Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

1.6 polo tdi aracımı generalı sigortadan sigortasını 835'e kaskosunu 1200 tl'ye yaptırdım.geçen yıl sigortayı 435'e yapmışlar, 400 lira iyi para :)

%65 hasarsızlığım var ama hiç 1000 tl den aşağı kasko ödemedim  golf için :)

audis8 dedi:
%65 hasarsızlığım var ama hiç 1000 tl den aşağı kasko ödemedim  golf için :)
900 küsüdrdü benimki :) Midline olunca oluyor. Hem de sadece 1 hasarsızlığım var.

Merhaba arkadaşlar. Kasko sahibi araç kimin üzerine kayıtlıysa o olmalı diye bir zorunluluk var mıdır ?

araç benim üzerime ama kasko ailemden birinin üzerine olabilir gibi bir durum var mı acaba ? sorma sebebim şu; daha önce senelerce araç kullanmış kaza yapmamış ise her sene belli bir yüzdelik dilimde olacak şekilde indirim uygulanıyor diye biliyorum.

jajaja dedi:
Merhaba arkadaşlar. Kasko sahibi araç kimin üzerine kayıtlıysa o olmalı diye bir zorunluluk var mıdır ?

araç benim üzerime ama kasko ailemden birinin üzerine olabilir gibi bir durum var mı acaba ? sorma sebebim şu; daha önce senelerce araç kullanmış kaza yapmamış ise her sene belli bir yüzdelik dilimde olacak şekilde indirim uygulanıyor diye biliyorum.
Değerli Hocam;

Ancak hasarsızlık indirimi alabilecek durumda olan kişi araç sahibiyse mümkündür.

2015 yılını

• trafik: 523 TL (sompo japan)
  • kasko: 850 TL (groupama)

olarak kapattım.

Aracı aldığım Mayıs ayında:

Kasko: Axa Genişletilmiş VW Kasko (1.105 TL %50 Hasarsızlık İndirimi, İMS 100.000 TL limitli)

Trafik Sigortası : Axa (351 TL %15 Hasarsızlık İndirimi)

2016'da bu yeni fiyatlarla başımıza ne gelecek belli ama dilerim çok canımızı sıkmaz :(

Hiçbirimiz bu poliçeleri kullanmak zorunda kalmayız inşallah, herkese kazasız, belasız, keyifli sürüşler dilerim.

@erkanz

hocam trafik sigortası can sıkabiliyor maalesef.

geçen sefer 220 TL ödedikten sonra şimdi 523 TL ödemiş olmak tepemi attırmıştı  8|

bende sanırım nakit 1600 tl küsür kasko+sigortaya vermiştim..groupama kasko 1400+sigorta 265tl idi..şimdi kasko+sigorta 2000tl çıakrsa oturup sevineceğim..merak ettiğim bi nokta zorunlu sigortayı yapmadık polisde sormadı muayene yılıda değildi..bir sonraki yıl yapsak ne olur..1 yıl kazanacağız diye indirim hakkımızdan mi oluruz yoksa ilk sigorta yapılıyor muamelesimi yeriz ne olur arkadaşlar.. (kaza riskini saymıyorum)

reko dedi:
bende sanırım nakit 1600 tl küsür kasko+sigortaya vermiştim..groupama kasko 1400+sigorta 265tl idi..şimdi kasko+sigorta 2000tl çıakrsa oturup sevineceğim..merak ettiğim bi nokta zorunlu sigortayı yapmadık polisde sormadı muayene yılıda değildi..bir sonraki yıl yapsak ne olur..1 yıl kazanacağız diye indirim hakkımızdan mi oluruz yoksa ilk sigorta yapılıyor muamelesimi yeriz ne olur arkadaşlar.. (kaza riskini saymıyorum)
Hocam tahminimce kaskoyu 900 civarına sigortayı da 700 civarına yaptırırsınız ;) Diğer seçeneği boşverin...

yusuf dedi:
Hocam tahminimce kaskoyu 900 civarına sigortayı da 700 civarına yaptırırsınız ;) Diğer seçeneği boşverin...
bu kadar çıkarsa da sevinirim açıkcası.. hatta bazılarının sigorta bedeli kasko bedelinden çok çıktığını duydum..

10 gün önce yaptık ödemelerini. Araç eşim adına  ve ilk kez kasko - sigorta yaptırıyor.

Araç 1.2 TSI DSG

Kasko: 1.500 TL

Trafik sigortası: 980 TL

@reko Hocam KTK Trafik sigortasını yaptırmak bildiğim kadarıyla zorunlu ve yaptırılmadığı takdirde cezası da mevcut. KTK'nın bekleme süresi bildiğim kadarıyla yok, ancak kaskolarda kurumlara göre 2 hafta ila 4 hafta arasında bekleyebilme imkanı mevcut. Belirtilen süreler sonunda hak ettiğiniz indirim oranlarını da kaybediyor, ilk sigorta yaptırıyormuş durumuna düşersiniz. Ancak konunun ehli @gdervisoglu hocamız net bir cevap verebilir bu konuda eminim :)

"Zorunlu trafik sigortalarına en önemli nokta bu güvencelerin kazada kusuru bulunmayan karşı araç ve üçüncüler kişiler için veriliyor olmasıdır. Kazaya neden olan kusurulu araç sahibi kendi aracı için bu sigortaya dayanarak bir tazminat talep edemez. İşte bu özelliği yüzünden bu sigortayı yaptırmak zorunludur. Kazaya neden olan araç sahibi kendi zararlarını ya cebinden karşılayacaktır ya da varsa eğer kasko sigortasından talep edecektir."*

* Alıntıdır.

Aracı alırken 1590 tl ye axa yaptılar. Sigortam.net ten teklif aldım 1000 tl ye yapıyor Euroka sigorta. Sizce ne yapmalıyım?

erkanz dedi:
@reko Hocam KTK Trafik sigortasını yaptırmak bildiğim kadarıyla zorunlu ve yaptırılmadığı takdirde cezası da mevcut. KTK'nın bekleme süresi bildiğim kadarıyla yok, ancak kaskolarda kurumlara göre 2 hafta ila 4 hafta arasında bekleyebilme imkanı mevcut. Belirtilen süreler sonunda hak ettiğiniz indirim oranlarını da kaybediyor, ilk sigorta yaptırıyormuş durumuna düşersiniz. Ancak konunun ehli @gdervisoglu hocamız net bir cevap verebilir bu konuda eminim :)

"Zorunlu trafik sigortalarına en önemli nokta bu güvencelerin kazada kusuru bulunmayan karşı araç ve üçüncüler kişiler için veriliyor olmasıdır. Kazaya neden olan kusurulu araç sahibi kendi aracı için bu sigortaya dayanarak bir tazminat talep edemez. İşte bu özelliği yüzünden bu sigortayı yaptırmak zorunludur. Kazaya neden olan araç sahibi kendi zararlarını ya cebinden karşılayacaktır ya da varsa eğer kasko sigortasından talep edecektir."*

* Alıntıdır.
Bilgi için teşekürler..yav birde bu sigorta işi çıktı masraf olarak (300tl iken 600-700tl olması) ..aracı hiç kullanmasan dahi yıllık 2500 tl sigorta kasko vergi bakımlar falan ile aylık  250-300 tl ye çıkıyor..+ 300tl de benzin olsa 500-600tl arabaya gidiyor...ulaşım bu ülkede cidden pahalı..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt