TSI motorlarda yağ eksiltme problemi

Aracım 1.2 tsi dsg 75.000 km de golf, 2000 km de 1 litre yağ eksiltme sorunu var resimde ki motor katkı maddesini ekleyip denedik değişen bişey olmadı. Mobil 1 0w-40 esp deneyeceğin. Sonuçları paylaşırım. Benim gibi sorun yaşayıp çözüm yokları ararken daha büyük soruna sebeb olan var mı?

DB6AC952-E11A-4303-B39E-3E6E992A2436.jpeg

8DDF88E6-5A5A-4907-8FFA-7C5AF753A7A5.jpeg

Değerli Hocam 2000 km de 1litre eksilmesi normal bir durum değil. Ayrıca 1 litre eksilince uyarı almanız gerekir ve Ciddi sonuçlar doğurabilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

48bin km 1.2 tsi fabia mk3 , 17bin km golf 7 kullanıyorum daha hiç eksiltme uyarısı almadım, iki aracında rodajini itina ile yaptım 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erhan9191 2000 km de 1 litre yağ eksiltmesini böyle katkı ekleyerek nasıl çözebilirsiniz ki? Motordaki ana sorunu bir an önce tespit edip önlem almaz iseniz sorun büyük hasar ile sonuçlanabilir. Düzgün bir yetkili servise gidip en azından sorunu tespit ettirmelisiniz.

golf 7 1.4 TSI comfortline düz vites aracım var. 142000 km’de. Her bakımda yaklaşık 1 Lt yağ ekliyordum. Son bakımdan sonra 1500 km de bir uyarı vermeye başladı. Yağı castrol magnatece çevirdik.Sonuç aynı. tatil dolayısıyla şuan ekleme yapıp devam ediyorum. Doğuş oto servise gidecem çok büyük masraf çıkmaz inşallah.

@forzaGilles hocam bu nedir... gökte ararken yerde buldum resmen... Allah sizden razı olsun gerçekten 1 yıldır bu şekilde bir yazı arıyordum çok teşekkürler emeğinize sağlık üşenmeyip paylasmisiniz herşey gönlünce olsun saygılar... 

Sürekli insanlara farklı bilgi veriyorsun . Bir defada şukitapçığı aç oku arkadaş . Bak orada yazıyor . Vw Tsi motorlarda bakım aralığı 15.000 veya bir yıl . Bu nedemek biliyormusun bu sabit aralıklı servis aralığı demek . Peki Sabit aralıklı servis aralığı ne demek kitapçığında buna karşı gelen kod ne 502 - 505- 505.01 . Ya açın kitabını okuyun ben demiyorum bunu VW belgesi söylüyor. Servis emisyon sorunları yüzünden her motoraa değiştirilmiş farklı servis aralığı olan yağı ( 504-507) yi kullanıyor .
Kitapçıkta hangi sayfa dostum açıklarmısın ..bizim araçlar 504-507 sertifikalı yagı kullanmak zorunda da ..bu yaplarıda arkadaş açıklamış diğer yağlar tsi için uygun değil

Kitapçıkta hangi sayfa dostum açıklarmısın ..bizim araçlar 504-507 sertifikalı yagı kullanmak zorunda da ..bu yaplarıda arkadaş açıklamış diğer yağlar tsi için uygun değil
Öyle birşey yok bu benim aracımın motor kısmından bir resim arkadaşımın leonundada böyle ....

Aracınızın kitapcında sipariş kağıdı bulunur donanımların vb olduğu orayı açarsanız aracınızın QI4 olduğunu görürsünüz tekrardan kitapcığın yağ kısmını açarsanız QI4 e demk gelen onayın 502 olduğunu görürsünüz . 

Keşke kitapcığı okuyup yorum yapsanız ....

66FC1E97-DFA5-4EB7-A093-4F1908B65E96.jpeg

Öyle birşey yok bu benim aracımın motor kısmından bir resim arkadaşımın leonundada böyle ....

Aracınızın kitapcında sipariş kağıdı bulunur donanımların vb olduğu orayı açarsanız aracınızın QI4 olduğunu görürsünüz tekrardan kitapcığın yağ kısmını açarsanız QI4 e demk gelen onayın 502 olduğunu görürsünüz . 

Keşke kitapcığı okuyup yorum yapsanız ....

Ekli dosyayı görüntüle 23031
dizel için doğruda benzin için servis de esnek yağı kullanıyor benimde araçta etiket QI4 ama QI6 yağı kullanıyoruz 

67C71191-9E39-4FB9-8BDF-50265A17F5C2.jpeg

Benim araç etiketi bu belkide tüm tsilarda böyle ama yağ long life 3

CF86A970-4965-4C4F-A185-156231F2D7A3.jpeg

Aynen öyle hocam servis yanlış yağ kullanıyor.
Kullanmıyor bence diğer sayfada alternatif yag olarak 504 u kullanın diyor eğer yakıt ab standardındaysa 504 u öneriyor yakıt kalitesine topu atıyor hatta yukarıdaki sayfada da geçiyor bazı yakıtlar için 504 507 uygun değil diyor ama tr deki yakıtlar ab standardında

Geri
Üst Alt