... Tercihim Michelin olurdu.

Googyear efficent grip aldim 4 kanallı olani (aynı ürünün 3 kanallisi var egea için üretim 4 kanallilardan 40-50 lira fiyatı düşük)

2016 ocak uretimi. Yeni üretim değil ama çok ta önemli değil. 1 senelik lastik sonuçta sıfır
emoji4.png
.

4 unu 800 tl 'ye aldım. Üzerine yol yardım ve 150 tl lik yakıt hediyesi verdiler. 650 'ye geldi yani.

Lastik ler ilk izlenimim sessiz.

Yeni yağan yağmur da 80 km hızla demedim abs devreye girmeden kısa mesafede duruş. Şimdilik güzel
Lastiklerde yeni üretim olması ileride kullanacağımız sürenin uzamasından çok saklama koşulları açısından önemli. Lastik satan sitelerin bunları nasıl sakladığını bilmiyoruz. O yüzden yeni üretilmiş, fazla beklemeden size ulaşan lastik her açıdan daha sağlıklıdır.

Aslında pek önemsenmese de yazlık/kışlık değişim yaparken lastikleri emanet ettiğimiz lastik otellerinin çoğunun koşulları uygun değil. Kışlık lastiklerimiz yazın pişiyor, yazlıklar da donuyor. Bu durum lastik hamurunun bozulmasına, çoğu zaman sertleşmesine ve özelliğini yitirmesine neden oluyor.

Bu sebeple birçoğumuz lastik daha 10-15.000 km'de ve dişleri yüksekken bile "sürüşü değişti, yol tutuşu azaldı, sesi arttı" gibi şikayetlerde bulunuyoruz.

adac testlerinde primacy 3 önde ama fiyatı pahalı..daha sonrasında goodyear egp, conti cp5 bu lastiklerde 300 ve üstü..dunlop falan listeye girmiş..eğer uygun bulursanız dunlop sport bluresponse yada türkiye üretimi falken ziex 914 bakabilirsiniz.. fiyata göre kalite anlayışı lastiklerde hakim primacy 3 kullandım pamuk gibi lastik ama hamuru yumusak ve tr yolları için narin..conti cp5 kullandım çabuk aşınıyor..goodyearı ovende var geren de..dunlop falken kullanamdım ama bakılabiir hankook baya geliştirdi kendini..

adac testi için: https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2015_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx

Bu ölçülerde KONFOR öncelikli lastik önerisi alabilir miyiz?

GOODYEAR 205/55R16 91V EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 4 kanallı tavsiye ederim,

Ben aracım da 4 kanallı 205/60/16 kullanıyorum konfor bakımından gayet başarılı.

Benim öncelikli olarak odaklandığım konu sessizlik. Kışlık olarak Nokian D4 kullanıyorum, bir kışlık lastik için son derece sessiz ve konforlu. Yazlık için de araştırdığım kadarı ile Goodyear Efficientgrip sessiz görünüyor ve dengeli bir lastik.

Onun dışında Nokian'ın yeni çıkardığı eLine 2 serisi var, sipariş ile geliyormuş ve tanesi 300 TL civarında ancak gördüğüm kadarı ile baya teknolojik bir lastik. Güçlendirilmiş yanaklar, Nokian'ın meşhur sessizlik bandı, ıslak zemin performansı vs baya iyi duruyor. 

Bizzat Golf 7 ile kullanıp gerçekten sessiz ve konforlu (tümseklerde, bozuk yollarda darbeyi düzgün şekilde sönümleyen) bir lastik önerecek var mıdır? 

GOODYEAR 205/55R16 91V EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 4 kanallı tavsiye ederim,

Ben aracım da 4 kanallı 205/60/16 kullanıyorum konfor bakımından gayet başarılı.
Hocam ne zaman aldınız fiyat olarak kaç liraya geldi? Bende bu lastiği düşünüyorum.

Benim aracın üzerinde gelen hankook ventus prime 2 ler başta gayet iyiyken bu aralar çabuk bırakmaya başladı virajlarda. Mesela kavşakta dönüyorum yerde bir kısım hafif ıslanmış. Onun üzerinden geçerken bir anda önden bırakıyor tedirgin ediyor. Bazen arkadan bırakıyor. Esp devreye giriyor. Canımı sıkmaya başladı. Daha 7 aylık araba. 17.500 kmde. 

Benim aracın üzerinde gelen hankook ventus prime 2 ler başta gayet iyiyken bu aralar çabuk bırakmaya başladı virajlarda. Mesela kavşakta dönüyorum yerde bir kısım hafif ıslanmış. Onun üzerinden geçerken bir anda önden bırakıyor tedirgin ediyor. Bazen arkadan bırakıyor. Esp devreye giriyor. Canımı sıkmaya başladı. Daha 7 aylık araba. 17.500 kmde. 

Lastik basınçlarının değerleri nedir Hocam?

Benim hankooklar 40 bin oldu henüz sıkıntı yok.

Geri
Üst Alt