Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Merhabalar. Okuduğum kadarıyla hastalığın çaresi net olarak mikroşalter. Bunun için kimisi 280 TL ödemiş, kimisi 18 TL, kimisi de bedelsiz halletmiş. Ben Maltepe Erel’de 64 TL’ye taktırdım. Anladığım kadarıyla kime ne itelersek mantığıyla her bayii farklı yöntem uyguluyor. 

Hava ısındıkça arıza verme sıklığı artıyor. Hava soğukken kışın daha az arıza veriyor.

Serviste yeni degistirdim 2017 1.4 tsi 125 lik 780 tl dsg kavrama degisti bakim dahil 5780 tl kacti. Micro salter iyi niyetten degisti

Serviste yeni degistirdim 2017 1.4 tsi 125 lik 780 tl dsg kavrama degisti bakim dahil 5780 tl kacti. Micro salter iyi niyetten degisti
Hocam bende P konumunda terket uyarısı veriyor nadir de olsa(3 defa verdi) . Hemen geçiyor tabi orası ayrı. 
servis dışında bakım yaptırmadım. 2015 model 2016 çıkışlı araç. 2+2  4sene garantili idi garantisi ocakta bitti.  İyi niyetten tamamen ücretsiz mi takarlar micro şalteri? 

Hocam bende P konumunda terket uyarısı veriyor nadir de olsa(3 defa verdi) . Hemen geçiyor tabi orası ayrı. 
servis dışında bakım yaptırmadım. 2015 model 2016 çıkışlı araç. 2+2  4sene garantili idi garantisi ocakta bitti.  İyi niyetten tamamen ücretsiz mi takarlar micro şalteri? 
Hocam merhaba,

Benim garantisi biten 2016 model aracıma bu sene başında ocak ayında aynı hatadan dolayı mikro şalter takıldı. Normalde servis danışmanı işlem öncesinde 150-200 TL gibi bir ödemeniz olur demişti ancak hem aracımın sürekli servis bakımlı olması hem de kronik bir sıkıntı olduğunu belirtip biraz üsteleyince ücretsiz yapmışlardı bilginiz olsun. Sizin aracınız da servis bakımlı ise biraz ısrarcı olun ücretsiz yapılması için.

Hocam merhaba,

Benim garantisi biten 2016 model aracıma bu sene başında ocak ayında aynı hatadan dolayı mikro şalter takıldı. Normalde servis danışmanı işlem öncesinde 150-200 TL gibi bir ödemeniz olur demişti ancak hem aracımın sürekli servis bakımlı olması hem de kronik bir sıkıntı olduğunu belirtip biraz üsteleyince ücretsiz yapmışlardı bilginiz olsun. Sizin aracınız da servis bakımlı ise biraz ısrarcı olun ücretsiz yapılması için.
Tamamdır hocam, ben de o şekilde yaptırayım. Hangi serviste yaptırdınız peki hocam? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Doğuş oto kartalda yaptırdım hocam.

aracım 2017 47binde, bende nadiren aracı p konumunda terk ediniz uyarısı alıyordum 2-3 saniye içerisinde kayboluyordu. Bugün 100km kadar yol yaptıktan sonra arıza geldi ve kaybolmadı, 1-2 saat soğuduktan sonra tekrar kontrol edeceğim eğer kaybolmazsa bir kaç gün o şekilde kullanmamın bir zararı olur mu?

Bu arıza kimseyi yolda bırakmadı hocam belli bir süre sonra ya da kontak birkaç kez açılıp kapanınca arıza gidiyor ama çözüm mikroşalter ne kadar erken o kadar iyi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu hatayı alan arkadaşlar benim gibi araç üzerinde direksiyonları sarı renge dönüyormuydu? Benim direksiyonun sarı renge dönmesi kafamı karıştırdı lakin bu başlık altında öyle bir şeyden bahsedilmiyor.  Servis çözüm olarak mikro swicht/şalter yolunu sundu. Görseli paylaşıyorum;

Farklı model kullanıcıları için not; normalde bu ekranlarda direksiyon sarı renk yanmıyor sorumlu sistemi işaret ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 34004

Ekli dosyayı görüntüle 34003
Bu durum bende de aynı, direksiyon sarı oluyor.

Herkese merhaba,

2014 model 16 TDI Comfortline 65.000'de aracımı 2. el olarak 2 hafta önce aldım.

İlk kez golf kullanıyorum. Tüm mesajları okudum. Benim aracımın önce ki sahibi bakımları dışarda yaptırmış.

Dolayısıyla herhangi bir garantiye gireceğini düşünmüyorum.

Özel servislerde bu işlemi yapabilir miyiz?

Arada birkaç yorumda microşalter takıldıktan sonra da sorunun devam ettiğini gördüm.

Bu doğru mu?

Herkese merhaba,

2014 model 16 TDI Comfortline 65.000'de aracımı 2. el olarak 2 hafta önce aldım.

İlk kez golf kullanıyorum. Tüm mesajları okudum. Benim aracımın önce ki sahibi bakımları dışarda yaptırmış.

Dolayısıyla herhangi bir garantiye gireceğini düşünmüyorum.

Özel servislerde bu işlemi yapabilir miyiz?

Arada birkaç yorumda microşalter takıldıktan sonra da sorunun devam ettiğini gördüm.

Bu doğru mu?
Ben geçen yıl serviste yaptirdim. O günden sonra problem yaşamadım. Ücretsiz yapıldı. Garantiye soktular Servis bakımlı olduğu için.

Bugün doğuş maslakta ön fren disk+balata ve şanzımandaki bu şalter değişti. Ücreti şalter için 262 tl olarak ödedim. Buarada sakın araç boya bakım temizleme işlemi yaptırtmayın...benim aracın içini temizlerken sol cam açma düğmelerinden tekini kırmışlar ve biz yapmadık derdindeler....

Merhabalar 2017 Polo satın aldım. Bende de “Hata:Servis! Aracı P konumunda terk edin” uyarısı gelmeye başlayınca Maltepe Erel serviste bugün Micro Şalter taktırdım. Aracın tüm bakımları serviste yapılmasına rağmen 320₺ ödedim. Sözde 900₺ den düştüler. Neyse sorun hallolsun önemli değil. 
Benim sizlere bir sorum olacak. USB üzerinden telefonumu bağlayınca “cihaz desteklemiyor” diye bir uyarı veriyor. Bu durum sizce normal mi acaba? Telefon şarj oluyor ama kablo ile müzik çalamıyorum. 

Ben de 2015 model golfümü bugün doğuş oto bursada 320 tl ye yaptırdım. Bakımları aldığımdan beri serviste yaptırıyorum.Ekstra 250 tl lik ozonla temizlik paketini de hediye olarak yaptılar.

Geri
Üst Alt