Kasko ve Sigorta Tavsiyesi ile tercihte dikkat edilecekler birleşik konusu.

@gdervisoglu

Hocam , bende hala panik içindeyim , bu sigorta olayları ne olmuş böyle ya , mayıs ayında yenileteceğim , umarım sizden iyi fiyat alacağız :)

DrMobile dedi:
@gdervisoglu

Hocam , bende hala panik içindeyim , bu sigorta olayları ne olmuş böyle ya , mayıs ayında yenileteceğim , umarım sizden iyi fiyat alacağız :)
Şu an piyasa alev alev  s=s16 Yılbaşından sonra bu ateşin biraz dinmesini bekliyoruz bakalım..  s=captain

gdervisoglu dedi:
benim mevcut kaskoda şöyle yazıyor

İMM

Şahıs başına Bedeni  30.000

Kaza başına bedeni    90.000

Kaza başına maddi    30.000

şimdi bu nedir? hani minimum 100 bin olsun diyoruz ya, hangisi 100 bin olacak toplamı mı?  ayrı ayrı hepsi mi?
Sevgili Hocam,

Makbul olanı Kombine bir şekilde IMM Bedeni ve Maddi ayrımı yapılmaksızın olanıdır.. IMM yi ayırmak yerine hepsi için tek limit verilir. Bu limitinde en az 100bin veya daha yüksek olması tavsiye edilir. Sizin kaskonuzda parça parça verilmiş..

Mevcut limitlerinize göre kaza başına 30.000 ile sınırlandırılmış poliçeniz.. Yani bir bir trafik kazasında karşı tarafın aracı için 30.000 TL veriyor kaskonuz.. Tabi 58.000 TL Trafik sigortasını üzerine + 30.000 TL..  Limitler düşük bence..

Nacizane tavsiyem mevcut poliçeniz için limitleri yükseltmenizdir..
teşekkürler Göktuğ hocam,

yani şimdi bir kaza durumunda ben suçluysam karşı tarafın hasarı için önce herkeste standart olan trafik sigortası 58 bin TL ödüyor, sonra yetmezse kasko devreye girip 30 bin TL ödüyor, yani bir anlamda 88 bin TL hasara kadar karşılıyorlar, tabi birkaç aracın karıştığı kaza için bu tutar az, İMM maddinin en az kaç olması gerekir, siz ne yapıyorsunuz mesela? bir de kasko bu 30 bin TL'yi ödedikten sonra bir de kendi aracınızın hasarını da karşılıyor di mi?

Kaskomu yaptırırken İMM konusunda net bir bilgi sahibi değildim. Sonra forumda ki paylaşımlar sayesinde konunun önemini anladım. Ben Anadolu Sigortadan yaptırmıştım kaskomu. Kombine tek limit 1 mio TL.

Aksa dan kaskolu bir arkadaşım kaskosunu yenilerken bu konuyu danıştı. Mevcut limiti 40.000 civarı ve bu tutarın üerindeki limitlerde prim iyice artıyor. Bazı şirketler bu konuda prim tutarlarını ciddi şekilde arttırıyor. Bu konuyu iyice araştırıp, o şekilde karar vermek lazım. Aşağı yukarı aynı primlerle, çok daha düşük limitleri alabiliyoruz.

magic dedi:
benim mevcut kaskoda şöyle yazıyor

İMM

Şahıs başına Bedeni  30.000

Kaza başına bedeni    90.000

Kaza başına maddi    30.000

şimdi bu nedir? hani minimum 100 bin olsun diyoruz ya, hangisi 100 bin olacak toplamı mı?  ayrı ayrı hepsi mi?
Sevgili Hocam,

Makbul olanı Kombine bir şekilde IMM Bedeni ve Maddi ayrımı yapılmaksızın olanıdır.. IMM yi ayırmak yerine hepsi için tek limit verilir. Bu limitinde en az 100bin veya daha yüksek olması tavsiye edilir. Sizin kaskonuzda parça parça verilmiş..

Mevcut limitlerinize göre kaza başına 30.000 ile sınırlandırılmış poliçeniz.. Yani bir bir trafik kazasında karşı tarafın aracı için 30.000 TL veriyor kaskonuz.. Tabi 58.000 TL Trafik sigortasını üzerine + 30.000 TL..  Limitler düşük bence..

Nacizane tavsiyem mevcut poliçeniz için limitleri yükseltmenizdir..
teşekkürler Göktuğ hocam,

yani şimdi bir kaza durumunda ben suçluysam karşı tarafın hasarı için önce herkeste standart olan trafik sigortası 58 bin TL ödüyor, sonra yetmezse kasko devreye girip 30 bin TL ödüyor, yani bir anlamda 88 bin TL hasara kadar karşılıyorlar, tabi birkaç aracın karıştığı kaza için bu tutar az, İMM maddinin en az kaç olması gerekir, siz ne yapıyorsunuz mesela? bir de kasko bu 30 bin TL'yi ödedikten sonra bir de kendi aracınızın hasarını da karşılıyor di mi?
Evet, bir den fazla arac hasar alırsa rakam az. Tabi bu kazada bir kaç aracı pert etmeniz lazım..

