Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

Orhan Hoca dedi:
Kasko ile sigorta birleştirilebilir şeklinde yeni bir açıklama yapılmış. Bu bize ne gibi bir avantaj getirir?

http://otomobil.haber7.com/otomobil/haber/1787977-sigorta-ile-kasko-birlesebilir
Orhan Abim, Genel Müdürümüzün yaptığı açıklama şu şekilde,

http://www.sigortasikayeti.com.tr/2016/01/27/2015e-trafik-sigortasi-damgasini-vurdu/

Kasko ve trafik kağıt üzerinde birleşebilir fiyat düşmez

Çetin, son dönemde bu konuyla ilgili tartışılan diğer güncel yorumları da değerlendirdi. Bu konuda yanlış bir algı olduğunu belirten Çetin; “Kasko ve trafik poliçelerini birleştirmek iki poliçeyi aynı kağıda basmak ise birleşebilir. Ama bu, beklendiği gibi fiyatı düşürmeyecektir. Sonuçta bu iki teminat, apayrı riskleri güvence altına alıyor, kapsamları tamamen farklı. Fiyatın düşmesi için Karayolları Trafik Kanunu’nda beklediğimiz değişikliklerin etkili olacağını düşünüyorum” dedi.

Orhan Hoca dedi:
belki kanunda değişiklik yaparlar. o zaman fiyat düşer belki.
Mutlaka bir şey yapacaklardır, çünkü tepkiler çok fazla. Haksız tepkiler de değil.

Ne yapacaklarını, bunların şirketlere nasıl yansıyacağını hep birlikte göreceğiz..

Arkadaşlar aracımı 2 gün önce teslim aldım ve yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda 48 ay lık kredimi en uygun teklifi veren VDF den kullandım. (ek paketsiz) Kaskomu Eureko dan 1150 ye ve sigortamı da 560 a Allianz dan yaptırdım. Bilginize.

Arkadaşlar aracımı 2 gün önce teslim aldım ve yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda 48 ay lık kredimi en uygun teklifi veren VDF den kullandım. (ek paketsiz) Kaskomu Eureko dan 1150 ye ve sigortamı da 560 a Allianz dan yaptırdım. Bilginize.
Dosya masrafı ve 3. şahıslara yapılan ödeme adına kesilen paralar var mı?

var hocam malesef, vdf: 206,33 tl tahsis bedeli / bir de plaka işlemleri ile ilgili 280 tl hzmet bedeli fatura kestiler.

var hocam malesef, vdf: 206,33 tl tahsis bedeli / bir de plaka işlemleri ile ilgili 280 tl hzmet bedeli fatura kestiler.
3. şahıslara ödenen bedel yoksa çok problem yok. Şunu belirteyim geçenlerde paylaşmıştım. Ben tüm kredilerimi tüketici haklarına vermiştim. Hepsinden  paramı geri aldım. 1 sene sürdü geri almam ama sonunda elime geçti paralar. ;)

Ender Hocam kusura bakmayın mesaj yazdım şimdi :mad: Henüz MART ayı girişleri açılmadığı için hiçbir şirket TRAFİK ve KASKO çalışması yapamaz. Şubat ayının son günlerinde girişler açılır :
Hocam anladığım kadarı ile sigortacısınız [emoji3]geçenlerde bir büyüğümden; ne kadar çıkacak diye sigorta sorgulaması yaptırıp, poliçeyi kestirmeyip, daha sonra tekrar sorgulatıldığında bir önceki sorgulatmadan daha fazla rakam çıktığını duydum.

Böyle birşey mümkün müdür?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam anladığım kadarı ile sigortacısınız
emoji3.png
geçenlerde bir büyüğümden; ne kadar çıkacak diye sigorta sorgulaması yaptırıp, poliçeyi kestirmeyip, daha sonra tekrar sorgulatıldığında bir önceki sorgulatmadan daha fazla rakam çıktığını duydum.

Böyle birşey mümkün müdür?

Genelde aynı gün içinde fiyat değişmez. Ama bir sonraki gün aynı rakamları bulamayabilirsiniz.

Aynı gün içinde farklı bir fiyat çıktıysa çok istisna bir durum.. Trafikte fiyatı bekletmemek lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Son aldığım fiyatlar, aracın proforma fatura tutarı: 100.000 tl, (opsiyonlar dahil, 1.4 tsi highline dsg)

Kasko: 1.277 TL - Eureko

Trafik: 610 TL - Axa

Son aldığım fiyatlar, aracın proforma fatura tutarı: 100.000 tl, (opsiyonlar dahil, 1.4 tsi highline dsg)Kasko: 1.277 TL - Eureko

100.000 e mi geldi simdi arac hocam.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İndirim hariç proforma değeri hocam

@ansolak

Benim araç için 82.709 TL belirlemişler :)  @Ender Hocam sağolun, eminim faydalı olacaktır.

Son aldığım fiyatlar, aracın proforma fatura tutarı: 100.000 tl, (opsiyonlar dahil, 1.4 tsi highline dsg)

Kasko: 1.277 TL - Eureko

Şefik hocam, hasarsızlık var mı sizde? bir de opsiyonlar madde madde yazıyor mu kaskoda?

Şefik hocam, hasarsızlık var mı sizde? bir de opsiyonlar madde madde yazıyor mu kaskoda?
@magic hocam, hasarsızlık yok, 01.05.2015 te kendim kaza yaparak araç pert oldu, buna rağmen rakamlar böyle çıktı. Opsiyonların hepsi de madde madde yazıyor. Hatta titanyum siyah bile yazmışlar trim rengini [emoji1]

Geri
Üst Alt