Trafik sigortası kaza başına maksimum 58.000 TL ödüyor.

Araç başına ise yani tek bir araca zarar verdiğinizde 29.000 TL ödüyor.

Sizin kasko poliçeniz üzerine +30.000 TL daha ekliyor.. RİSKİN değerlendirmesi size ait.  :'(

En az TEK LİMİT 100BİN TL IMM makul bir limit. Biz genellikle 100BİN TL'nin altına düşürmemeye çalışıyoruz limiti..

Aracınızın teminatı ise bu limitlerden bağımsız. Aracınız o zamandaki rayiç bedel üzerinden komple teminat altındadır.  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Göktuğ hocam sigortacı bir üyemizin olması çok güzel,

iyi ki varsınız... :'(

maddi mesuliyeti örneğin 30 binden 80 bine çıkarmak

yani 50 bin arttırmanın maliyete etkisi ne kadardır yaklaşık?

tabi sigortanın hasarsızlığına göre falan değişiyor olabilir ama

yaklaşık olarak?

@gdervisoglu

magic dedi:
Göktuğ hocam sigortacı bir üyemizin olması çok güzel,

iyi ki varsınız... :'(

maddi mesuliyeti örneğin 30 binden 80 bine çıkarmak

yani 50 bin arttırmanın maliyete etkisi ne kadardır yaklaşık?

tabi sigortanın hasarsızlığına göre falan değişiyor olabilir ama

yaklaşık olarak?

@gdervisoglu
Çok teşekkür ederim Emre Hocam  s=aşk

Primi o kadar çok faktör etkiliyor ki, tahmin edebilirim sadece; 20-30 TL belki  :)

Bende geçen hafta aracı teslim almadan sigorta yaptırdım. Bilgi olması açısından ödediğim rakamlar aşağıdaki şekilde;

1.2 TSI 110 PS Comfortline, yaş 34, il İstanbul,

Trafik sigortasını Mapfre den %15 indirimli olarak 636 TL

Kasko'yu Eureko'da %60 indirimli 870 TL.

Teminat 50 bin TL, opsiyonlar dahil değil.

Honour81 dedi:
Bende geçen hafta aracı teslim almadan sigorta yaptırdım. Bilgi olması açısından ödediğim rakamlar aşağıdaki şekilde;

1.2 TSI 110 PS Comfortline, yaş 34, il İstanbul,

Trafik sigortasını Mapfre den %15 indirimli olarak 636 TL

Kasko'yu Eureko'da %60 indirimli 870 TL.

Teminat 50 bin TL, opsiyonlar dahil değil.
Gayet düşük fiyatlar. İyi sürücü iyi fiyat :)

@Yusuf

İltifatınız için teşekkür ederim ama fiyatların iyiliği çok göreceli. Eski aracım 2012 Model Hyundai I30 Dizel Manuel Elite paketti. Nisan 2015'de yaptırmış olduğum trafik sigortası 290 TL, Kasko 631 TL idi. Aradaki zaman sadece 8 ay, dikkatinizi çekerim  :)

Honour81 dedi:
@Yusuf

İltifatınız için teşekkür ederim ama fiyatların iyiliği çok göreceli. Eski aracım 2012 Model Hyundai I30 Dizel Manuel Elite paketti. Nisan 2015'de yaptırmış olduğum trafik sigortası 290 TL, Kasko 631 TL idi. Aradaki zaman sadece 8 ay, dikkatinizi çekerim  :)
Sigorta fiyatları çok arttı hocam. O konuda haklısınız. Şu şartlarda iyi. Sadece Kasko %60 indirime göre pahallı. Benim %30 indirim var 950 tutmuştu.

Ben mart 2015 de sıfır aracıma golf 7 higline dizel dsg  için Zorunlu Trafik sigortası için 264 TL Axa Kaskodan Full Lacivert Kasko sigortası %65 indirimli 1080 Tl ödeme yaptım... şimdi duyuyorum sigortalar 600-800-hatta 950 dahi ödeyen var...burda hem bilgi hemde yasal boşluklar olduğu düşüncesindeyim. Zam olurda yüzde 100 ve daha fazlasıda olmamamlı... bu arabalara biz mi biniyoruz yoksa onlar mı bize yük anlayamadım... :)

20134 highline dizel aracımda %65 hasarsızlık indirimi var.

allianz dan    trafik 400 tl.

vw kasko 1075 tl ya yaptırdım.

axa 935 demişti. ama arkadaşa söz verdiğim için biraz pahalıya yaptırdım.

tek sürücü indirimi yaptırsam 950 tl ye inecekti. ama sadece 2 kişi sürebiliyor o zaman. göze alamadım ne olur ne olmaz diye

Geri
Üst Alt